طراحی سایت دانلود

تاریخ انتشار خبر : 1395 خرداد 24

طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود در سراسر کشور توسط افراد و شرکت های طراحی سایت انجام می شود. اکثر کابران علاقه زیادی به طراحی سایت های دانلود موسیقی یا فیلم یا سریال یا کتاب و... دارند همین باعث شده طراحی سایت دانلود به یکی از طراحی سایت های محبوب کاربران تبدیل شود.

 

اهمیت طراحی سایت دانلود

امروزه بیشتر افراد به دنبال یافتن محصولات مختلف مانند کتاب‌های الکترونیکی، کتاب‌های صوتی، جزوه‌های دانشگاهی، فیلم، موسیقی و مواردی از این دست، به سراغ اینترنت می‌روند. زیرا در این صورت می‌توانند با سرعت بیشتری به فایل موردنظر خود دسترسی پیدا کرده و راحت‌تر آن را پیدا کنند.

به همین دلیل طراحی وب سایت دانلود در دنیای امروز اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. زیرا شما می‌توانید به این نوع سایت‌ها، از دید یک منبع درامد نگاه کرده و با روش‌های نسبتا آسانی، درآمد خوبی را به دست آورید. البته باید توجه داشته باشید که علاقه کاربران اینترنت به سایت‌های دانلود، بیشتر به دلیل رایگان بودن آن است؛ اما در این میان شما می‌توانید بخشی از محصولات خود را پولی کرده و از این طریق کسب درامد کنید.

وب سایت دانلود

امکانات طراحی یک وب سایت دانلود

شاید در ابتدای کار بتوان با یک قالب ساده و امکانات ابتدایی، یک سایت دانلود را راه‌اندازی کرد؛ اما اگر می‌خواهید در این مسیر به موفقیت رسیده و کسب درآمد کنید، باید امکانات متنوعی را به سایت خود اضافه کنید. این امکانات عبارت‌اند از:

  • امکان عضویت در سایت

هر کاربر باید بتواند از طریق پنل شخصی خود خرید کرده و محصولات مختلفی را به سبد خرید خود اضافه کند. برای اینکه بتوانید کاربران را برای عضویت در سایت تشویق کنید؛ می‌توانید تخفیف‌هایی را برای اعضا در نظر بگیرید.

  • امکان دیدن پیش‌ نمایشی از محصولات

موسیقی‌ها یا کتاب‌ها مواردی هستند که افراد دوست دارند با شنیدن بخشی از آن‌ها یا ورق زدن آن‌ها، با موضوع و سبک آن آشنا شده و سپس اقدام به خرید کنند. بنابراین برای افزایش فروش از طریق سایت دانلود باید امکانی را فراهم کنید که کاربران بتوانند بخشی از موسیقی یا کتاب را به‌صورت رایگان دانلود کرده و سپس اقدام به خرید کنند.

  • بخش تبلیغات

یکی از راه‌های کسب درآمد از سایت‌های دانلود، بخش تبلیغات است؛ بنابراین شما باید در زمان طراحی سایت دانلود بخشی را برای این کار در نظر بگیرید تا بتوانید از مزایای آن بهره گرفته و درعین‌حال، مخاطب را نیز آزار ندهید.

  • محصولات

شما می‌توانید محصولات خود را طبقه‌بندی کرده و در قالب‌های مختلف مانند فایل، موسیقی، فیلم یا نرم‌افزار ارائه دهید. دقت کنید که باید برای هریک از این محصولات، بخش‌های جداگانه‌ای را در نظر بگیرید؛ زیرا طراحی سایت دانلود برای هرکدام از آن‌ها شیوه‌های خاص خود را دارد. همچنین می‌توانید فعالیت خود را تنها به یک حوزه محدود کنید. برای مثال می‌توانید تنها کتاب ارائه داده و محصولات را بر اساس موضوع یا سبک طبقه‌بندی کنید.

 

موفقیت در طراحی سایت دانلود

برای اینکه بدانید یک طراحی وب چگونه موفقیت بدست می آورد باید گفت تعداد بازدیدکنندگانش هر چقدر زیاد باشد می توان به جرات گفت سایت موفق عمل کرده است. البته دانستن این نکته نیز خالی از لطف نیست که وب سایت شما چقدر قدرت جذب بازدیدکنندگان گروه های مختلف سنی را دارد و بعد از ان می توانید در مورد وب سایت خود تصمیم گیری کنید. این مورد نیز نکته واضحی است که مهم ترین امتیاز یک طراحی سایت حرفه ای تعداد بازدیدکنندگان آن است هر چه بازدید کنندگان آن افزایش یابد درآمد وب سایت شما نیز افزایش می یابد.

 

طراحی وب سایت دانلود


در بدو طراحی سایت دانلود شاید این فکر به ذهن افراد مختلف برسد که وب سایت من فقط برای خدمت رسانی است و نمی تواند درآمدزایی بکند. معمولا هدف اینگونه افراد این است که اطلاعات و فایل های خود را در وب سایت دانلود قرار می دهند و در این زمینه بحث و گفتگو کرده و اطلاعات و فایل های خود را برای افراد گوناگون در معرض دید قرار می دهند.

برخی از طراحی سایت دانلود به گونه ای طراحی شده اند که با شناخته شدن توسط کاربران افراد مختلف برای همکاری پیشنهاداتی می دهند. اما چگونه می توان از طراحی سایت دانلود موسقی یا فیلم کسب درآمد کرد؟ در جواب باید گفت بعد از محبوبیت سایت و بالا رفتن آمار سایت می توان تبلیغات محصولات یا وب سایت های افراد دیگر را بر عهده گرفت و در ازای هر بار نمایش تبلیغات آنها به کسب درآمد پرداخت.
همچنین می توان با معرفی لینک سایت های دیگران به کاربران وب سایت خود به ازای هر کاربری که از وب سایت طرف مقابل بازدید می کند وجهی دریافت کرد. برای کسب درآمد از طراحی سایت دانلود موسیقی نیز می توان با قرار دادن پکیج یا نمونه ای از آهنگ خوانندگان مختلف باعث انگیزه در آنها شده و در قبال قرار دادن فایل دانلود خوانند نیز مبلغی مطالبه کرد.

طراحی سایت دانلود فیلم نیز به همین منوال می توان با فروش اکانت‌ها و پولی کردن دانلودهای وب سایت به درآمد خوبی رسید. گفته می شود هدف از طراحی سایت دانلود مقالات علمی نیز دانلود سریع مقالات را در اختیار کاربران گذاشتن است، البته از این راه نیز کسب درآمد می کنند.
طراحی سایت دانلود با توجه به رشد قارچ گونه وقتی کاربران زیادی را جذب می کند که به لحاظ ظاهری نیز در وضعیت مطلوبی باشد، برخورداری سایت از گرافیک قوی یکی دیگر از مواردی است که بدیهی است طراحان سایت در این مورد نیز اهتمام ویژه ای نمایند. البته طراحی اینگونه از سایت ها باید دارای ویژگی هایی باشند از جلمه جستجوی پیشرفته انواع فایل ها، مدیریت راحت انواع فایل ها توسط مدیر سایت همچنین مدیریت صفحات موجود و صفحه ای مجزا برای عضویت کاربران در طراحی سایت موجود باشد.

 

نکات مهم در طراحی سایت دانلود

امروزه تعداد زیادی سایت دانلود در اینترنت وجود دارد که افراد از آن‌ها برای دسترسی به فایل‌های مختلفی مانند نرم‌افزار، بازی، کتاب، موسیقی، فیلم یا مقاله استفاده می‌کنند؛ اما تنها تعداد محدودی از آن‌ها موفق شده و مخاطب را به خود جذب کرده‌اند. اگر می‌خواهید شما نیز در این دسته قرار بگیرید؛ باید نکات زیر را رعایت کنید:

  • بهبود سرعت لود شدن صفحات

یکی از مهم‌ترین معیارهای جذب مخاطب برای سایت‌های دانلود، سرعت لود شدن صفحه است. شما باید صفحه خود را به‌گونه‌ای بهینه کنید که فایل‌ها با سرعت خوبی بر روی صفحه ظاهر شده و کاربران بتوانند به‌راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

 

  • دانلود آسان

یکی دیگر از معیارهای محبوبیت سایت‌های دانلود در میان مخاطبان، دانلود آسان فایل‌ها با کیفیت‌های مختلف است. این موضوع به‌ویژه در مواردی که کاربر هزینه فایل را پرداخت کرده، بسیار اهمیت دارد. شما باید بلافاصله پس از پرداخت موفق، لینک دانلود را در همان صفحه به کاربر نمایش داده و امکان دسترسی او را فراهم کنید.

 

  • موتور جستجوی داخلی

برای اینکه کاربران بتوانند محصول موردنظر خود را با سرعت بیشتری پیدا کنند؛ باید یک موتور جستجوی پیشرفته برای سایت خود طراحی کنید. در طراحی سایت دانلود، وجود این موتور جستجوی داخلی در کنار امکان فیلتر کردن محصولات برای محدود کردن دایره جستجو ضروری است.

 

  • ارائه توضیحات کامل درباره محصولات

شما باید همه محصولات خود را به‌طور کامل معرفی کرده و محتوای آن را توضیح دهید. برای مثال می‌توانید فهرست کتاب را در قسمت معرفی محصول قرار داده و تعداد صفحات، ناشر، سال انتشار، شماره ویرایش و مواردی از این دست را توضیح دهید. این موضوع را باید درباره هر محصول دیگری مانند فیلم، موسیقی، بازی یا نرم‌افزار نیز رعایت کنید.

 

جمع‌بندی

به‌طورکلی شما می‌توانید پس از گذشت مدتی از راه‌اندازی سایت دانلود، آن را به یک فروشگاه اینترنتی برای انواع محصولات فرهنگی تبدیل کرده و از این طریق نیز درآمدی را به دست آورید. از طریق این فروشگاه اینترنتی می‌توانید نسخه‌های فیزیکی محصولات مانند کتاب‌ها، سی‌دی‌ها یا مواردی از این دست را ارائه دهید. به این شکل می‌توانید افرادی را که تمایل به خرید نسخه‌های فیزیکی محصولات فرهنگی دارند؛ راضی نگه داشته و خدمات خوبی را به آن‌ها ارائه دهید.

 

شرکت طراحی سایت

 

  • 5
  • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر