اما بازاریابی محتوا چیست؟


جواب ساده است! بازاریابی محتوا به معنای استفاده از هرکدام از محتواهای تولید شده در جهت کسب یکی از اهداف و مقاصد بازاریابی در سازمان می¬باشد. این هدف می¬تواند جذب مشتریان احتمالی باشد؛ یا حفظ مشتریهای حال حاضر و یا افزایش آگاهی افراد در مورد برند یا محصولات یا هرچیز دیگر!

مزایای بازاریابی محتوا


دستاوردهای بازاریابی محتوایی :

افزایش بازدید کننده مفید سایت

تولید محتوا باکیفیت و ارزشمند، مخاطبی که در اینترنت به دنبال موضوعی است را به سایت یا پلت فرم انتشار محتوای شما جذب می‌کند و در آن محیط، اطلاعاتی در مورد شرکت یا سازمان و همچنین خدمات و محصولات شما به دست می‌آورد.

افزایش کیفیت سئو

امتیازات و پیامدهای مثبت محتوای عالی برای سئو، به قدری زیاد هستند که پرداختن به آن¬ها از توضیحات این بخش خارج است. به طور خلاصه، محتوای عالی و باکیفیت، لینک¬‌های خارجی طبیعی را جذب می¬کند؛ این لینک¬ها به گوگل اطلاع می¬دهند که سایت شما مهم و کاملاً معتبر است. گوگل هم می¬تواند محتوای سایت شما را بخواند و ایده¬ بهتر و کامل¬ تری در مورد شرکت یا سازمان شما به دست آورد. در این صورت، سایت شما را به ازای جستجو های بیشتر، پیشنهاد خواهد داد. این فهرست امتیازات، همچنان ادامه دارد؛ پس اگر محتوا وجود نداشته باشد، دقیقاً چه چیزی باید برای موتورهای جستجو بهینه ¬سازی شود؟

تحریک و ترغیب مستقیم مشتری

توصیفات کامل و دقیق از محصولات و خدمات، مشتری را بر آن می¬دارد که بپذیرد شما امتیازها و ارزش‌های بی ¬نظیر و منحصر به¬فردی برای آن‌ها درنظر دارید و می‌توانید تمام آن¬ها را مهیا کنید. همین تصور و ایده، تعداد مشتریان را به ¬طرز عجیبی افزایش می‌¬دهد.

ایجاد اعتماد

این روزها حجم محتواهای تبلیغاتی زیاد شده است و نمی‌توان به راحتی به آن‌ها اعتماد کرد. بنابراین ایجاد اعتماد و تبدیل مخاطبان به مشتری یکی از بزرگترین چالش‌های هر کسب و کار است.

هزینه کمتر

هزینه‌های بازاریابی محتوایی نسبت به روش‌های سنتی تا 62 درصد کمتر است! از طرفی صرف هزینه در بازاریابی محتوایی 3 برابر لید بیشتری ایجاد می‌کند؛ به این معنی که با بازاریابی محتوا می‌توانید نرخ Conversion و بازگشت سرمایه‌تان را افزایش بدید.

چارچوب بازاریابی محتوا

در بازاریابی محتوا، محتوا باید دقیقاً به سمتی حرکت کند که با چهارچوب مشخصی که از پیش تعیین کرده‌اید، هماهنگ باشد، وگرنه به نتیجه‌ای که می‌خواهید نمی‌رسید:

  • ارزش محتوا: محتواهای شما باید برای مخاطبان مفید و سرگرم‌کننده باشد و نه فقط به تبلیغ محصولات بپردازید. سعی کنید به سوالات مخاطبان پاسخ دهید، نیازهای آن‌ها را برطرف کنید و زندگی آن‌ها را بهبود بخشید.
  • لحن محتوا: اگه برند شما شوخ طب است، محتواهای شما نیز باید طنزگونه باشد. اگه رسمی و کلاسیک هستید، لحن شما نیز باید متناسب با آن باشد.
  • محتوای جذاب و درگیرکننده: کاربر باید احساس کند که محتوای شما به او ارزش می‌دهد و او را درگیر کند.
  • استمرار در بازاریابی محتوا: با چند محتوا به سختی می‌شود چیزی را به دست آورد. حتماً برنامه‌ریزی دقیق و مستمر داشته باشید تا هدفتان را برآورده کنید.

اصلی‌ترین نکته این است که در حوزه بازاریابی و هر فعالیتی که برای ترویج برند خود انجام می‌د‌هید، بدون داشتن محتوا موفق نخواهید شد!

ایده پویا در تولید محتوا و بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کند:

شرکت ایده پویا یک همراه قدرتمند در دنیای تولید و بازاریابی محتواست! ما در ایده پویا، به شما کمک می‌کنیم تا محتوای جذاب و ارزشمندی را ایجاد و منتشر کنید. هر کسب و کاری که داشته باشید، ما با توجه به چارچوب مشخص و ویژه کسب و کارتان، محتواهایی را طراحی و تولید می‌کنیم که نه تنها به نیازها و سوالات مخاطبان پاسخ بدهند، بلکه ارزش بیشتری به محصولات و خدمات شما ارائه دهند.

لحن محتواهای ما به روحیه و شخصیت برند مشابه شخصیت و برند شما خواهد بود. ساختاری داریم که با هویت و اهداف کسب و کار شما هماهنگ است، چه برندی شاد و با انرژی یا رسمی و کلاسیک باشد مطابق شخصیت برند و نوع پرسونا برایتان محتوا را آماده و توزیع میکنیم.

ما به درگیر کردن مخاطبان شما اهمیت می‌دهیم. پس محتواهایی ارائه می‌دهیم که نه تنها توجه مخاطب را جلب کند، بلکه آن‌ها را درگیر و به ارتباط با کسب و کار شما مشتاق کند.

یک نکته مهم: ما باور داریم که برای رسیدن به هدف‌های بازاریابی، نیاز است که به شکل مداوم در مسیر محتوا حرکت کنید. با چند محتوا معجزه ایجاد نمی‌شود، بلکه با استمرار در ارائه محتوا، به موفقیت خواهید رسید!

مراحل بازاریابی محتوا در ایده پویا:

2

برنامه ریزی بازاریابی محتوا

3

ایده پردازی و تولید محتوا

4

تشکیل تیم محتوا

5

تحقیق کلمات کلیدی

6

بهینه سازی محتوا

7

مشاوره و پشتیبانی

سوالات متداول

1- چرا باید از خدمات نوشتن رپورتاژ خبری ایده پویا استفاده کنم؟

ایده پویا تیمی از نویسندگان حرفه‌ای و متخصصین با تجربه دارد که می‌توانند رپورتاژ خبری شما را با کیفیت بالا و محتوای جذاب ایجاد کنند. با توجه به دقت در تحقیقات، استراتژی نوشتاری متناسب با کسب و کار شما و بهره‌گیری از طراحی گرافیکی حرفه‌ای، ایده پویا تضمین می‌کند که رپورتاژ شما موثر و قابل توجه باشد.

2- چگونه محتوای بازاریابی را با هویت برند هماهنگ کنیم؟

برای هماهنگ کردن محتوا با هویت برند، ابتدا باید ویژگی‌ها و اهداف برندتان را درک کنید. لحن، استایل نگارش و موضوعات باید با هویت برند همخوانی داشته باشند تا یک تجربه یکپارچه برای مخاطبان ایجاد شود.

3- چگونه می‌توان با استمرار در بازاریابی محتوا، موفقیت کسب کرد؟

استمرار در بازاریابی محتوا نیاز به برنامه‌ریزی مدوام دارد. باید به طور منظم و با ایده‌های جدید، محتواهای جذاب ارائه داده و بازخورد مخاطبان را دریافت کنید. این ادامه فعالیت باعث افزایش شناخت برند و افزایش بازدهی کلی محتوا می‌شود.

4- چطور می‌توان با محتواهای تبلیغاتی از خستگی مخاطبان جلوگیری کرد؟

برای جلب توجه مخاطبان، محتواهای تبلیغاتی باید خلاقانه و جذاب باشند. استفاده از تصاویر جذاب، عناوین جذاب و ارائه اطلاعات مفید می‌تواند کمک کننده باشد تا مخاطبان از محتوای شما لذت برده و به بازدید از سایت شما ادامه دهند.