طراحی سایت کارخانه

تاریخ انتشار خبر : 1395 خرداد 09

طراحی سایت کارخانه

کارخانه‌هایی که برای طراحی سایت اقدام می‌کنند، مطمئنا موفقیت بیشتری را از آن خود کرده و می‌توانند به‌راحتی بازار وسیعی را در اختیار بگیرند. با استفاده از طراحی وب سایت کارخانه و کارگاه های صنعتی می‌توان به‌راحتی محلی را برای ارائه محصولات پیدا کرد که کنترل آن به‌طور کامل در دست خودتان است.

 

اهمیت طراحی سایت کارخانه

امروزه کارخانه و تولیدی‌های بسیار زیادی در سرتاسر کشور وجود دارند که به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی در اقتصاد کشور فعالیت می‌کنند. بسیاری از این کارخانه‌ها در شهرهای مختلف ایران دارای نمایندگی یا شعبه بوده و در قسمت‌های مختلفی خدمات خود را ارائه می‌دهند. طراحی سایت کارخانه می‌تواند یک راه‌حل بسیار عالی برای برقراری ارتباط میان این شعبه‌ها و مدیریت آن‌ها باشد.

به‌علاوه با استفاده از ساخت یک سایت برای کارخانه یا مرکز تولیدی و صنعتی می‌توان همه محصولات را در آن ارائه داده و به‌این‌ترتیب محدودیت مکانی را برای یافتن مشتری از میان برداشت. به عبارت بهتر شما می‌توانید از شعبه‌های مختلف خود در شهرهای مختلف، برای بالا بردن سرعت ارسال سفارش‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید با طراحی سایت کارخانه، شیوه‌های فروش خود را مدرن کرده و به‌این‌ترتیب فرصتی بسیار عالی را برای افزایش درآمد خود به وجود آورید.

 

امکانات طراحی سایت کارخانه
طراحی سایت کارخانه براساس سفارشات مشتریان و مدیران کارخانه ها صورت می گیرد. نوع محصولات و همچنین نحوه فعالیت آنها نیز تاثیر زیادی در نحوه طراحی سایت کارخانه دارد.

برای مثال کارخانه هایی که محصولات خود را برای خارج از کشور صادر می کنند، نیاز به بخش لاتین نیز دارند. در واقع طراحی وب سایت این نوع کارخانه ها باید به دو قسمت طراحی سایت انگلیسی و طراحی سایت فارسی تقسیم شود تا مشتریان خارجی نیز بتوانند نسبت به محصولات کارخانه اطلاعات لازم را کسب کنند.

همچنین باید امکان پرداخت آنلاین نیز در سایت هر کارخانه وجود داشته باشد تا مشتریان بتوانند به‌سادگی محصول موردنظر خود را خریداری کنند. در کنار این‌ها وجود امکانی برای ارتباط با سرمایه‌گذاران و شرکا نیز می‌تواند به شما در گسترده‌تر کردن ارتباطات کاری خود کمک کرده و فرصت‌های زیادی را برای پیشرفت در اختیار شما قرار دهد.

 

طراحی وب سایت کارخانجات

 

نحوه طراحی وب سایت کارخانه

برای طراحی سایت کارخانه صنعتی باید بخش ها و قسمت های زیر در نظر گرفته شود:

 • مدیریت محصولات کارخانه در طراحی وب سایت کارخانه

مدیریت کارخانه باید بتواند خود را به بازدیدکنندگان طراحی سایت معرفی کنند. سابقه، تحصیلات و تخصص مدیریت برای بسیاری از مشتریان اهمیت خاصی دارد. با در نظر گرفتن بخش مدیریت، مشتریان می توانند به راحتی نسبت به مدیر کارخانه شناخت پیدا کرده و با او حس یگانگی داشته باشند.

 • درجه بندی محصولات در طراحی سایت کارخانه

در سایت کارخانه محصولات باید درجه بندی شوند. این کار برحسب استانداردها و کیفیت محصولات صورت می گیرد. مشتریان به راحتی می توانند محصولات را متناسب با توان اقتصادی خود انتخاب کنند.

 • محصولات در حال تولید

برخی از محصولات کارخانه در دست تولید هستند و هنوز راهی بازار نشده اند. در این صورت باید قسمتی از سایت به طور مجزا در اختیار محصولات در حال تولید قرار بگیرند. مدیریت سایت می توانند در این بخش از ویژگی ها و مشخصه های محصولات در حال تولید مطالب و محتواهایی را در اختیار مشتریان قرار دهد.

 • خبرهای طراحی سایت کارخانه

خبرهای سایت به منظور اطلاع رسانی برای مشتریان منتشر می شوند که می توانند شامل انعقاد قراردادهای کارخانه با مشتریان جدید، منقاصات، صادرات کالا به خارج از کشور، بازدید برخی افراد شاخص از کارخانه و ... باشند.

 • اسلاید های صفحات و مدیریت آن

صفحات کارخانه دارای اسلاید هستند که هر یک از آن ها باید به راحتی قابل بازگشت و همچنین لود شدن باشد. در این صورت است که بازدیدکننده می توانند محصولات کارخانه را مشاهده کند. از سوی دیگر مدیریت سایت نیز باید به راحتی انجام شود. پنل مدیریتی نقش مهمی را در بروزرسانی سایت ایفا می کند.

 

اینستاگرام ایده پویا

 

 • نظر سنجی کلی در سایت

مشتریان باید بتوانند به راحتی نظر خود را در رابطه با محصولات کارخانه بیان کنند. در این صورت قرار دادن بخش مجزا برای نظر سنجی در مورد محصولات ضرورت پیدا می کند.

 • فرم استخدام و جذب نیرو

جذب نیروی حرفه ای و متخصص از طریق وب سایت یکی از بهترین روش های پیش بردن اهداف کارخانه است. بسیاری از متخصصینی که در حوزه کارخانه مهارت کافی دارند، از طریق وب سایت ها اقدام به ارسال رزومه می کنند. در این صورت می تواند با ارائه فرم استخدام از کارجویان متخصص دعوت به عمل آورد.

 • تماس با کارخانه

قسمتی از طراحی سایت کارخانه است که در آن بازدیدکننده ها می توانند به راحتی با بخش مدیریت طراحی سایت و یا پرسنل اداری کارخانه ارتباط برقرار کنند. در این قسمت از طراحی سایت اطلاعاتی از قبیل شماره تماس، آدرس کارخانه، آدرس پست الکترونیکی، شماره همراه و ... در معرض دید بازدیدکننده ها قرار می گیرد.

 • گالری تصاویر با قابلیت دسته بندی

تصاویر محصولات با قابلیت دسته بندی نیز از دیگر بخش های یک طراحی سایت می باشد که در آن می توان به راحتی مجموعه محصولات را در اختیار مشتریان قرار داد.

 • بلاگ یا مجله

یکی دیگر از امکانات موردنیاز در سایت کارخانه، وجود یک بلاگ یا مجله است که مختص منتشر کردن مقاله‌های آموزشی یا اخبار است. شما از طریق این بخش می‌توانید مخاطبان عمومی را نیز به وب‌سایت خود جذب کرده و به‌این‌ترتیب رتبه سایت خود را افزایش دهید. همچنین بلاگ یک مکان بسیار عالی برای معرفی محصولات، کاربرد و نحوه کار با آن‌ها است.

 

 • مقایسه و موتور جستجوی داخلی

یکی دیگر از امکاناتی که باید در زمان طراحی سایت کارخانه موردتوجه قرار بگیرد؛ وجود امکان مقایسه و جستجو در این وب‌سایت است. شما باید امکانی را فراهم کنید که کاربران بتوانند به‌راحتی با جستجوی نام محصول یا برند آن، به محصول موردنظر خود دسترسی پیدا کنند. همچنین کاربران باید بتوانند محصولات مشابه را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنند. در این میان قرار دادن امکانی برای فیلتر کردن محصولات و محدود نمودن فضای جستجو می‌تواند در جلب رضایت مشتریان نقش موثری را ایفا کند.

 

مزایای طراحی سایت کارخانجات صنعتی

طراحی سایت کارخانه می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به ارمغان آورد که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معرفی و تبلیغ محصولات با کمترین هزینه
 • عدم محدودیت در مکان و زمان
 • حذف واسطه‌ها
 • افزایش اعتبار

امروزه وب‌سایت‌های کارخانه‌ها به‌عنوان یک کارت ویزیت مجازی برای آن‌ها ایفای نقش می‌کند. یک وب‌سایت جذاب که به‌طور اختصاصی برای شما طراحی شده باشد؛ می‌تواند اعتبار شما را در نزد مشتریان، سرمایه‌گذاران و شرکای تجاری افزایش دهد. شما می‌توانید از این وب‌سایت به‌عنوان رزومه خود استفاده کرده و خیلی راحت افراد را برای دسترسی به اطلاعات به سمت این وب‌سایت سوق دهید.

 

جمع‌بندی

امروزه به دلیل همه گیری ویروس کرونا، بسیاری از کسب و کارها به صورت آنلاین و مجازی فعالیت می‌کنند؛ در نتیجه داشتن یک وب سایت جهت فروش محصولات و ارائه خدمات بصورت مستقیم اهمیت زیادی دارد. وب سایت کارخانه شما نه تنها باید ساده، جذاب و قابل دسترسی برای مخاطب باشد بلکه باید به سودآوری برای شما تبدیل گردد. برای کسب نتیجه بهتر حتما از مشاوره متخصصان شرکت طراحی سایت ایده پویا در این زمینه استفاده کنید.

 

شرکت طراحی سایت

 • 8
 • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر