بک لینک خوب چه ویژگی دارد؟

تاریخ انتشار خبر : 1395 اردیبهشت 26

بک لینک خوب چه ویژگی دارد؟

 

بک لینک که بعضی وقت‌ها با عنوان لینک ورودی هم مورد اشاره قرار می‌گیرد لینکی است که از یک سایت دیگر به سایت شما داده می‌شود. این لینک باعث افزایش اعتبار سایت از نظر موتورهای جستجو می‌شود و معمولا مستقیما بر افزایش ترافیک ارگانیک سایت تاثیر دارد. موتورهای جستجو و گوگل بک لینک را مانند یک رای یا تعامل با سایت در نظر می‌گیرند و وقتی بک لینک ها از سایت‌های مرتبط با موضوع فعالیت کسب‌وکار باشند، آنها را نشانه اعتبار و پیشرو بودن سایت کسب‌وکار تصور می‌کنند.

اگر می‌خواهید ببینید بک لینک خوب چیست و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا منجر به افزایش اعتبار سایت شود، ادامه این مطلب از شرکت طراحی سایت و آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا را دنبال کنید.

بک لینک چیست؟

قبل از صحبت درباره ویژگی های بک لینک خوب ضروری است، بدانیم این واژه چیست؟ و کارایی آن چیست؟ آن طور که در دانش نامه ها تعریف شده به لینک هایی گفته می شود که هر صفحه در وب به سایت و یا یک صفحه مخصوص ارجاع می شود. به بیانی دیگر از طریق این لینک می توانید اطلاعات خود را در دیگر سایت ها مورد ارزیابی قرار دهید.

چند سالی بک لینک ها مهم ترین مرجع و فاکتور موتورهای جستجو بودند و یکی از 5 فاکتور مهم سئو به شمار می رفتند اما به مرور زمان به دلیل تقلب هایی که صورت گرفت دیگر از این روش استفاده نمی شود.البته با وجود اینکه بک لینک ها کم رنگ شده ولی یکی از موارد مورد بررسی و تامین کردن در سئو سایت تعداد بک لینک می باشد.

 

گرفتن بک لینک

 

ویژگی های بک لینک خوب

راه های زیادی برای بدست آوردن بک لینک موجود می باشد ولی یکی از روش های معمول به دست آوردن آن تبادل لینک است که البته بهترین نوع آن تبادل لینک دو طرفه است. برای داشتن لینک قدرتمند لازم است نکاتی در نظر گرفته شود، از کلمات کلیدی استفاده کنید یعنی سعی کنید زمانی که میخواهید لینک ایجاد کنید حتما کلیه کلیدی را در آن جا بدهید.

قبل از اقدام به لینک دادن این مورد را در نظر بگیرد که از یک سایت معتبر استفاده شود. معمولا موتورهای جستجو برای ارزیابی بک لینک، سعی می کنند از سایت های معتبر و قدیمی که شکلی در اعتیار آنها نیست، لینک بگیرند.

قبل از طرح موضوع بک لینکها به عنوان یک معیار در الگوریتم، هدف اصلی تمامی لینک ها هدایت بازدیدکنندگان به یک وب سایت یا صفحه مورد نظر بود. با وجود گذشت زمان هنوز هم بیشتر بازدیدکنندگان دوست دارند بر روی این لینک ها کلیک شوند. هنوز هم قرار گرفتن بک لینک در یک صفحه پربازدید سبب ارزشمندی آن لینک می شود چرا که باعث دیدن شدن سایت توسط کاربران خواهد شد.

جالب است بدانید اگر یک لینک در بخش آغازین متن قرار بگیرد ارزش آن نسبت به قرارگرفتن در بخش های پایانی متن یا در پانوشت یا حتی در حاشیه صفحه بسیار بیشتر است. چرا قرارگیری لینک در بخش ابتدایی متن، نشان از این دارد که لینک دارای اهمیت زیادی است.

چنانچه بک لینک وب سایت مورد نظری در کنار یک وب سایت معتبر قرار بگیرد، مخصوصا موضوعات مشابه نیز داشته باشند، موتورهای جستجو سایت شما را در کنار این وب سایت ها قرار خواهند داد. اعتیار سایت میان تمامی لینک هایی که در آن صفحه وجود دارد تقسیم می شود، بنابراین هر چقدر تعداد لینک ها در یک صفحه کمتر، کیفیت بک لینکها افزایش پیدا خواهد کرد.

بک لینک

آیا بک لینک وب سایت را باید خرید و یا ساخت؟

ایجاد بک لینک یکی از فعالیت‌های مهم سئو است که سایت‌ها بدون انجام آن نمی‌توانند در بازار رقابتی خود متمایز شوند. بسیاری از سایت‌های معتبر از طریق ایجاد بک لینک و فروش آن به سایت‌های مرتبط درآمد کسب می‌کنند. گوگل و موتورهای جستجو از طریق بررسی بک لینک ها اعتبار یک سایت را ارزیابی می‌کنند، اما هیچ توصیه ای برای خرید بک لینک وبسایت ندارند چرا که از نقطه نگاه آنها لینک ها باید طبیعی و غیرساختگی باشند. با این وجود خرید بک لینک کاملا رایج است و بدون خرید بک لینک باکیفیت یک سایت شانس زیادی برای رقابت با سایت‌های قدیمی‌تر ندارد.

با این حساب خرید بک لینک یکی از فعالیت‌های ضروری برای بهبود رتبه بندی و سئو سایت محسوب می‌شود. در کنار این رویکرد استفاده از شبکه‌های اجتماعی و ایجاد مجموعه‌ای از بک لینک ها در این شبکه‌ها هم نقش قابل توجهی در بهبود سئو سایت دارد. نکته مهم در خرید بک لینک، قرار گرفتن آن در صفحه‌هایی است که محتوای ارزشمند و باکیفیت دارند. این نکته تفاوت اصلی یک بک لینگ باکیفیت و موفق با یک لینک بدون اثر را نشان می‌دهد.

 

آیا خرید بک لینک برای اعتبار سایت ضرر دارد؟

خرید بک لینک نه فقط برای اعتبار سایت ضرری ندارد، به افزایش آن کمک هم می‌کند. خرید بک لینک برای سایت به شما اطمینان می‌دهد تا مخاطبان سایت‌های دیگر را هم هدف قرار داده و در بازاریابی و برندسازی خود بتوانید روی آنها هم حساب باز کنید. خرید بک لینک با در نظر گرفتن ایجاد کانال‌های جدید ترافیک و جذب بازدید کنندگان جدید یا هدف گیری مجدد آنها یکی از فعالیت‌های سودآور سئو فنی است که با افزایش نرخ جذب و فروش کلی سایت بازدهی بالایی دارد.

جمع‌بندی

در این مطلب از ایده پویا، ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت با بک لینک خوب، اهمیت، مزیت‌ها، ویژگی‌ها و راهکارهای ایجاد و خرید آن آشنا شدیم. داشتن بک لینک های مناسب و باکیفیت یکی از شرط‌های لازم برای افزایش اعتبار یک سایت و صفحه‌های آن است.

برای رسیدن به این هدف لازم است از محتوای صفحه گرفته تا طراحی عناصر آن همه برای یک کلمه کلیدی یا موضوع بهینه‌سازی شود و صفحه به بهترین شکل هدف مخاطب از جستجو را برآورده کند و از قابلیت به اشتراک‌گذاری بالایی برخوردار باشد. برای مشاوره تخصصی و آشنایی با انواع راهکارهای دیجیتال مارکتینگ و ایجاد بک لینک های مناسب برای سایت برند یا کسب‌وکار خود همین حالا می‌توانید با ایده پویا تماس بگیرید.

 

شرکت طراحی سایت

 

 • 63
 • 2
نظرات کاربران (2)
 • avatar
  اهوازی

  سلام مطلبی خوبی بود ممنون از شما ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید میخاستم ببینم چه تعداد بک لینک میتونه رتبه رو بالا ببره؟ مثلا با بلاگ ساختن در رزبلاگ و بلوگفا میتونیم ارتقا رتبه داشته باشیم؟ مثلا اگه سختی کلمه کلیدی مون 20 باشه حداقل چه تعدادی بک لینک این جاها بسازیم؟ ممنون میشم پاسختون رو برام ایمیل کنید. موفق و پایدار باشید

  avatar
  مدیر سایت

  سلام با مشاوران ما در بخش سئو و بهینه سازی سایت چک کنید.

ثبت نظر