بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO): ۸ روش برای شروع

تاریخ انتشار خبر : 1402 اسفند 28

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO): ۸ روش برای شروع

با بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) کاری کنید که وب‌سایت شما به جای سخت‌تر بودن، هوشمندانه‌تر کار کند و کاربران و مشتریان شایسته‌تری را جذب کنید.

امروزه، بیشتر تیم‌های بازاریابی بر روی هدایت ترافیک به سمت وب‌سایت‌ها متمرکز هستند؛ به این امید که این ترافیک به کاربرانی واجد شرایط برای بیشتر شدن فروش تبدیل شود. اما این تنها نیمی از نبرد است؛ خروج بیش از حد ترافیک و کاربران موجود (در مقابل ترافیک کاملا جدید) می‌تواند شرکت‌ها را به سمت رشد بلندمدت و پایدار سوق دهد. اینجاست که بهینه سازی نرخ تبدیل یا CRO وارد عمل می‌شود. در این مقاله به همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا با قدرت CRO، چرایی تمرکز کسب و کار شما بر بهبود نرخ تبدیل و چگونگی شروع کار آشنا خواهید شد.

 

بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟

بهینه سازی نرخ تبدیل یا CRO، فرایند افزایش درصد کاربران یا بازدیدکنندگان وب‌سایت است که در نهایت منجر به بالا رفتن تعداد کاربران یا مشتریان وفادار شما خواهد شد. CRO از طریق بهبود محتوا، تست تقسیم و بهبود گردش کار به دست می‌آید. بهینه سازی نرخ تبدیل منجر به جذب کاربرانی با صلاحیت بالا، افزایش درآمد، و هزینه‌های خرید کم‌تر می‌شود.

 

نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل، درصدی از بازدیدکنندگان است که اقدام مورد نظر شما را مانند تکمیل فرم وب‌سایت، ثبت نام در سرویس یا خرید یک محصول انجام می‌دهند. نرخ تبدیل بالا به این معنا است که وب‌سایت شما به خوبی طراحی یا قالب‌بندی شده و برای مخاطبان هدف شما جذابیت دارد. نرخ تبدیل پایین می‌تواند نتیجه عوامل مختلفی باشد که عملکرد یا طراحی وب‌سایت به آن مربوط می‌شود. زمان بارگذاری آهسته، لینک‌های شکسته یا انتشار محتوای کپی که ارزشی را پیشنهاد نشان نمی‌دهد، از دلایل رایج نرخ تبدیل ضعیف هستند.

 

سئو سایت

نرخ تبدیل خوب چیست؟

نرخ تبدیل "خوب" به صنعت، موقعیت شغلی، اهداف، کانال‌های جذب ترافیک، جمعیت مخاطبان شما و سایر عوامل بستگی دارد. در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، حدود ۲. ۳ درصد بازدیدها از وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک در ایالات متحده به خرید تبدیل شده است. با این حال، نرخ تبدیل خریداران آنلاین در بریتانیای کبیر به بیش از ۴ درصد افزایش یافت.

اگر نرخ تبدیل شما کم‌تر از آن چیزی است که می‌خواهید، آنگاه زمان بهینه‌سازی فرا رسیده است. منظور از ضعیف بودن نرخ تبدیل، یکی از موارد زیر است:

-         در مقایسه با دیگر رقبای برتر شما، کمتر است.

-         در صنعت شما در سطحی پایین‌تر از میانگین قرار دارد.

-         در برابر اهداف شما عملکرد ضعیفی دارد.

از طریق CRO تغییرات می‌توانند در تمام وب‌سایت شما اعم از صفحه اصلی، صفحه قیمت گذاری، وبلاگ، صفحات لندینگ و ... اتفاق بیفتند. به ‌خاطر داشته باشید برای به حداکثر رساندن پتانسیل تبدیل بازدیدکنندگان وب‌سایت به مشتریان پرداختی، باید هر مکانی را بهینه کنید.

قبل از اینکه نگاهی به مزایای CRO بیندازیم، بیایید به چگونگی محاسبه نرخ تبدیل سایت خود بپردازیم. به این ترتیب، درک بهتری از میزان زمان و منابع سرمایه‌گذاری در استراتژی CRO خواهید داشت.

 

چگونه نرخ تبدیل را محاسبه کنیم؟

نرخ تبدیل با تقسیم تعداد تبدیل‌ها بر تعداد بازدیدکنندگان و ضرب آن عدد در ۱۰۰ برای به دست آوردن یک درصد به دست می‌آید.


اما سوال اینجا است که تعداد تبدیل‌ها را چگونه باید به دست آوریم؟ برای پاسخ به این سوال، باید ابتدا هدف خود را تعریف کرده و تبدیل را مشخص نمایید. برای مثال اگر به دنبال تعداد افرادی هستید که وارد خبرنامه شده‌اند، تبدیل شما بر این اساس تعریف می‌شود؛ اما اگر به دنبال به دست آوردن نرخ مشتریان وفادار خود هستید، باید به سراغ آمار فروش و مشتریانی بروید که چندین بار از شما خرید کرده‌اند. بنابراین با در نظر گرفتن هدف، تعریف تبدیل هم متفاوت خواهد بود.

برای مثال فرض کنید در حال تعریف یک تبدیل به عنوان انتخاب خبرنامه هستید و در هر صفحه از وب‌سایت خود یک فرم انتخاب دارید. در این صورت، تعداد کل فرم خبرنامه ارسالی را به تعداد کل بازدیدکنندگان وب‌سایت تقسیم کرده و آن را در ۱۰۰ ضرب می‌کنید؛ بنابراین اگر در سه ماهه گذشته ۵۰۰ اثر ارسالی و ۲۰ هزار بازدیدکننده داشته باشید، نرخ تبدیل شما ۵/۲ درصد خواهد بود.

همچنین اگر بخواهید نرخ تبدیل پیشنهادی کتاب الکترونیکی خود را محاسبه کنید، تعداد کل دانلودها را بر تعداد افرادی که از صفحات وب بازدید کردهاند، تقسیم میکنید. همچنین، می‌توانید نرخ تبدیل کلی وب‌سایت خود را با تقسیم تعداد کل تبدیل‌ها برای هر فرصت تبدیل در سایت خود، بر تعداد کل بازدیدکنندگان سایت خود محاسبه نمایید.

 

ارتباط میان CRO و SEO

بهینه سازی موتور جستجو یا SEO فرایند بهبود دید وب‌سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) به منظور افزایش ترافیک و فروش ارگانیک است. همان طور که قبلا ذکر شد، CRO بر بهبود عملکرد وب‌سایت شما برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری و افزایش تبدیل‌ها تمرکز می‌کند. هم CRO و هم SEO هدف نهایی افزایش فروش را دارند؛ فقط رویکردهای آن‌ها متفاوت است.

در نهایت، زمانی که وب‌سایت خود را بهینه سازی می‌کنید تا در موتورهای جست‌وجوی محبوب بیشتر دیده شود و زمانی که قابلیت‌های وب‌سایت خود را برای تشویق به تبدیل بهبود می‌دهید، در واقع برند خود را برای موفقیت تنظیم کرده‌اید.

 

کجا می‌توان استراتژی CRO را پیاده‌سازی کرد؟

در این بخش به بررسی چهار حوزه از وب‌سایت شما می‌پردازیم که پتانسیل بهره‌مندی از بهینه سازی نرخ تبدیل را دارند:

1-      صفحه نخست

صفحات اصلی، نامزدهای اصلی CRO هستند. صفحه اصلی علاوه بر ایجاد اولین تأثیر بر بازدیدکنندگان، فرصتی برای حفظ این بازدیدکنندگان و راهنمایی بیشتر آن‌ها به وب‌سایت شما را فراهم می‌کند.
شما می‌توانید این کار را با تأکید بر لینک‌های مربوط به اطلاعات محصول، ارائه یک دکمه ثبت نام رایگان، یا حتی ترکیب یک چت بات که از بازدیدکنندگان در هر نقطه‌ای از تجربه مرور آن‌ها سؤال می‌کند، انجام دهید.

2-      صفحه قیمت گذاری

صفحه قیمت گذاری یک وب‌سایت می‌تواند نقطه عطفی برای بسیاری از بازدیدکنندگان وب‌سایت باشد.
CRO می‌تواند به یک صفحه قیمت‌گذاری کمک کند تا بازدیدکنندگان با تغییر بازه‌های قیمت‌گذاری به مشتری تبدیل شوند. برای این کار می‌توانید اقداماتی مانند توصیف ویژگی‌های محصول مرتبط با هر قیمت، ارائه یک شماره تلفن برای مراجعه کنندگان به منظور درخواست قیمت، یا اضافه کردن یک فرم pop-up ساده انجام دهید. برای مثال Hotjar یک فرم ساده انتخاب ایمیل را در صفحه قیمت‌گذاری خود اضافه کرد و تنها در سه هفته، بیش از ۴۰۰ کاربر جدید به دست آورد.

3-      وبلاگ

وبلاگ یک فرصت تبدیل بزرگ برای یک وب‌سایت است؛ یک وبلاگ علاوه بر انتشار محتوای متفکرانه و مفید در مورد صنعت شما، می‌تواند از CRO برای تبدیل خوانندگان به مشتری استفاده کند. این فرایند اغلب شامل اضافه کردن تماس برای اقدام (CTA) در طول یک مقاله یا دعوت از خوانندگان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع با ارسال آدرس ایمیل خود در ازای یک کتاب الکترونیکی یا گزارش صنعتی است.

4-      صفحات لندینگ

از آنجایی که صفحات Landing ذاتا برای انجام یک عمل طراحی شده‌اند، منطقی به نظر می‌رسد که بالاترین نرخ تبدیل میانگین تمام فرم‌های signup را با ۲3 درصد داشته باشند. برای مثال می‌توان صفحه لندینگ یا فرود رویداد را با ویدئویی از رویداد سال گذشته بهینه سازی کرد تا بازدیدکنندگان به ثبت نام در سال جاری تشویق شوند. چنین صفحه‌ای که یک منبع رایگان ارائه می‌دهد را می‌توان با پیش‌نمایش محتوای آن منبع بهینه سازی کرد تا بازدیدکنندگان به دانلود آن نیز تشویق شوند. اکنون که می‌دانید از کجا می‌توانید برای تبدیل‌ها بهینه سازی کنید، ممکن است از خود بپرسید که چه زمانی کسب و کار شما آماده شروع این فرایند است.

فرمول‌های CRO

مهم نیست شرکت شما تا چه اندازه معتبر یا بزرگ است؛ شما می‌خواهید بازدیدکنندگان وبسایت خود را به کاربران، مشتری‌ها و حامیان شایسته برند تبدیل کنید و می‌خواهید این کار را به مؤثرترین، تأثیرگذارترین و قابل‌اعتمادترین روش انجام دهید. با بهینه سازی نرخ تبدیل، اطلاعات بیشتری از ترافیک وب‌سایت فعلی خود به دست می‌آورید و در عین حال اطمینان پیدا می‌کنید که افراد واجد شرایط را هدف قرار داده‌اید.

اگرچه این یک مفهوم ساده است، تعیین هدف تبدیل به سادگی این نیست که بگوییم " این صفحه در این ماه ۵۰ نفر را تبدیل کرد، بنابراین ما می‌خواهیم در ماه آینده ۱۰۰ نفر را تبدیل کنیم." شما فقط ۵۰ تبدیل دیگر از یک صفحه وب نمی‌خواهید؛ بلکه می‌خواهید به ازای هر 100 نفر بازدیدکننده، حداقل 50 نفر تبدیل داشته باشید.
برای اینکه درک بهتری از جایگاه خود در هر نقطه‌ای از زمان در رابطه با نرخ تبدیل داشته باشید، در اینجا سه فرمول رایج که کسب و کار شما می‌تواند از آن‌ها برای درک، تحلیل و بهبود استفاده کند، آورده شده است:

فرمول یک محاسبه CRO: نرخ تبدیل

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، برای محاسبه نرخ تبدیل، باید تعداد تبدیل‌ها (لیدهای تولید شده) خود را بر تعداد بازدیدکنندگان (ترافیک وب) تقسیم کنید و سپس آن عدد را در ۱۰۰ ضرب نمایید تا درصد به دست آید.

ترافیک داخلی ÷ ترافیک وب‌سایت × ۱۰۰ = نرخ تبدیل

فرمول شماره 2 محاسبه CRO:  تعداد مشتریان جدید خالص

برای محاسبه تعداد مشتریان جدید خالص، باید هدف درآمد خالص خود را بر میانگین قیمت فروش تقسیم کنید:
هدف درآمد جدید ÷ میانگین قیمت فروش = تعداد مشتریان جدید

فرمول شماره 3 محاسبه CRO: هدف اصلی

و در آخر، برای محاسبه هدف اصلی خود، تعداد مشتریان جدید خود را در نظر بگیرید و آن را بر اساس درصد نزدیک شدن به مشتری (که تعداد کل مشتریان شما تقسیم بر تعداد کل مشتریان است) تقسیم کنید.
تعداد مشتریان جدید ÷ نرخ نزدیک شدن به مشتری به کاربران = هدف اصلی

ارائه یک نمونه عملی

نمونه‌ای از این فرمول‌ها را در عمل مشاهده می‌کنید:

اگر وب‌سایت شما ۱۰ هزار بازدیدکننده در ماه داشته باشد که ۱۰۰ کاربر تولید می‌کند و پس از آن، ۱۰ مشتری در هر ماه، نرخ تبدیل بازدیدکننده به لید وب‌سایت یک درصد خواهد بود. چه می‌شد اگر می‌خواستید هر ماه ۲۰ مشتری داشته باشید؟ برای این کار باید با بهینه سازی نرخ تبدیل، کاربران بیشتری از ترافیک موجود به دست آورید و نیازی به تلاش برای چند برابر کردن ترافیک ورودی نیست؛ به این ترتیب احتمالا نتایج بهتری را با هزینه کمتر به دست خواهید آورد. در جدول زیر می‌توانید تأثیر مثبت افزایش نرخ تبدیل وب‌سایت خود را مشاهده کنید:

A

شرکت

۱۰۰۰۰

ترافیک ماهانه سایت

۱%

نرخ تبدیل

۱۰۰

کاربران تولید شده

۱۰

مشتریان جدید

زمانی که نرخ تبدیل خود را افزایش می‌دهید، به افزایش شدید تعداد کاربر و جذب مشتریان جدید توجه کنید.
در واقع این نمودار به شما نشان می‌دهد که می‌توانید بدون افزایش ترافیک، کسب و کار خود را به میزان قابل‌توجهی رشد دهید. باورش سخت است؟ به این روش فکر کنید: شما می‌خواهید یک سطل نشتی دار را پر نمایید. اگر آب بیشتری در سطل بریزید، مشکل ریشه‌ای آن را حل نخواهید کرد؛ در عوض، با مقدار زیادی آب که هدر می‌رود مواجه خواهید شد (البته ناگفته نماند که سطل هرگز پر نخواهد شد).

آیا حاضرید اولین قدم‌ها به سمت CRO را در شرکت خود بردارید؟ استراتژی‌های زیر را بررسی کنید و شروع به آزمایش کنید.

 

استراتژی‌های بهینه سازی نرخ تبدیل

در اینجا چند استراتژی بازاریابی بهینه سازی نرخ تبدیل کاربردی جهت تست و پیاده‌سازی در شرکت شما آورده شده است.

 

1-      CTA های مبتنی بر متن در پست‌های وبلاگ ایجاد کنید.

اگرچه قرار دادن CTAها در یک پست وبلاگی بهترین روش محسوب می‌شود؛ اما گاهی اوقات نمی‌تواند بازدیدکنندگان را به انجام کار مورد نظر شما ترغیب کند. چرا؟

نابینایی بنر یک پدیده واقعی مربوط به عادت کردن مردم به نادیده گرفتن اطلاعات بنر مانند در وب‌سایت‌هاست. این عدم توجه همراه با این واقعیت که بازدیدکنندگان سایت همیشه تا انتهای یک پست وبلاگ نمی‌خوانند، این معنی را می‌دهد که به یک رویکرد متفاوت نیاز است.

اینجاست که CTA مبتنی بر متن به کمکتان می‌آید. اینجا در HubSpot، ما آزمایشی را با CTAهای مبتنی بر متن اجرا کردیم. یک خط مستقل از متن که به یک صفحه Landing متصل است و به صورت H3 یا H4 طراحی شده است؛ تا ببینیم که آیا آن‌ها نسبت به CTAهای معمولی واقع در پایین یک صفحه ترافیک بیشتری را به کاربر تبدیل می‌کنند یا خیر؟

در تست محدود HubSpot از ۱۰ پست وبلاگ، CTAهای انتهای پست به طور متوسط تنها 6 درصد از تبدیلی را که پست‌های وبلاگ ایجاد می‌کنند، به خود اختصاص می‌دهند؛ در حالی که ۹3 درصدکاربران یک پست تنها از CTA  متن اصلی به دست می‌آیند.

 

2-      جریان های پیشرو را به وبلاگ خود اضافه کنید.

جریان پیشرو یکی دیگر از عناصر بهینه سازی نرخ تبدیل است که می‌توانید در سایت خود قرار دهید. جریان‌های کاربران، pop-upهایی با قابلیت تبدیل بالا هستند که برای جلب توجه و ارائه ارزش طراحی شده‌اند. شما می‌توانید بسته به پیشنهاد خود از میان کادر کشویی، بنر کشویی یا کادر pop-up یکی را انتخاب کنید. ما در سال ۲۰۱۶ جعبه اسلاید را در HubSpot Blog آزمایش کردیم و به نرخ کلیک ۱۹۲ درصد بیشتر و تبدیل 27 بیشتر از یک CTA معمولی در انتهای یک پست وبلاگ دست یافتیم.

 

3-      تست‌ها را در صفحات Landing خود اجرا کنید.

صفحات Landing بخش مهمی از جعبه ابزار مدرن مارکتینگ هستند و همان طور که پیش‌تر گفته شد، برای بهینه سازی نرخ تبدیل ضرورت دارند. علت را می‌توان به این خاطر دانست که یک صفحه Landing جایی است که یک بازدیدکننده وب‌سایت به یک پیشرو تبدیل شده و ارتباط عمیق‌تری با برند شما برقرار می‌کند. برای بهینه سازی صفحه Landing، تست‌های A / B را اجرا کنید تا بهترین طراحی و ویژگی‌های محتوایی خود را برای مخاطبان مشخص کنید.

به‌ عنوان مثال، با تست A / B می‌توانید به‌سرعت و به‌راحتی نسخه‌های مختلف کپی وب‌سایت، پیشنهاد محتوا، تصاویر، سؤالات فرم و صفحات وب خود را آزمایش کنید تا معلوم شود مخاطبان و کاربران هدف شما به بهترین شکل به آنها پاسخ می‌دهند. ممکن است ببینید که یک صفحه یا یک فرم بیش از حد طولانی است و مانع از تبدیل می‌شود.

به لطف تست A / B، China Expat Health توانست نرخ تبدیل کاربران خود را تا ۷۹ درصد افزایش دهد. یکی از تأثیرگذارترین تغییرات، تغییر تیتر "بیمه سلامت در چین" به "ذخیره تا ۳۲ درصد در بیمه سلامت شما در چین" بود که بلافاصله یک پیشنهاد ارزش را به بازدیدکنندگان منتقل کرد.

 

4-      به کاربران برای تبدیل به MQLها کمک کنید

گاهی اوقات بازدیدکنندگان می‌خواهند درست وارد کسب و کار شوند، از بخش‌هایی از فرایند خرید صرف‌نظر کرده و بلافاصله با نماینده فروش صحبت کنند. اقدامات خاصی وجود دارند که شما باید این بازدیدکنندگان با نیت جدی را به تکمیل آن‌ها تشویق کنید تا آن‌ها به‌راحتی بتوانند به کاربرانی واجد شرایط بازاریابی یا M QLs) تبدیل شوند. برای مثال آن‌ها می‌توانند از طریق ترکیب کردن صفحات وب با طراحی متفکرانه، کپی جذاب و واضح و CTAهای هوشمند اقدام کنند.

به عنوان مثال، در HubSpot متوجه شدیم بازدیدکنندگانی که برای دموی محصول ثبت‌نام می‌کنند، نسبت به بازدیدکنندگانی که برای آزمایش رایگان محصول ثبت‌نام می‌کنند، نرخ بالاتری دارند؛ بنابراین، برای افرادی که دمو یا جلسه‌ای با نماینده فروش برگزار می‌کنند، وب‌سایت و مسیرهای تبدیل خود را بهینه کردیم.

مسلماً این موضوع به محصول و فرایند فروش شما بستگی دارد؛ اما بهترین توصیه ما این است که یک سری آزمایش‌ها انجام دهید تا متوجه شوید چه چیزی بیش‌ترین مشتری را ایجاد می‌کند. سپس، برای آن فرایند بهینه سازی کنید. نکته کلیدی در اینجا این است که به دنبال راه‌هایی برای حذف اصطکاک از فرایند فروش خود باشید.

 

شرکت طراحی سایت

5-      جریان‌های کاری ایجاد کنید تا تیم شما فعال شود.

تعدادی جریان کاری خودکار وجود دارند که می‌توانید به کمک نرم‌افزار اتوماسیون بازاریابی، تیم خود را فعال کنید.
به عنوان مثال، با اتوماسیون بازاریابی، امکان ارسال ایمیل‌های خودکار متناسب با جریان کاری وجود دارد. سپس، کاربران می‌توانند جلسات را با نمایندگان با یک کلیک رزرو کنند. در همین حال، نمایندگان زمانی اخطار دریافت می‌کنند که افراد اقدامات هدفمند مانند مشاهده صفحه قیمت‌گذاری در وب‌سایت شما را انجام دهند.

بر اساس تحقیقات Moosend، ایمیل‌های رد و بدل شده می‌توانند بسیار مؤثر باشند؛ زیرا از میان ایمیل‌های ارسالی، حدود 45 درصد باز می‌شوند و از میان هم، 21 درصد بر روی لینک درج شده کلیک می‌کنند. در نهایت، نیمی از این افراد هم خرید را انجام می‌دهند.

 

6-      اضافه کردن پیام به صفحات وب با قابلیت تبدیل بالا

از نرم‌افزار live چت برای گفتگو با بازدیدکنندگان وب‌سایت خود در زمان واقعی استفاده کنید و در صورت نیاز پشتیبانی و راهنمایی ارائه دهید. برای افزایش تبدیل‌ها، این ویژگی‌های پیام‌رسانی را به صفحات وب با عملکرد بالا - مانند قیمت‌گذاری و صفحات محصول - اضافه کنید تا کاربران اطلاعات مورد نظر خود را در زمان واقعی به دست آورید.

همچنین می‌توانید پیام‌رسانی و چت بات‌های خود را به‌صورت عملی انجام دهید. به عنوان مثال، اگر کسی بیش از یک دقیقه در صفحه مانده باشد، ممکن است بخواهید به صورت خودکار به او پیشنهاد کمک بدهید و به هر سؤالی که ممکن است داشته باشد، پاسخ دهید. باز هم یک ابزار چت زنده، مانند HubSpot، این کار را آسان می‌کند.

 

7-      پست‌های وبلاگی را با عملکرد بالا بهینه سازی کنید.

انتشار مقالات وبلاگی، درهایی از فرصت‌های بزرگ را برای تبدیل باز خواهد کرد.  برای شروع بهینه سازی محتوای وبلاگ خود، پست‌های خود را با بالاترین سطح ترافیک وب اما نرخ تبدیل پایین شناسایی کنید. (دلایل احتمالی این مسئله ممکن است مربوط به SEO، محتوای پیشنهادی شما، یا CTA شما باشد.) در یکی از نمونه‌ها، ما در HubSpot یک الگوی انتشار مطبوعاتی ورودی را به یک پست وبلاگی در مورد انتشار مطبوعات اضافه کردیم؛ در نتیجه، شاهد افزایش ۲۴۰ درصدی تبدیل‌ها برای آن پست بودیم.

علاوه بر این، به پست‌های وبلاگ خود با نرخ تبدیل بالا نگاه کنید. شما می‌خواهید ترافیک وب‌سایت را به سمت آن پست‌ها هدایت کنید و می‌توانید این کار را با بهینه سازی محتوا برای صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) یا به‌روزرسانی آن در صورت نیاز برای اطمینان از تازه و مرتبط بودن آن انجام دهید.

 

8-      Leverage قصد دارد بازدیدکنندگان وب‌سایت را مجدداً درگیر کند.

مهم نیست که معیار اصلی تبدیل شما چیست: حقیقت سرد و سخت این است که اکثر افراد در وب‌سایت شما اقدامی که شما می‌خواهید را انجام نمی‌دهند. با استفاده از ریپلای کردن در فیس‌بوک و سایر پلتفرم‌ها، می‌توانید افرادی را که وب‌سایت شما را ترک کرده‌اند، دوباره به کار بگیرید.

با ردیابی بازدیدکنندگان از وب‌سایت خود و ارائه تبلیغات آنلاین به آن‌ها در حین بازدید از سایت‌های دیگر در سراسر وب، کارایی خود را تکرار کنید. این موضوع به ویژه زمانی تأثیرگذار است که شما افرادی را که از صفحات پر بازدید سایت شما دیدن کرده‌اند، دوباره به کار بگیرید.

به عنوان مثال کمپین جذب سرمایه را در نظر بگیرید. با استفاده از بینش‌های کمپین‌های تبلیغاتی قبلی، یونایتد روی رسیدن به افرادی تمرکز کرد که تبلیغات آن‌ها را دیده بودند و از قبل در فکر رزرو تعطیلات بودند. آن‌ها برای این مخاطبان منتخب، یک ویدئوی ۱۵ ثانیه‌ای که یک فراخوان جهت انجام رزرو بود را تبلیغ کردند.
اگر بینندگان به اندازه کافی برای رزرو تعطیلات خود انگیزه داشتند، تنها کاری که باید انجام می‌دادند کلیک روی
CTA بود تا مستقیما به وب‌سایت یونایتد برده شوند. این یک موفقیت بزرگ بود. تنها در یک ماه، ۵۲ درصد از تبدیل‌های منسوب به یوتیوب، تبدیل‌های کلیک از طریق تبلیغات بودند.

حالا بیایید در مورد اینکه چگونه می‌توانید با CRO در شرکت خود شروع کنید، صحبت کنیم.

توصیه‌های تخصصی: چگونه بهینه سازی نرخ تبدیل را بهبود بخشیم؟

پاملا بامپ، مدیر تیم رشد محتوای Hobspot نکات مفیدی را بیان می‌کند که بازاریابان باید برای افزایش بهینه‌سازی نرخ تبدیل آن‌ها را بدانند. برای مثال بازاریابان باید از نقشه حرارتی استفاده کنند.  او می‌گوید: " از یک ابزار نقشه‌برداری حرارتی و نقشه‌برداری پیمایشی استفاده کنید تا درک بهتری از رفتار کاربر در صفحات وب خود به دست آورید."

هینتون در مورد تست‌ها می‌گوید که تست‌های خود را بر اساس بینش‌ها پایه‌گذاری کنید و نه حدس و گمان‌ها!
" آزمایش‌های گذشته، تحقیقات کاربران، رونوشت‌های چت و تحلیل‌های تبدیل همگی منابع خوبی برای بینش‌های مفید هستند که می‌توانند آزمایش‌های آینده و موفق را اطلاع‌رسانی کنند. به یاد داشته باشید که تست
A / B به شما "چرایی" رفتارهای بازدیدکنندگان را نخواهد گفت.

هینتون گفت: اگر می‌خواهید نظر بازدیدکنندگان از محتوایتان یا انگیزه‌های آن‌ها برای تبدیل (یا عدم تبدیل) را درک کنید، داده‌های تست CRO خود را با تست کیفی کاربران تکمیل کنید. بازاریابان نیز باید در زمینه محتوای وب، اول موبایل را در نظر بگیرند.

هینتون پیشنهاد می‌کند: تکه‌های کپی را خلاصه نگه دارید و در نظر بگیرید که چگونه محتوا در دستگاه‌های موبایل در هنگام طراحی صفحات متفاوت نمایش داده می‌شود. در حالی که خوب است در مورد بهترین شیوه‌های CRO هم آگاه باشید، ذکر می‌کند که مهم است به یاد داشته باشید که آنچه برای یک تجارت، کار می‌کند ممکن است برای همه کار نکند.

 

چگونه با بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) شروع کنیم؟

شاید با خود فکر کنید، "از کجا با CRO شروع کنم؟"  چارچوب PIE.

قبل از شروع یک پروژه CRO، فعالیت‌های خود را با رتبه‌بندی هر عنصر روی پتانسیل، اهمیت، و Ease اولویت‌بندی کنید. از چارچوب PIE برای پاسخ به سؤالات زیر برای هر استراتژی مشخص شده در بخش قبل استفاده نمایید. سپس، به هر استراتژی امتیازی بین یک تا ۱۰(یک کم‌ترین و ۱۰ بالاترین) اختصاص دهید.

-         این پروژه تا چه حد می‌تواند بهبود کلی ارائه دهد؟

-         این بهبود چقدر ارزشمند خواهد بود؟

-         اجرای این بهبود چقدر پیچیده یا دشوار خواهد بود؟

هنگامی که برای هر استراتژی یک امتیاز تعیین کردید، اعداد را جمع و کل را به سه قسمت تقسیم کنید؛ این به شما امتیازی خواهد داد که نشان می‌دهد کدام پروژه بیشترین تأثیر را دارد. سپس ابتدا روی پروژه‌هایی با بالاترین امتیاز کار کنید.

چارچوب PIE کامل نیست؛ اما به‌راحتی قابل‌درک، سیستماتیک و نقطه شروعی برای همکاری و ارتباط CRO میان کارکنان است.

 

سوالات متداول

ما در مورد بهینه سازی نرخ تبدیل مطالب زیادی را پوشش داده‌ایم، اما نه همه چیز را. اگر هنوز سؤالاتی دارید، پاسخ برخی از سؤالات پرتکرار زیر را بررسی کنید.

1-    هدف از بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟

هدف از بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) بهبود احتمال انجام عمل مورد نظر بازدیدکنندگان در یک وب‌سایت است.

2-    استراتژی CRO چیست؟

استراتژی CRO در واقع برای تبدیل تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان شما به مشتریان پرداختی طراحی شده است.
در حالی‌ که هر استراتژی
CRO شرکت به شرکت متفاوت خواهد بود، مراحل کلی آن تغییر نخواهند کرد. شما باید معیارهای کلیدی و مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. سپس بازخورد کاربران و داده‌های دیگر را جمع‌آوری کرده و تصمیم بگیرید چه چیزی را می‌خواهید آزمایش کنید. در نهایت تست‌های A / B را برای بهبود صفحات و بخش‌های مختلف سایت خود برای تبدیل اجرا خواهید کرد.

3-    ابزارهای CRO چیست؟

ابزارهای CRO برای ساده‌سازی یا خودکار کردن فرایند بهینه سازی نرخ تبدیل شما طراحی شده‌اند. آن‌ها ممکن است به جذب، تحقیق، تجزیه و تحلیل، ردیابی ماوس، نقشه‌های حرارتی، بازخورد یا اجرای آزمایش‌ها کمک کنند.

 

شروع استفاده از CRO

بهترین روش‌ها در مورد CRO وجود دارند؛ اما در نهایت باید بدانید که مشتریان شما به چه چیزی پاسخ می‌دهند و چه محرک‌هایی برای کسب و کار شما نتیجه خواهد داد؟ این سه اقدام زیر را هنگام شروع کار با CRO در نظر داشته باشید:

1-    از این سه فرمول برای شروع مکالمه CRO استفاده کنید.

2-    استراتژی‌های CRO را امتحان کنید تا متوجه شوید چه چیزی برای کسب‌وکار شما جواب می‌دهد.

3-    چارچوب PIE را تقویت کنید تا به اولویت‌بندی استراتژی خود کمک کنید.

منبع:

https://blog. hubspot. com/marketing/conversion-rate-optimization-guide

  • 34
  • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر