برنامه سایت ساز و کاربردهای آن

تاریخ انتشار خبر : 1395 خرداد 23

برنامه سایت ساز و کاربردهای آن

 

برنامه سایت ساز امروزه هواداران خاص خود را پیدا کرده و حرف و حدیث در مورد مزایا و معایب آن نیز زیاد است، قبل از هر اقدام و انتخابی بدیهی است در مورد برنامه سایت ساز مطالبی را بخوانید و بدانید که برنامه سایت ساز چیست؟ ایا صرفا برنامه ای است که از طریق آن می توان سایت ساخت؟ اگر اینگونه است دارای چه ویژگی ها یا قابلیت هایی است؟ آیا با وجود برنامه سایت ساز و طراحی سایت دیگر نیازی به شرکت های طراحی سایت نیست؟

 


 شرکت ایده پویا در کنار بخش تخصصی طراحی سایت و برنامه نویسی وب سایت، خدمات سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ خود را نیز با استفاده از نیروهای متخصص در این زمینه انجام می دهد.

 

شماره تلفن:  875 73 222 - 021      *       180 20 229 - 021


 

نرم‌ افزار سایت ساز چیست؟

امروزه بیشتر افراد تمایل دارند که در فضای آنلاین فعالیت کرده و وب‌سایت شخصی خود را راه‌اندازی کنند؛ اما برای بیشتر صاحبان کسب‌وکارهای تازه، این کار می‌تواند هزینه زیادی به دنبال داشته باشد. زیرا سیستم‌های مدیریت محتوا معمولا پیچیده بوده و راه‌اندازی یک وب‌سایت با استفاده از آن‌ها، نیاز به تخصص دارد.

در این موارد شما می‌توانید از نرم‌ افزار سایت ساز استفاده کرده و بدون داشتن هیچ دانشی در زمینه‌های مختلف طراحی وب، سایت خود را در مدت کوتاهی راه‌اندازی کنید. استفاده از این نرم‌ افزار به کسانی که می‌خواهند مفید بودن وب‌سایت را برای کسب‌وکارشان موردبررسی قرار دهند؛ بسیار مناسب است. زیرا می‌توانند با صرف کمترین هزینه یک وبسایت راه‌اندازی کرده و از آن برای معرفی برند خود و جا انداختن آن در میان مخاطبان استفاده کنند؛ سپس در صورت رسیدن به موفقیت، ادامه راه را از با گام‌های مطمئن‌تر و روش‌های حرفه‌ای‌تری بردارند.

 

 برنامه سایت ساز چه ویژگی هایی دارد؟

برنامه سایت ساز شامل ابزارهایی است که لازم نیست شخص از برنامه نویسی اطلاعاتی داشته باشد بلکه با این برنامه می تواند یک وب سایت برای خود بسازد و حتی آن را ویرایش کند و به دو گروه آنلاین و آفلاین تقسیم می شود.
سایت سازهای آنلاین نرم افزارهایی هستند که طراحی آن به دست برخی شرکت های طراحی است وکاربران  از طریق این شرکت ها می توانند به این برنامه ها دسترسی داشته باشند.

برنامه سایت ساز آفلاین نیز به نوعی نرم افزارها گفته می شود که ر روی سیستم شخص افراد نصب و اجرا می گردد. اینگونه سایت سازها به کاربران اجازه طراحی و راه اندازی تمامی مراحل سایت را بر روی هاست و دامنه می دهد. در کل برنامه سایت ساز نرم افزارهای آماده ای هستند که در آن از سیستم یا پرتال های آماده روی سرور برای طراحی کردن انواع سایت ها استفاده می شود.

 

سایت ساز

جذابیت برنامه سایت ساز بیشتر به این خاطر است که کاربر در کمتر از یک ساعت می تواند شاهد راه ادنازی وب سایت خود در هر زمینه ای باشد که دوست دارد. بعد از راه اندازی نیز می تواند بخش های مختلف سایت را مدیریت کند.از همه این مسائل گذشته بدون دل نگرانی از ناامن بودن سایت برنامه های خود را پیش ببرد، معمولا برنامه سایت ساز از امنیت بالایی برخوردار است. حتی مدیر سایت قادر به تغییر قالب سایت در صورتی که قالب آن را نپسندد نیز است.

نکته جالب اینگونه سایت سازها این است که در کمترین سرعت اینترنت نیز می تواند لود سود و هزینه بالایی برای سفارش و طراحی وب سایت ندارد با قیمت مناسب می توان سایتی را بر خود دست و پا کرد. کار با پنل مدیریتی برنامه سایت ساز نیز بسیار ساده و کاربررپسند طراحی شده که با صرف اندک وقتی مدیر سایت می تواند با بخش های مختلف آشنا و نسبت به استفاده از این برنامه اقدام کند.

 

مزیت‌های برنامه سایت ساز چیست؟

بسیاری از افراد معتقد هستند که برای طراحی سایت تنها باید از طریق سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس اقدام کرد؛ اما باید بدانید که برای این کار شما نیاز به یک شرکت طراحی سایت داشته و باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. به‌علاوه پس از ایجاد سایت، دیگر امکان ایجاد تغییر در ظاهر وب‌ سایت را نداشته و برای کوچک‌ترین تغییرات نیازمند یک برنامه‌نویس یا طراح هستید. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که در ابتدای کار خود از برنامه‌های سایت ساز برای توسعه وب‌سایت و بررسی تاثیر آن استفاده کنید. از مهم‌ترین مزیت‌های برنامه سایت ساز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت بالا
 • سادگی و عدم نیاز به تخصص
 • هزینه پایین
 • امکان ایجاد تغییرات ظاهری دلخواه
 • امکان ایجاد تغییر در محتواهای سایت

 

کاربرد برنامه سایت ساز

استفاده از برنامه سایت ساز بسیار معمول شده چرا که دیگر دردسرهای معمول صرف ماه ها برای راه اندازی و طراحی سایت را ندارد و در مدت دو هفته سایت آماده بهره برداری است. برنامه سایت ساز سعی می کند تمامی نیازهای مشتری را در نظر بگیرد البته برای این منظور باید نسخه ای وب سایت طراحی شده با نرم افزار CMS بر روی وب بارگذاری شود چرا که از این طریق هزینه های بعدی آن یعنی طراحی و پیاده سازی سایت نیز کاهش چشمگیری می کند.

برنامه سایت ساز از انعطاف پذیری بالایی نیز برخوردار است، این موضوع به این دلیل است که تیم های تحلیلی سایت ساز راه هایی را به شخص متقاضی پیشنهاد می دهند که از طریق آن می توان یک وب سایت اینترنتی را با داشتن قابلیت های نرم افزار پیاده سازی کرد.

 

چه کسانی می‌توانند از نرم‌ افزار سایت سازی استفاده کنند؟

ازآنجاکه استفاده از این برنامه نیاز به تخصص خاصی ندارد؛ همه افراد می‌توانند بدون هیچ محدودیتی از آن استفاده کنند. درنتیجه افرادی که هیچ مهارت فنی نداشته و با اصطلاحات دنیای وب آشنایی ندارند؛ می‌توانند از این برنامه برای راه‌اندازی وب‌ سایت استفاده کنند.

همچنین کسانی که نمی‌توانند هزینه زیادی را صرف طراحی سایت کرده و یا ازنظر زمانی در مضیقه هستند؛ می‌توانند با استفاده از برنامه سایت ساز در مدت کوتاهی و با صرف هزینه اندکی مشکل خود را برطرف کنند. برنامه سایت ساز به افراد این امکان را می‌دهد که بتوانند قسمت‌های مختلف سایت را مانند قالب آن به‌دلخواه خود تغییر دهند؛ به همین دلیل برای افرادی که تمایل به اعمال سلیقه بر روی وبسایت دارند، گزینه بسیار مناسبی است.

در کنار این‌ها استفاده از برنامه سایت ساز برای افرادی مناسب است که ناچار هستند که امکانات وب‌سایت را به سرورهای درون یک سازمان محدود کنند. همچنین گروه‌های برنامه‌نویسی که به‌مرور امکانات موردنیاز در وب‌سایت را توسعه می‌دهند؛ می‌توانند از امکانات این برنامه برای اجرای نظرات خود استفاده کنند.

 

برنامه سایت ساز چه ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد؟

شاید پیش خود فکر کنید که به دلیل ساده بودن این ابزار و عدم نیاز به تخصص برای استفاده از آن، امکانات آن نیز محدود بوده و نمی‌تواند به‌خوبی نیازهای شما را برطرف کند. اما باید بدانید که برنامه سایت ساز تا امروز امتحان خود را پس داده و برای اجرای سایت‌های مختلفی مورداستفاده قرار گرفته است. از مهم‌ترین امکانات برنامه سایت ساز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قالب‌های مختلف
 • امکان اضافه کردن صفحات و بخش‌های مختلف
 • ابزارهای فروش
 • بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو

 

 

شرکت طراحی سایت

 • 7
 • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر