سئو تصاویر

تاریخ انتشار خبر : 1395 تیر 07

سئو تصاویر

سئو تصاویر از روش های بسیار ساده و ابتدایی بهینه سازی صفحات سایت و تمرکز کردن برروی محتوا و تصاویر سایت می باشد. قریب به اتفاق وب سایت ها برای جذاب کردن صفحات از تصاویر مناسب سایت استفاده می کنند. سئو تصاویر گامی بسیار موثر است و می تواند در جهت جذب بیشتر و بهبود رتبه صفحه سایت تاثیرگذار باشد.

با استفاده از ویژگی ALT تگ imgو انتخاب کردن نام مناسب برای تصاویر می توان به موتورهای جستجو در ایندکس درست تصاویر سایت کمک زیادی کرد و به نحوی سئو تصاویر را انجام داد . دلیل اصلی استفاده از این ویژگی نمایش متن توصیف کننده تصویر توسط مرورگر است. البته این ویژگی تنها برای کاربران قابل استفاده نیست بلکه خود موتورهای جستجوگر نیز از آن برای درک بهتر تصویر و ابندکس آن استفاده می کنند. درست به این دلیل است در استفاده از کلمات کلیدی که صفحه برای آن بهینه می شود نیز از alt استفاده می کنند،البته باید از تکرار مکرر کلمات کلیدی جلوگیری کرد.

 

نکاتی مربوط به سئو تصاویر

برای سئو تصاویر و بهینه سازی سایت باید نکاتی را رعایت کرد از جمله تصاویر وب سایت، باید دارای عنوان باشند و عکس ها نیز دارای حجم زیاد و بی رویه ای نباشند و نام فایل تصویر، مرتبط با موضوع آن باشد و برای تصاویر بی موضوع و ابزاری نیز نباید از آن استفاده کرد. Alt اختصار کلمات alternative text به معنای متن جایگزین است که به موتورهای جشتجو گردر درک مفهوم و موضوع عکس کمک می کنند.

هر نتیجه ای که از جستجو در بخش تصاویر گوگل و بقیه موتورهای جستجوگر داده می شود تحت تاثیر مشخصه altو title تصاویر می باشد. البته در گوگل بخشی به نام پردازش تصویر نیز وجود دارد؛ البته هنوز این بخش ضعیف عمل می کند در موتورهای جستجو مبتنی بر alt و title تصاویر است. اگر این دو گزینه را برای تصاویر خود از یاد ببرید، ترافیک و بازدید زیادی را از جستجو تصاویر گوگل و دیگر موتورهای جستجو از دست خواهید داد.

سئو تصاویر

بهینه سازی تصاویر سایت

برای سئو تصاویر سایت با رعایت نکاتی می توان در بهینه سازی تصاویر موفق عمل کرد، اولین مورد این است که نام فایل تصویر را به صورت انگلیسی مرتبط با موضوع تصویر قرار دهید و از کاراکترهای فاصله و غیرمجاز نیز استفاده نکنید. زیرا تصاویر قسمتی از آدرس شما می شوند. تا حد ممکن از تکرار کلمات بیهوده پرهیز کنید. برای تصاویری که معنی و مفهوم خاصی ندارند و تنها خاصیت icon و ابزاری را دارند از alt و title استفاده نکنید. قبل از استفاده از تصویر لازم است به حجم تصویر توجه کنید چرا که حجم تصاویر رابطه مستقیمی با سرعت بارگذاری صفحات دارد.

در سئو تصاویر لازم است که تصویر را لینک دار کنید یعنی کاربر را به اتصویر لینک کنید چرا که این کارمانند یک لینک متنی قوی عمل می کند و تاثیر زیادی در سئو تصاویر دارد.

فراموش نکنید با سئو تصاویر می توانید به افزایش رتبه سایت خود نیز برسید و همچنین رعایت سئو تصاویر رابطه مستقمی با افزایش بازدی از سایت تان خواهد داشت. برای استفاده از تصاویر در سایت لازم است آنها را با فرمت PNG ذخیره کنید البته می توان با فرمت JPG نیز ذخیره کرد البته مطمئنا استفاده از این دو فرمت بسته به نیاز هر فرد در استفاده از تصاویر دارد.

 

سئو وب سایت

 

  • 6
  • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر