طراحی سایت باشگاه مشتریان

برچسب ها : طراحی سایت
تاریخ انتشار خبر : 1395 خرداد 24

طراحی سایت باشگاه مشتریان

 

طراحی سایت باشگاه مشتریان به کسانی که قصد برقراری یک رابطه عمیق و تاثیرگذار با مشتریان قدیمی و طرفداران محصولات و خدمات خود را از طریق طراحی سایت دارند امکان می‌دهد به نحو درستی با آنها رابطه برقرار کنند. طراحی سایت باشگاه مشتریان و طراحی سایت کلوپ مشتریان فضایی را فراهم می‌کند که هدف از آن مشتری محوری است.

طراحی سایت باشگاه و کلوپ مشتریان بیشتر مناسب سازمان‌ها یا موسسات بزرگی است که علاقمند به دریافت نظرات مشتریان از طریق طراحی وب سایت هستند و برایشان مشتریانشان مهم‌ترین عامل ارتقا دهنده آنها محسوب می‌شود؛ البته مشتریان نیز خواهان اطلاع از چگونگی عملکرد شرکت یا سازمان، اخبار جدید درباره آخرین دستاوردها هستند.

بیشتر بخوانید؛ تکنیک های طراحی سایت برای جذب مشتری

 

طراحی سایت باشگاه مشتریان

 

تاثیر طراحی سایت باشگاه مشتریان در کسب‌و‌کار شما

 • طراحی سایت باشگاه مشتریان در برقراری ارتباط میان مشتریان و شنیدن انتقادات و پیشنهادات تاثیر زیادی دارد.
 • طراحی سایت باشگاه مشتریان و طراحی سایت کلوپ مشتریان باید از امکاناتی برخوردار باشد که مشتری ترغیب به دیدن صفحات آن شود و اگر طبق استانداردهای روز طراحی شود، می‌تواند به یکی از بهترین گزینه‌ها برای تبلیغات مبدل شود. معمولا در این گونه از طراحی سایت ها از وضعیت شرکت یا سازمان یا موسسه به مشتریان گزارش دهی می‌شود.
 • در طراحی سایت کلوپ باشگاه مشتریان بیشتر بر روی این موضوع فکر می‌شود که به راه‌هایی اندیشیده شود که مشتریان بیشتر جذب سایت شوند به عنوان مثال اختصاص بن تخفیف یکی از راه‌های جذب مشتری می‌باشد.
 • برگزار کردن جشنواره‌های زمانی مثل جشنواره به مناسبت فصل‌های مختلف، برگزاری مسابقات تفریحی به صورت اینترنتی، پیامکی و تلفنی، جمع آوری امتیازهای کسب شده توسط مشتریان و اهدای امتیازات خاص بر حسب امتیازهای کسب شده آنان از مزیت‌های راه اندازی طراحی سایت باشگاه مشتریان است.

 

طراحی سایت کلوپ باشگاه مشتریان

 

مکانیزم باشگاه مشتریان مبتنی بر تحلیل رفتار مشتریان و هدایت رفتار مشتری است به سوی آنچه که از نظر بنگاه اقتصادی مطلوب محسوب می‌شود. هدف از طراحی سایت باشگاه مشتریان آنالیز رفتار مشتری است تا به رفتارهای مطلوب او امتیاز داده شود و به امتیازهای جمع آوری شده او پاداش تعلق گیرد.

همچنین در این نوع طراحی سایت‌ها سعی می‌شود قسمتی برای پاداش به مشتری تعلق گیرد، پاداش ها باید متناسب با فعالیت باشند و دستیابی به پاداش‌ها بیش از حد سخت نباشد تا مشتریان از بودن در سایت و به دست نیاوردن امتیاز و پاداش ناراضی نشوند.

 

امکاناتی که می‌تواند طراحی سایت باشگاه مشتریان شما را جذاب‌تر کند

وجود برخی امکانات در باشگاه مشتریان ضروری است و نبود آن‌ها باعث می‌شود که افراد به این سیستم جذب نشده و علاقه‌ای به عضویت در آن از خود نشان ندهند. به‌عنوان‌مثال امکاناتی مانند تخفیف‌ها و سرویس‌های ویژه برای اعضای فعال در باشگاه، نظرسنجی درباره خرید و استفاده از محصولات، امکان پشتیبانی و خدمات پس از فروش و... از امکانات ضروری در این باشگاه است.

علاوه بر این می‌توانید امکانات جذاب‌تری را برای مشتریان خود در نظر بگیرید که آن‌ها را به حضور در باشگاه، فعالیت در آن و حتی دعوت از دوستان خود برای عضویت در این کلوپ مجازی تشویق کند. در ادامه برخی از این ویژگی‌های جذاب را آورده‌ایم. قرار دادن امکانات اضافه‌تر بسته به نوع تجارت شما و خلاقیتی که در جذب مشتریان از خود نشان می‌دهید، بر عهده شماست.

 • ارسال پیام‌های تبریک تولد، سالگرد ازدواج و سایر مراسم‌های خاص و در نظر گرفتن هدیه‌ای برای این تاریخ‌ها
 • امکان برگزاری مسابقه و کسب امتیاز و قرعه‌کشی بین اعضا
 • اعطای کارت هدیه یا تخفیف‌های خاص به مشتریان فعال یا قدیمی باشگاه
 • ارائه تخفیف‌های ویژه برای افرادی که در کلوپ عضو شده‌اند.
 • در نظر گرفتن خدمات پشتیبانی و پس از فروش ویژه برای اعضای باشگاه
 • در نظر گرفتن امکانات اضافه برای مشتریان عضو در کلوپ
 • ثبت فعالیت‌های مشتری و شخصی‌سازی پروفایل با توجه به سوابق خرید و نظرات او
 • امکان ارتباط با دوستان و به اشتراک‌گذاری تجربیات با آن‌ها
 • امکان ارتباط مستقیم با مدیران سایت و تیم پشتیبانی و حل مشکلات در زمانی سریع

 

سایت باشگاه مشتریان

 

هدف از طراحی سایت باشگاه مشتریان

 • طراحی سایت باشگاه مشتریان با هدف رضایتمندی و افزایش فروش بیشتر انجام می‌گیرد، همان طور که می‌دانید بهترین راه برای بالابردن فروش نیازمند رضایتمندی مشتری با ارائه کالاها و خدمات در حد انتظار او هستید؛ بنابراین باید اولین هدف در سایت به سمت مشتری مداری برود.در نتیجه این طراحی سایت کلوپ مشتریان، وفاداری برای شرکت یا موسسه به وجود می‌آید و همان طور که می‌دانید مشتریان بزرگ ترین سرمایه شرکت‌ها محسوب می‌شوند.
 • با طراحی سایت باشگاه مشتریان شرکت یا موسسه به درست ترین شکل به مشتریان معرفی می‌شود، چرا که اینگونه طراحی سایت‌ها فرصت خوبی برای معرفی شرکت‌ها به وجود می‌آورند و البته در زمینه بازاریابی آنلاین قدم بسیار موثری است؛ البته باید این قدم کاملا حساب شده و با برنامه ریزی باشد تا شرکت‌ها به اهداف خود برسند.

 بیشتر بخوانید؛ شخصیت شناسی مشتری در طراحی سایت

 

مزایای وجود باشگاه مشتریان در هر سایت چیست؟

بسیاری از افراد به این فکر می‌کنند که وقتی در حال ارائه خدماتی مفید و مناسب به مشتریان خود هستند و مشتریان نیز از این خدمات رضایت دارند، چرا باید هزینه‌ای برای طراحی سایت کلوپ مشتریان در نظر بگیرند؟ در پاسخ به این افراد باید بگوییم که این کار مزیت‌هایی دارد که تنها بعد از تجربه آن می‌توانید علت نیاز به باشگاه مجازی مشتریان را متوجه شوید. در ادامه این بخش تعدادی از این مزایا را معرفی می‌کنیم.

 • حفظ مشتریان قدیمی به سبب دریافت تسهیلات و خدمات مختلف

 • جذب مشتریان جدید به دلیل ارائه امکانات جذاب به اعضای باشگاه

 • امکان شناسایی سلایق و نظرات مشتریان با کمترین هزینه

 • تبلیغات کم‌هزینه و موثر برای کار شما

 • ارتباط مستقیم با مشتریان و دریافت نظر از آن‌ها

 • افزایش فروش به دلیل داشتن مشتریان دائمی که از خدمات شما راضی هستند

 

برای طراحی سایت کلوپ مشتریان به کجا مراجعه کنیم؟

با توجه به اهمیتی که نحوه طراحی سایت کلوپ مشتریان و امکانات آن در جذب مشتریان دارد، بهتر است که قبل از هر چیز برای پیدا کردن شرکتی متخصص در این زمینه تلاش کنید. با بررسی نمونه کارهای شرکت‌های مختلف و میزان موفقیت هریک از آن‌ها می‌توانید متوجه شوید که کدام شرکت‌ها کاری تخصصی‌تر در این حوزه انجام می‌دهند. البته مشخص است که میزان موفقیت باشگاه مشتریان و تاثیر آن در افزایش فروش تا حد زیادی به نحوه مشتری مداری شرکت‌ها و ارائه خدمات آن‌ها بستگی دارد؛ اما یک شرکت طراحی سایت خوب می‌تواند تا حدی شما را در این موارد نیز راهنمایی کند.

 

سئو سایت

 

 • 29
 • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر