طراحی سایت املاک

تاریخ انتشار خبر : 1395 خرداد 15

طراحی سایت املاک

شرکت های املاکی برای ارتباط بهتر با مشتریان اقدام به طراحی سایت می کند. طراحی سایت املاک به دلیل تفاوتی که با سایر سایت های تجاری دارد، نیاز به طراحی تخصصی دارد. به طوری که طراح سایت باید به نیازها و ملزوماتی که باید در طراحی سایت حرفه ای در نظر گرفته شود، توجه کند. در زیر به نیازهای طراحی سایت مسکن و املاک می پردازیم.

 


  جهت مشاوره سئو و بهینه سازی سایت و دیجیتال مارکتینگ برای رشد کسب و کارتان با مشاوران ما در ایده پویا در ارتباط باشید.

 

شماره تلفن:     875 73 222 -021     *    180 20 229 -021


 

اهمیت طراحی سایت املاک

امروزه اینترنت به یکی از اصلی‌ترین منابع هر فرد برای یافتن راه‌حل‌هایی برای رفع نیازهای خود تبدیل شده است؛ تاجایی‌که افراد حتی برای یافتن خانه، زمین یا ملک نیز به اینترنت مراجعه می‌کنند. طراحی سایت املاک به شما این فرصت را می‌دهد که بتوانید دایره مشتریان خود را گسترش داده و به‌طور مستقیم با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

طراحی سایت بنگاه معاملات ملکی به دلیل اهمیت روزافزون اینترنت در زندگی ما، به یک نیاز اساسی تبدیل شده است؛ زیرا با استفاده از آن دیگر دامنه کار شما به محله یا منطقه خاصی محدود نشده و می‌توانید به‌سادگی فروش خود را افزایش دهید.

 

مزایای طراحی سایت بنگاه معاملات ملکی

طراحی سایت املاک می‌تواند فرصت خوبی را برای رقابت با سایرین در اختیار شما قرار دهد؛ به عبارت بهتر شما می‌توانید با انجام این کار، حوزه کاری خود را گسترش داده و به‌این‌ترتیب مشتریان بیشتری را به خود جذب کنید.

علاوه بر افزایش درآمد، طراحی سایت بنگاه معاملات ملکی باعث می‌شود که هزینه تبلیغات شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند. زیرا با ظاهر شدن در میان نتایج جستجوی اولیه می‌توانید به‌راحتی خود را به مشتریان معرفی کرده و نیازی به صرف هزینه برای انجام تبلیغات پرهزینه تلویزیونی نیست. البته این کار مستلزم سئو سایت املاک است که باید آن را به یک شرکت حرفه‌ای بسپارید.

از طریق طراحی سایت املاک می‌توانید امکانی را فراهم کنید که کاربران به‌طور شخصی املاک خود را ثبت کرده و آن را به دیگران معرفی کنند. به‌این‌ترتیب می‌توانید با انجام کار کمتر، درآمد بیشتری به دست آورید. باید دقت کنید که در طی این فرایند ثبت املاک، همه اطلاعات کاملا صحیح باشند. برای این کار می‌توانید فرمی را تهیه کرده و از کاربر بخواهید که آن را پر کند. همچنین کاربر باید در سایت عضو شده و آدرس محل نیز به‌طور کامل و دقیق محرز شود.

اما مزیت‌های طراحی سایت بنگاه معاملات ملکی تنها برای صاحبان این بنگاه‌ها نیست و کاربران نیز می‌توانند از آن بهره ببرند؛ برای مثال کاربران می‌توانند به‌راحتی و در هر ساعت از شبانه‌روز، برای زمین یا ملک موردنظر خود جستجو کرده و به‌این‌ترتیب با سرعت بیشتری به هدف خود دست پیدا کنند. در کنار این‌ها طراحی سایت املاک به مخاطب اجازه مقایسه میان گزینه‌های مختلف و انتخاب بهترین گزینه را خواهد داد.

 

طراحی سایت املاک

 

نیازهای عمومی طراحی سایت املاک و مسکن

برای تمامی وب سایت هایی که طراحی می شوند به مجموعه ای از تکنیک ها نیاز است که به صورت مشترک برای همه سایت ها استفاده می شود از جمله این تکنیک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از قالب در طراحی سایت مشاور املاک

قالب مهمترین بخش طراحی سایت است که می تواند به صورت آماده باشد و یا طراحی شود. قالب های آماده در مدت زمان کوتاهی بر روی طراحی سایت مشاورین املاک قرار می گیرند و به مهارت زیادی نیاز ندارند. در حالی که برای قالب های سفارشی باید مدت زمان و هزینه بیشتری صرف شود.

 

برنامه نویسی در طراحی سایت املاک

برای طراحی سایت املاک از روش های مختلف برنامه نویسی همچون جاوا اسکریپت، CSS، ساختار برنامه نویسی MVC، زبانه برنامه نویسی PHP، خوراک Rss و ... استفاده می شود. انتخاب یکی از زبان های برنامه نویسی به تخصص و میزان مهارت برنامه نویس بستگی دارد.

 

تضمین امنیت سایت املاک

زمانی که وب سایت املاک طراحی شد، کاربران وارد سایت شده و ممکن است مشخصات ملکی، اطلاعات شخصی و یا بانکی خود را در سایت قرار دهند. در این صورت باید طراحی سایت مشاور املاک امنیت این موارد را تضمین کند. در غیر اینصورت هکرها وارد سایت مشاورین املاک شده و از اطلاعات کاربران سوء استفاده می کنند.

برای تضمین امنیت سایت املاک باید به تعیین سطوح دسترسی مدیران، ذخیره مشخصات کاربران در بخش های مختلف، کد امنیتی جهت مقابله با حمله اسپمرها، ساختار کدنویسی امن و قدرتمند، کنترل توابع امنیتی بر روی سرور و .... توجه داشت.

 

وب سایت مسکن و املاک

نکات مهم طراحی سایت بنگاه معاملات ملکی

سایت املاک یا بنگاه معاملات ملکی یک سایت رسمی است؛ به همین دلیل باید از رنگ‌هایی در آن استفاده شود که ضمن جذاب بودن برای مخاطب، با فضای کاری در این حوزه نیز تناسب داشته باشند. در کنار این‌ها باید مکان دقیق بنگاه معاملات ملکی بر روی نقشه مشخص شده و در سایت قرار بگیرد تا افراد در صورت لزوم به آن مراجعه کنند.

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت املاک، ریسپانسیو بودن آن است؛ زیرا امروزه بیشتر افراد از گوشی‌های هوشمند برای جستجو در فضای اینترنت استفاده می‌کنند. بنابراین سایت شما باید به‌گونه‌ای طراحی شود که همه امکانات آن به‌راحتی از طریق گوشی در دسترس باشد.

یکی دیگر از موضوعات مهم در طراحی سایت بنگاه ملکی، انتشار مشخصات دقیق هر ملک مانند موقعیت جغرافیایی، متراژ، قیمت و تاریخ به‌روزرسانی سایت است. همچنین شما باید امکانی را در سایت خود فراهم کنید که افراد بتوانند از طریق آن نتایج جستجوی پیشرفته داخل سایت را بر اساس قیمت یا مکان موردنظر خود فیلتر کنند.

 

ماژول های تخصصی در طراحی سایت املاک

در زمان طراحی سایت املاک باید موارد زیر مد نظر قرار بگیرند:

امکان نمایش ملک در تصاویر در طراحی سایت مشاور املاک

مشتریانی و بازدیدکنندگانی که وارد سایت می شوند باید بتوانند تصاویر ملک مورد نظر را مشاهده کنند تا بهتر تصمیم بگیرند. ضمن اینکه خلاصه ای از اطلاعاتی ملک نیز باید در زیر تصویر قرار بگیرد. در این صورت می توان انتظار داشت که خرید و فروش در سایت املاک رونق پیدا کند.

نمایش ملک های اکازیون بصورت ویژه

برخی از املاک که وجه بیشتری را برای تبلیغات پرداخت می کنند، باید به صورت ویژه نمایش داده شوند. در زمان طراحی سایت باید به این قسمت ها توجه داشت. همچنین برخی از ملک ها نیز که به تازگی در سایت منتشر شده اند، باید مجزا از ملک های گذشته باشند.

ماژول نمایش کل مشاورین عضو

در صورتی که سایت املاک به یک شهر تعلق دارد، می توان تمامی شرکت های املاک و مشاورین را به صورت زیر مجموعه خود درآورد. مشاورین املاک می توانند در سایت ثبت نام کرده و مشتریان نیز مطابق با منطقه زندگی خود، از میان آنها یکی را انتخاب کنند.

ماژول نمایش ملک های اجاره ای و فروشی

برخی از ملک ها فروشی و برخی دیگر اجاره ای هستند. بنابراین در سایت باید نوع اجاره ای یا فروشی ملک مشخص شود تا بازدیدکننده با توجه به نیاز، درخواست خود را اعلام کند.

جمع‌بندی

از نکات مهم در طراحی سایت املاک و بنگاه معاملات ملک، اختصاص دادن بخش‌های ویژه به هریک از تقسیم‌بندی‌ها مانند آپارتمان، زمین، ویلا، باغ و مواردی از این دست است. با این کار مخاطب می‌تواند به‌راحتی به بخش‌های مختلف دسترسی پیدا کرده و نتایج مورد انتظار خود را به دست آورد. همچنین می‌توانید اخبار مربوط به مسکن یا مقاله‌های آموزشی را در سایت خود منتشر کنید که علاوه بر جذب مخاطب، تاثیر به سزایی در بهبود رتبه سایت شما خواهد داشت.

 

شرکت طراحی سایت

 

  • 4
  • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر