طراحی سایت پزشک و دکتر، سئو سایت پزشکان

تاریخ انتشار خبر : 1395 خرداد 15

طراحی سایت پزشک و دکتر، سئو سایت پزشکان

طراحی سایت دکتر و پزشک از جمله روش‌های بهینه برای برقراری رابطه با بیماران می‌باشد. از سوی دیگر طراحی وب سایت برای گروه شغلی پزشکی موجب افزایش درآمد و رونق کسب و کار نیز می‌شود. در دنیای امروز بسیاری از افراد برای پیدا کردن پزشک در هر زمینه‌ای از اینترنت استفاده می‌کنند. به همین دلیل طراحی سایت پزشکان می‌تواند به شناخته شدن آن‌ها کمک زیادی بکند. البته تنها داشتن یک سایت کافی نیست و باید به فکر سئو سایت دکتر نیز باشید تا با ظاهر شدن در رتبه‌های اول جست‌وجو بیماران بتوانند شما را پیدا کنند.

دکترها نیز همچون سایر مشاغل به طراحی وب سایت نیاز دارند که با وجود سایت، می‌توانند با مراجعین و بیماران ارتباط برقرار کنند. همچنین تعیین وقت قبلی می تواند از طریق طراحی سایت دکتر انجام شود. به طور کلی طراحی سایت دکتر و طراحی سایت پزشکان دارای مزایای متعددی است که عبارتند از:

 • انتشار اطلاعیه‌ها و آگهی‌ها و اخبار مهم مربوط به مطب دکتر
 • تعیین ساعات حضور پزشک در مطب و مشخص کردن روزهای تعطیل
 • امکان ارتباط بیماران با پزشک با کمک طراحی سایت دکتر
 • مشاوره به بیماران و ارائه اطلاعات مفید و کاربردی

 

طراحی سایت دکتر

 

مزایای طراحی سایت پزشک

طراحی سایت دکتر مزیت‌های زیادی دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • کاهش نیاز به مراجعات حضوری به مطب و امکان دریافت تویت آنلاین
 • امکان پاسخگویی آنلاین به سوالات بیماران
 • ایجاد یک راه ارتباطی بین بیمار و پزشک به‌منظور تصمیم‌گیری درباره نحوه مصرف داروها یا موارد دیگر
 • کمک به شناخته شدن پزشکان و افزایش درآمد آن‌ها
 • امکان تشکیل پرونده الکترونیکی برای بیماران و دسترسی سریع به همه اطلاعات آن‌ها

 

ویژگی‌های طراحی وب سایت پزشکان

از آنجا که پزشکان در بین آحاد جامعه دارای ویژگی‌ها و شاخصه های منحصر به فردی هستند، طراحی سایت پزشک و طراحی سایت دکتر باید حرفه‌ای و تکنیکی باشد. داشتن ویژگی های زیر برای طراحی وبسایت پزشکی ضرورت دارد و باید این اصول در آن اجرا گردد:

 •  شکل ظاهری طراحی سایت پزشکان

از نظر ساختار و شکل ظاهری طراحی سایت پزشک و طراحی سایت پزشکان باید زیبا و جذاب باشد. قالب طراحی سایت پزشک تاثیر زیادی در جذب بازدیدکننده ها دارد. در واقع مراجعین با ورود به طراحی سایت پزشک-پزشکان انتظارات خاصی دارند که باید این انتظارات و نیازها برآورده شود. برای مثال طراحی سایت حرفه‌ ای دندانپزشکی کودکان با طرح و رنگ متناسب با نیاز کودکان طراحی می شود و اغلب رنگ هایی همچون صورتی، بنفش یا یاسی را برای این نوع طراحی سایت ها انتخاب می کنند. در حالی که طراحی سایت متخصص و پزشک مربوط به قلب، با رنگ های قرمز تناسب بیشتری دارند.

 

 • ریسپانسیو و واکنش گرا بودن طراحی سایت پزشک و دکتر

ریسپانسیو بودن طراحی سایت دکتر به این دلیل انجام می شود که کاربران با هر سیستم عامل دیگری از جمله ویندوزفون، IOS، اندروید و... بتوانند صفحات سایت را بدون بهم ریختگی دریافت کنند. این در حالی است که اگر طراحی سایت پزشکی ریسپانسیو نباشد، محتواهای صفحه بهم ریخته شده و قابل خوانش نخواهد بود.

همواره به یاد داشته باشید که کاربران سایت تنها با استفاده از لپ‌تاپ یا کامپیوتر جست‌وجوی خود را انجام نمی‌دهند و بخش زیادی از آن‌ها از گوشی یا تبلت خود برای این کار استفاده می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که شما باید سایت خود را برای این دستگاه‌ها نیز طراحی کنید تا بتوانند به همه امکانات آن دسترسی داشته باشند. این ویژگی در بهبود تجربه کاربری تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

 

 • مدیریت و کنترل آسان طراحی وب سایت پزشک

با توجه به حرفه دشوار پزشکی و نداشتن فرصت کافی برای کنترل و مدیریت طراحی سایت، در زمان طراحی باید به کنترل آسان طراحی سایت پزشکان توجه داشت. در صورتی که وب سایت پیچیده طراحی شده باشد و یا قالب ها و CMS های اختصاص در سایت به کار رفته باشد، مدیریت آن به سختی انجام می شود. ضمن اینکه در زمان طراحی سایت پزشکان باید به این نکته توجه داشت که کاربران این سایت ممکن است هیچ اطلاعی از سایت و اینترنت نداشته باشند. به همین دلیل سادگی سایت و دسترسی آسان به همه امکانات آن از نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود.

 

 • سرعت طراحی سایت پزشک و پزشکان

طراحی سایت پزشکی باید از سرعت بالایی برخوردار باشد. استفاده کمتر از المانها و تصاویر انیمیشی که به‌منظور زیبا شدن سایت استفاده می‌شوند، از جمله نکاتی است که در زمان طراحی سایت باید به آن توجه کرد. برخی بر این نظرند که در زمان طراحی سایت و در قسمت بنرها باید از تصاویر انیمیشنی و متحرک استفاده کرد تا بتوان نظر کاربران را جلب کرد. در حالی که زیاده روی در این کار موجب کاهش سرعت لود شدن صفحات سایت می‌شود.

 

طراحی سایت دکتر

 

سئو و بهینه سازی سایت پزشکان و دکتران

برای نمایش طراحی سایت پزشک-پزشکان در موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش حجم بازدیدکننده، بهینه سازی و سئو سایت ضرورت دارد. قسمتی از پروژه بهینه سازی سایت در زمان طراحی سایت انجام می شود. به همین دلیل لازم است که تیم طراحی سایت پزشک کاملا حرفه‌ای باشد تا در زمان طراحی نکاتی مانند بهبود سرعت سایت، استفاده از المان‌های زیبا و جذاب و... را که در سئو سایت پزشکان اهمیت دارند رعایت کنند.

علاوه بر این لازم است که سایر مراحل سئو سایت دکتر نیز توسط تیمی حرفه‌ای انجام شود تا بتوانند در زمان معقول و با در نظر گرفتن شرایط رقبا سایت را به رتبه‌های برتر برسانند. با توجه به اهمیت این موضوع بهتر است به شرکتی مراجعه کنید که علاوه بر خدمات طراحی سایت خدمات سئو را نیز ارائه دهد.

در این صورت باید بخشی از سایت به مقالات و محتواها اختصاص یابد. پس وجود یک تیم حرفه‌ای تولید محتوا نیز در شرکت اهمیت دارند. تیمی که بتوانند محتواهای تخصصی پزشکی را دقیق و صحیح تولید کرده و با در نظر گرفتن قوانین سئو سایت پزشکان در سایت بارگذاری کنند. همچنین استفاده از دامنه ها متناسب با موضوع طراحی وب سایت می تواند در جذب بازدیدکنندهای بیشتر موثر واقع شود. علاوه بر این موارد نکات ریزی در طراحی سایت پزشک متخصص و سئو آن وجود دارد که تنها یک تیم حرفه‌ای و باتجربه از آن آگاه است و می‌تواند به شما در رسیدن به نقطه موفقیت کمک کند.

 

وجود مقالات جامع و کامل در خصوص مسائل پزشکی

یکی از مواردی که به سئو سایت پزشکان و بهبود رتبه آن کمک می‌کند، وجود مقالات جامع پزشکی در سایت است. بسیاری از افراد صرفا برای یافتن پاسخ سوالات پزشکی خود یا اطلاع از عوارض داروها و.... به سایت‌های پزشکی مراجعه می‌کنند. به همین دلیل تهیه مقالاتی که در عین سادگی همه اطلاعات لازم را در اختیار افراد قرار دهند و البته با استفاده از کلمات کلیدی مناسب به سئو سایت دکتر نیز کمک کنند از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

نحوه طراحی سایت دکتر

برای طراحی سایت دکتر و پزشک به همان گزینه‌هایی که در دیگر سایت‌ها استفاده می شود، نیاز است. در عین حال برخی از آیتم‌ها ویژه وب سایت‌های پزشکان می‌باشد که عبارتند از:

 

طراحی سایت پزشک

 

پیاده سازی صفحات اختصاصی در طراحی سایت دکتر

در این قسمت دکتر برای بازدیدکنندگان معرفی می‌شود. صفحه اختصاصی مربوط به سابقه، تجربه، تحصیلات، مدارج علمی و رتبه‌های کسب شده است که در معرض دید قرار می‌گیرد. همچنین پزشک می‌تواند صحبت‌های خود را به طور کامل برای بازدیدکنندگان منتشر کند.

 

خبرنامه در طراحی سایت پزشک

خبرنامه‌های سایت پزشک مربوط به جدیدترین اخبار مربوط به شاخه پزشکی از جمله تغییرات تعرفه‌های پزشکی، نقش بیمه در تعیین میزان هزینه پزشکی، بیمارستان ها، ورود جدیدترین تکنولوژی‌ها در عرصه پزشکی و ... می‌باشد. در واقع مراجعین با مطالعه این نوع محتواها می توانند از اخبار دنیای پزشکی آگاه شوند.

 

فرم های تماس در طراحی سایت دکتر

در صورتی که بازدیدکنندگان بخواهند با دکتر ارتباط برقرار کرده و سوالات و ابهامات خود را ابراز کنند، می توانند وارد قسمت فرم‌های تماس شده و با وارد کردن اطلاعات خود، سوالات و نظرات خود را در این بخش اعلام کنند.

 

قابلیت ریسپانسیو در طراحی سایت دکتر

طراحی سایت دکتر باید ریسپانسیو باشد و کاربران بتوانند از طریق هر نوع سیستم عامل اعم از گوشی‌های همراه، ویندوز، آی او اس و ... صفحات سایت را به طور منظم و مرتب مشاهده کنند.

 

بخش پرسش و پاسخ در طراحی سایت دکتر

پس از ملاقات بیماران با پزشکان، ممکن است با مشکل یا سوال مواجه شوند. همچنین برخی از افراد نیز به مشاوره نیاز دارند. دکتر با طراحی سایت می‌تواند بخشی از سایت را به پرسش و پاسخ اختصاص دهد. در این صورت بیماران سوالات خود را مطرح کرده و پزشک به آنها پاسخ می‌دهد. سوالاتی که از سوی بیماران مطرح می‌شود، در معرض دید همه کاربران قرار می‌گیرد تا آنها نیز پاسخِ سوالات احتمالی خود پیدا کنند.

 

نمایش انواع مجله‌های پزشکی و کتاب در طراحی سایت دکتر

بارگذاری کتاب‌ها در فایل‌های pdf ،word و ... یا مجله‌های پزشک کمک زیادی به بیماران می‌کند. مراجعینی که وارد سایت می‌شوند، می‌توانند کتاب‌های شاخه پزشکی را در سایت دانلود کنند. همچنین مجلات پزشکی که ترکیبی از تصاویر، کلیپ‌های ویدئویی، سخنرانی و یا توصیه‌های پزشکی در قالب فایل صوتی نیز از دیگر نیازهای سایت پزشکی می‌باشد.

 

امکان نظر سنجی در طراحی وبسایت دکتر

بیمارانی که به نزد پزشک رفته و تحت معالجه قرار می‌گیرند، می‌توانند نتایج درمان را به صورت انتقاد یا تحسین در بخش نظر سنجی وارد کنند. در این صورت دکتر نسبت به نحوه درمان، رفتارها و برخوردهای خود نسبت به بیماران، داروها و تاثیرات آنها بر روی بیماران و ... آگاهی بیشتری پیدا می‌کند.

 

رزرواسیون آنلاین در طراحی سایت پزشک

قسمت دیگری از طراحی سایت پزشکی مربوط به مراجعات آنلاین بیماران است. در صورتی که بیماران در شهر دیگری باشند، رزرو کردن وقت برای آنها کمی دشوار است. برای سهولت کار می‌توان از سیستم رزرواسیون آنلاین استفاده کرد. در این صورت بیماران می‌توانند با مراجعه به این قسمت از طراحی سایت وقت قبلی را به صورت آنلاین مشخص کنند و در لیست انتظار قرار گیرند.

 

پیدا کردن بهترین شرکت طراحی سایت پزشک و دکتر

همان‌طور که در خلال این مطلب اشاره کردیم، حرفه‌ای بودن و تجربه شرکتی که برای طراحی سایت پزشک به آن مراجعه می‌کنید، از اهمیت زیادی برخوردار است. ضمن اینکه این شرکت باید در زمینه سئو سایت پزشکان و متخصصان نیز تجربه کافی داشته باشد تا بتواند به رشد سایت شما کمک کند. طراحی گرافیکی ساده و جذاب سایت در کنار استفاده از تکنیک‌هایی که به افزایش سرعت آن کمک می‌کنند، باعث می‌شود که کاربران از سایت شما خوششان آمده و استفاده از آن را به دیگران نیز پیشنهاد دهند.

شرکت ایده پویا یک شرکت فعال در زمینه طراحی سایت پزشک و سئو سایت دکتر است که به شما برای داشتن سایتی زیبا و کاربردی کمک کرده و با استفاده از تکنیک‌های به‌روز سئو سایت را در زمانی مناسب به رتبه‌های برتر گوگل می‌رساند. شما می‌توانید با بررسی نمونه کارهای این شرکت تا حد زیادی متوجه میزان حرفه‌ای بودن تیم طراحی سایت پزشکان شده و با بررسی رتبه‌ها و میزان رشد سایت‌های سئو شده توسط ایده پویا نیز متوجه مهارت متخصصان این شرکت در زمینه سئو سایت پزشکان خواهید شد.

 

شرکت طراحی سایت

 • 26
 • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر