طراحی سایت انتشارات

تاریخ انتشار خبر : 1395 خرداد 15

طراحی سایت انتشارات

با اینترنتی شدن تمامی شرکتها، انتشارات نیز از این قافله عقب نمانده و این شرکت ها تلاش زیادی برای ورود به دنیای اینترنتی کرده اند و به طراحی سایت انتشارات روی اوردند. از سویی نیز دولت از حضور انتشارات در فضای آنلاین استقبال کرده است. زیرا حضور انتشارات در اینترنت و طراحی سایت انتشارات و طراحی سایت نویسندگان، موجب دسترسی سریع و آسان کاربران به نشریات و کتاب ها می شود؛ در نتیجه فرهنگ کتابخوانی نیز ارتقا پیدا می کند.
برای شرکت های انتشارات و ناشران نیز فرصت مناسبی ایجاد می شود تا بتوانند کتابها و جدیدترین محصولات خود را در اختیار مشتریان قرار دهند و یا برخی کتابهای جدید را به کاربران اینترنتی معرفی کنند. به عبارت دیگر تبلیغات در اینترنت کمک زیادی به انتشارات می کند.

 


جهت مشاوره طراحی وب سایت و دیجیتال مارکتینگ برای رشد کسب و کارتان با مشاوران ما در ایده پویا در ارتباط باشید.

 

شماره تلفن:     875 73 222 -021     *    180 20 229 -021


 

هدف از طراحی سایت انتشارات

با توجه به اینکه کتاب زیر بنای فرهنگ عمومی جامعه را تشکیل می دهند و نقش موثری در ارتقا سطح سواد عمومی دارد، باید تمام تلاش را برای فراهم شدن زمینه مطالعه جامعه معطوف کرد. در این زمینه طراحی سایت انتشارات می تواند دسترسی آحاد جامعه را به کتاب ها راحت تر کند.

از سوی دیگر با طراحی وب سایت انتشارات و کتاب فروشی‌ها، کتاب هایی که به صورت چاپی موجود است را، مشتریان می توانند از طریق خرید اینترنتی به آنها دسترسی پیدا کنند. همچنین با این کار مخاطبان با آگاهی بیشتر می توانند برای خرید کتاب اقدام کنند. در گذشته مخاطبان یک کتاب باید مدت زمان زیادی را صرف پیدا کردن کتاب مورد علاقه خود می کردند، در حالی که با راه اندازی و طراحی وب سایت ها (طراحی سایت انتشارات) تا حدی زیادی در زمان، انرژی و همچنین هزینه های رفت و آمد صرفه جویی شده است.

 

طراحی سایت ناشران

 

مزایای طراحی سایت انتشارات/چاپخانه

متاسفانه امروزه بسیاری از افراد کتاب مطالعه نکرده و سرانه مطالعه در کشور کاهش پیدا کرده است؛ البته شاید این موضوع را بتوان به دلیل گران شدن کتاب و هزینه‌های چاپ آن دانست. در این مواقع طراحی سایت انتشارات می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید محصولات خود را بدون نیاز به چاپ انبوه فیزیکی، در قالب نسخه‌های الکتریکی به کاربران معرفی کرده و آن‌ها را تشویق به خرید این محصولات کنید.

همچنین طراحی سایت چاپخانه می‌تواند به شما کمک کند که جدیدترین محصولات خود را به مشتریان معرفی کرده و به آن‌ها امکانی دهید که بتوانند سفارش‌های چاپ خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنند. به‌این‌ترتیب دیگر نیازی ندارند که برای چاپ پاکت نامه، کارت عروسی، کارت ویزیت یا مواردی از این دست، به‌صورت حضوری مراجعه کرده و می‌توانند به‌راحتی محصول موردنظر خود را از طریق اینترنت سفارش داده و درب منزل خود تحویل بگیرند.

طراحی سایت انتشارات

بنابراین طراحی وب سایت ناشران می‌تواند هم برای شما و هم برای کاربران، مزایای زیادی به دنبال داشته باشد. زیرا می‌تواند فعالیت نویسندگان و ناشران را رونق بخشیده و دسترسی کاربران را به محصولات فرهنگی و کتاب‌ها ساده‌تر کند. همچنین واسطه‌ها را از میان برداشته و می‌تواند سود خالصی را نصیب شما نماید.

طراحی سایت انتشارات/چاپخانه می‌تواند سرعت شما را در خدمت‌رسانی به مشتریان تا حد زیادی افزایش دهد؛ زیرا با استفاده از این امکان، محدودیتی در زمان و مکان برای شما وجود نداشته و می‌توانید خدمات خود را در سرتاسر شهر، کشور یا حتی جهان گسترش دهید. در کنار این‌ها خطاهای انسانی نیز کاهش یافته و چاپ کتاب‌ها، مقاله‌ها یا جزوات با دقت زیادی انجام خواهد گرفت.

از طریق طراحی سایت چاپخانه می‌توانید خیلی سریع به گزارش‌های مختلف دسترسی پیدا کنید. برای مثال می‌توانید گزارش دقیق میزان صفحات چاپ‌شده در یک بازه زمانی مشخص، درآمد کسب‌شده از این طریق و اطلاعات مربوط به موجودی‌ها را دریافت کرده و بر اساس آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. همچنین می‌توانید مشتریان وفادار خود را شناخته و به‌طور مستقیم با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. به‌علاوه شما می‌توانید یک آرشیو بسیار کامل و جامع از کتاب‌های مختلف یا طرح‌های متنوع تهیه کرده و به‌این‌ترتیب دایره انتخاب مشتریان خود را گسترده‌تر کنید.

وب سایت انتشارات

نحوه طراحی سایت انتشارات و ناشران

با توجه به اهمیتی که طراحی سایت های انتشاراتی برای مخاطبان دارد، طراحی آن توسط متخصصین این حوزه انجام می شود. ضمن اینکه در زمان طراحی این نوع سایت ها باید به چندین مورد دقت نمود که در زیر به این موارد اشاره شده است:

 • سایت های ناشران و طراحی سایت انتشارات و طراحی سایت نویسندگان رسمی هستند و برای انتخاب رنگ زمینه آنها باید دقت بیشتری را به کار برد. استفاده بیش از حد از رنگ های شاد، ذهنیت بدی را در مخاطبان ایجاد می کند.
 • حفظ امنیت سایت برای کاربرانی که قصد خرید دارند نیز از دیگر نکاتی است که در زمان طراحی سایت باید به آن توجه شود.
 • سرعت سایت انتشارات به منظور صرفه جویی در زمان کاربران و بازدید کنندگان انجام می شود. در صورتی که سایت کم سرعت و کند باشد، بازدیدکنندگان فورا صفحه سایت را ترک می کنند. بنابراین در زمان طراحی سایت باید تمامی کدهای وب سایت انتشارات به صورتی طراحی و پیاده سازی شود که سرعت بارگذاری صفحات را کم نکند.
 • در وبسایت ناشران نه تنها می توان کتاب ها را در اختیار بازدیدکنندگان قرار داد، سایر فایل های صوتی، ویدئویی و محصولات دیگر فرهنگی نیز می تواند در وب سایت قرار بگیرد. در این صورت زمان طراحی سایت باید به امکان بارگذاری این فایل ها توجه داشت.
 • در نظر گرفتن درگاه بانک برای پرداخت آنلاین نیز یکی دیگر از مواردی است که برای طراحی سایت باید مد نظر قرار بگیرد. در این صورت بازدیدکنندگان می توانند به راحتی وجوه کتاب ها را پرداخت کرده و آن را به صورت آنلاین خریداری کنند.
 • امکان جستجوی چندگانه نیز از دیگر ویژگی ها و امکانات وب سایت های ناشران است. به این معنا که کاربران بتوانند براساس اطلاعات پایه خود مثلا نام نویسنده، تاریخ تالیف، نام کتاب و ... کتاب های مورد نظر خود را پیدا کنند.

 

امکانات طراحی وبسایت انتشارات

برای استفاده آسان‌تر از سایت انتشارات باید امکاناتی را در آن تعبیه کرد. این امکانات می‌توانند به مشتریان شما در یافتن خدمت موردنظر خود کمک کرده و تجربه کاربری آن را بهبود ببخشند.

 • شما می‌توانید امکانی را در سایت خود قرار دهید که با استفاده از آن نویسندگان تمایل خود را به همکاری با شما از طریق پر کردن یک فرم همکاری اعلام کنند. به‌این‌ترتیب می‌توانید به‌راحتی به تازه‌ترین نوشته‌ها دسترسی پیدا کرده و همواره محصولات خود را به‌روز نگه دارید.
 • در زمان طراحی سایت انتشاراتی یا چاپخانه باید بخشی را برای نمونه کارها در نظر بگیرید. زیرا بیشتر مشتریان پیش از تصمیم‌گیری برای خرید یک محصول، تمایل دارند که نمونه کارهای مشابه را ببینند. این موضوع به‌ویژه برای طراحی سایت چاپخانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 • یکی دیگر از بخش‌هایی که باید در طراحی سایت چاپخانه در نظر بگیرید؛ بخش تعرفه‌ها و محاسبه‌گر آنلاین است. مشتریان تمایل دارند که پیش از ثبت سفارش چاپ، از هزینه این کار مطلع شوند تا بتوانند تصمیم بهتری بگیرند. وجود یک محاسبه‌گر آنلاین می‌تواند به مشتریان کمک کند تا هزینه موردنیاز برای انجام سفارش خود را پیش از هر کاری تشخیص داده و به‌این‌ترتیب بهترین گزینه را انتخاب کند.
 • در طراحی سایت انتشارات/چاپخانه می‌توانید بخشی را با عنوان پنل کاربری در نظر بگیرید. به‌این‌ترتیب مشتریان وفادار شما می‌توانند در سایت عضو شده و به‌این‌ترتیب از تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوند.
 • صفحه درباره ما و تماس با ما نیز یکی دیگر از موارد ضروری در طراحی سایت انتشارات/چاپخانه است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید خود را به مشتری معرفی کرده و امکانی را فراهم کنید که بتواند به‌راحتی با شما ارتباط برقرار کند.

 

سئو سایت

 • 11
 • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر