طراحی سایت آموزشگاه

تاریخ انتشار خبر : 1395 اردیبهشت 19

طراحی سایت آموزشگاه

 

طراحی سایت آموزشگاه همان‌طور که از نامش پیداست برای مدارس و آموزشگاه‌های مختلف طراحی و راه‌اندازی می‌شوند. این سایت‌ها را می‌توان به‌نوعی راهی برای معرفی آموزشگاه دانست؛ همچنین یک راه عالی برای ارتباط با مخاطبان است. شما می‌توانید با طراحی حرفه‌ای سایت آموزشگاه، از امکانات این سایت برای راحت‌تر شدن مسیر انجام خدمات استفاده کنید.

 

اهمیت طراحی سایت آموزشگاه یا موسسه آموزشی

امروزه استفاده از طراحی سایت آموزشگاه به امر آموزش و ارتباط با مخاطبان سرعت بسیار زیادی بخشیده؛ به‌طوری‌که مخاطبان و کاربران آموزشگاه‌ها در وهله اول در هنگام ثبت‌نام سراغ از سایت آموزشگاه می‌گیرند. مخاطبان قصد دارند که از این طریق با فضای آموزشگاه یا مدرسه آشنا شده و خدمات آن را بهتر بشناسند.

داشتن وب‌سایت برای آموزشگاه عموما به عنوان برگ برنده ای از سوی مخاطبان شناخته می شود، چنانچه مخاطبان از سایت آموزشگاه مطمئن شوند با آسودگی خیال راحت در آموزشگاه ثبت‌نام می کنند، چراکه می دانند می توانند بدون صرف وقت اضافی بیشتر کارهایشان را از طریق سایت انجام می دهند.

 طراحی سایت آموزشگاه و موسسات آموزشی به مدارس و آموزشگاه‌ها این امکان را می‌دهد تا پل ارتباطی مستحکمی بین آموزشگاه و مخاطبانشان برقرار کنند و بتوانند بیشتر برنامه‌های هفتگی، امتحانی، فوق‌برنامه، اردوها و سایر امور را از طریق سایت اطلاع‌رسانی کنند. با این کار هم رسیدگی به امور آموزشگاه راحت‌تر خواهد شد و هم مخاطبان می‌توانند خدمات موردنیاز خود را با کیفیت بیشتری دریافت کنند.

 

اینستاگرام ایده پویا

 

قسمت‌های مختلف طراحی سایت آموزشگاه

معمولا اینگونه طراحی وب‌ سایت ها برای معلمان، دانش آموزان و حتی اولیا صفحه کاربری مخصوص به خود دارند که با دریافت نام کاربری و رمز عبور پس از ثبت‌نام می توانند به صفحه کاربری خود وارد شوند و از اعلانات و برنامه‌های آموزشگاه اطلاع یابند و اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین در این شیوه طراحی سایت تلاش می‌شود که آموزشگاه تا حد امکان با جزییات زیاد به مخاطبان معرفی شود. به همین دلیل معلمان و مسئولان آموزشگاه دارای صفحات بیوگرافی و رزومه هستند. همچنین تصاویری از آموزشگاه و برنامه‌های آن نیز در بخش گالری تصاویر به اشتراک گذاشته می‌شود که در نگاه اول به سایت آموزشگاه، می‌تواند یک دید کلی به مخاطب داده و او را جذب کند.

در کنار این‌ها می‌توان بخش‌هایی را با عنوان فرم‌های موردنیاز یا راهنمای ثبت‌نام در داخل سایت قرار داد که والدین بتوانند از این طریق به‌راحتی مراحل ثبت‌نام را طی کنند. یکی از بخش‌های مهم در طراحی سایت آموزشگاه، بخش اخبار است؛ در این قسمت شما باید موارد مربوط به اردوها، بازدیدها، تغییرات کلاس‌ها، شروع ترم جدید، برگزاری کلاس‌های فوق‌برنامه و مواردی از این دست را به اطلاع والدین برسانید. به‌این‌ترتیب آن‌ها می‌توانند به‌راحتی از برنامه‌های آموزشگاه مطلع شده و در جریان کار قرار بگیرند.

در کنار این‌ها می‌توان بخشی را برای ارتباط با مشاور برای سایت آموزشگاه در نظر گرفت که به دانش آموزان، هنرجویان و والدین این امکان را می‌دهد تا بتوانند مسائل و مشکلات خود را مطرح کرده و آن‌ها را حل کنند.

همچنین می‌توان امکانی را برای برگزاری کلاس‌ها یا آزمون‌های آنلاین در سایت ایجاد کرد. حتی امکان استعدادیابی و راهنمایی دانش آموزان یا هنرجویان برای انتخاب رشته نیز می‌تواند در سایت فراهم شود. این کار باعث می‌شود که مخاطبان بیشتری جذب سایت آموزشگاه شما شده و از امکانات عمومی آن استفاده کنند.

 

طراحی سایت آموزشگاه

 

قابلیت‌های طراحی سایت آموزشگاه

طراحی وب‌سایت آموزشگاه باید دارای قابلیت‌های ویژه‌ای از سایر سایت ها داشته باشد، معمولا مدیر آموزشگاه یا مدرسه مدیر اصلی سایت می باشد که به تمامی بخش های مدیریتی دسترسی دارد و به اقداماتی مثل مدیریت رشته، مدیریت کلاس ها، مدیریت دانش آموزان یا هنرجویان، مدیریت معلمان، دروس، برنامه هتگی، نمرات، حضور و غیاب، گالری تصاویر و... دسترسی دارد.

بعد از طراحی سایت موسسه آموزشی نوبت به محتواهای موجود در آن می رسد بعد از گنجانیدن مطالب و محتواهای آموزشی  و مخصوص آموزشگاه برای جذب مخاطبان بیشتر لازم است درباره خود آموزشگاه یا مدرسه مطالب مفیدی ارائه شود تا مخاطبان با مطالعه آن مطالب به ثبت‌نام در آموزشگاه ترغیب شوند، البته بودن گالری تصاویر از کلاس ها، فضای مدرسه یا آموزشگاه و... تاثیر زیادی در هدایت مخاطبان به حضور در آموزشگاه  ایفا می کند.

استفاده از محتواهای آموزشی می‌تواند به شما در جذب بهتر مخاطب کمک کند؛ به عبارت بهتر با این کار می‌توانید مخاطبانی را به سوی وب‌سایت جذب کنید که تنها از محتواهای آموزشی آن استفاده می‌کنند. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید رتبه سایت خود را افزایش داده و به‌این‌ترتیب در میان نتایج اولیه جستجو ظاهر شوید.

طراحی وب‌سایت آموزشگاه  از سویی به نفع دانش آموزان و والدین آن‌ها است چراکه به‌این‌ترتیب با تکنولوژی وب آشنا می‌شوند و والدین می توانند هر لحظه که اراده کنند از عملکرد فرزند خود با مراجعه به سایت اطلاع یابند، معمولا این گونه سایت ها با در اختیار گذاشتن اطلاعات بسیار زیاد درباره چگونگی فعالیت دانش آموزان، والدین را در جریان پیشرفت یا پس رفت تحصیلی آن‌ها قرار می دهند.

همچنین دانش آموزان می‌توانند در هر لحظه از شبانه‌روز، با مراجعه به سایت، برنامه درسی خود را مرور کرده و یا حتی تمرین‌های خود را از این طریق تحویل دهند. همچنین می‌توانند یک راه مطمئن برای ارتباط با مدرسه یا آموزشگاه حتی در ساعت‌ها و روزهای غیر کاری داشته و به‌این‌ترتیب همواره ارتباط خود را با این مکان حفظ کنند.

 

امکانات یک وب‌سایت آموزشگاهی

  • امکان برقراری سوال و جواب بین شاگرد و استاد (معلم)
  • امکان مکالمه و پشتیبانی بین والدین و استاد
  • برگزاری آزمون آنلاین
  • دسترسی والدین به پروفایل شاگردان و اطلاع پیدا کردن از فعالیت‌های فرزند خود

 

تاثیر طراحی سایت بر معرفی آموزشگاه/موسسه آموزشی

طراحی سایت آموزشگاه تاثیر بسیار زیادی در شناخته شدن و معرفی آموزشگاه دارد چراکه به‌واسطه بودن سایت تمامی امکانات و افتخارات آموزشگاه در سایت و دنیای اینترنت به نمایش در می‌آید، چراکه معرفی درست و صحیح یک آموزشگاه با انتخاب شدن آن آموزشگاه برای کسب دانش یا هنر نسبت مستقیمی با انتخاب شدن آن از سوی مخاطبان دارد؛ بنابراین طراحی وب‌سایت آموزشگاه نه تنها فضای خوبی برای معرفی آموزشگاه به وجود می آورد از سویی فضای بسیار خوبی برای خود مسئولان آموزشگاه برای گنجانیدن برنامه‌های آموزشی به وجود می آورد.

 

سئو سایت آموزشگاه

یکی از موارد مهمی که برای افزایش رتبه سایت آموزشگاه و دیده شدن این وب‌ سایت در نتایج اولیه جستجو باید موردتوجه قرار بگیرد؛ سئو سایت آموزشگاه است. برای این کار باید محتواهایی در سایت منتشر شوند که به‌خوبی بهینه شده و از کلمات کلیدی مناسب در آن‌ها استفاده شده است. همچنین باید سرعت سایت نیز بهینه شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بر روی صفحه لود شود.

استفاده از سئو سایت آموزشگاه یکی از رمزهای رسیدن به موفقیت در طراحی سایت آموزشگاه است؛ زیرا با این کار شما می‌توانید حوزه کاری خود را گسترش دهید. برای مثال امکانات اضافه‌تری مانند امکان برگزاری کلاس آنلاین را فراهم کرده و به‌این‌ترتیب دایره مخاطبان خود را در سطح کشور گسترده کنید. همچنین می‌توانید برخی از کلاس‌ها یا دوره‌ها را به‌صورت آفلاین ضبط کرده و به فروش برسانید. با این کار می‌توانید در آموزشگاه خود درآمد بیشتری را کسب کرده و از این طریق به موفقیت دست پیدا کنید.

 

 

سئو سایت

 

  • 12
  • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر