بهینه سازی عنوان صفحات سایت

تاریخ انتشار خبر : 1395 تیر 12

بهینه سازی عنوان صفحات سایت

 

اهمیت بهینه سازی عنوان صفحات سایت برای همه کسانی که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنند کاملا آشکار و از الزامات بهینه سازی وب سایت محسوب می شود. برای رسیدن به آنچه مخاطبان در اینترنت درباره موضوع خاصی می گردند، کافی است بدانید برای سرچ آن معمولا بیشتر چه عبارت و یا کلمه ای را بر روی مرورگرها می نویسند. سپس با یافتن آن کلمات شما نیز تیتر صفحات خود را منطبق با آن باید بسازید.

فراموش نکنید عنوان صفحه متنی هست که در نتایج جستجو برای کاربران قابل رویت است و کاربران برای ورود به سایت موردنظرشان باید بر روی آن کلیک کنند. همچنین اگر سایتی موردپسند تان قرار می گیرد و آن را بوک مارک یا ذخیره می کنید به صورت پیش فرض در واقع عنوان صفحه طراحی سایت را ذخیره می کنید و در مراجعات بعدی اولین موردی که خواهید دید عنوان صفحه است؛ اما چه نکاتی را لازم است رعایت کنید تا در بهینه سازی عنوان صفحات سایت موثر باشد. در ادامه مقاله از ایده پویا شرکت طراحی وب به توضیح کامل این موضوع پرداخته‌ایم؛ همراه ما باشید.

 

شرکت طراحی سایت

 

عنوان صفحه سایت

همیشه به یاد داشته باشید قرار دادن یک عنوان ثابت در تمامی صفحات سایت کار درستی نیست و نباید این کاررا انجام دهید؛ بنابراین برای هر صفحه عنوان مناسب آن صفحه و البته حدالامکان کلمات کلیدی مرتبط را در صفحه بگنجانید. توجه داشته باشید بیش از 60 کاراکتر در عنوان صفحه استفاده نکنید چون بیشتر از این تعداد باعث ناقص دیدن کلمات عنوان صفحه توسط کاربران خواهد شد.

عنوان صفحات سایت به عنوان اولین موردی است که در سرچ ها برای کاربران به نمایش درمی آید؛ بنابراین باید در نوشتن و انتخاب کلمات دقت شود و سعی شود از کلمات کلیدی مرتبط با سایت استفاده شود، حتی طرز نوشتن عنوان صفحات سایت نیز بسیار مهم است، اینکه از چه فونتی یا کاراکترهایی استفاده می شود نیز تاثیر زیادی در بهینه سازی کل سایت موردنظر دارد، اصول گفته شده اگر به خوبی و به دقت از طرف مدیران طراحی سایت در نظر گرفته شود مطمئنا سایت به موفقیت قابل توجهی خواهد رسید.

بهینه سازی عنوان صفحات مسئله مهمی است که قبل از شروع به بهینه سازی عنوان صفحات سایت لازم است مطالعاتی گسترده در این خصوص داشته باشید تا با بررسی ابعاد مختلف بتوانید به درستی عنوان صفحات سایت را بهینه سازی نمایید. عنوان صفحات سایت اولین باب آشنایی مخاطب با سایت موردنظر شما است بنابراین سعی کنید عنوان را کاربرپسند انتخاب کنید تا کاربر با دیدن آن به مطالعه ادامه مطلب ترغیب شود.

عنوان صفحه سایت

عنوان صفحات سایت در سئو و بهینه سازی چه اهمیتی دارد؟

مسئله ای هر چند به ظاهر کوچک یعنی نام وب سایت یا همان عنوان صفحات سایت تاثیر بسیار شگرف بر روی نتایج جستجوها در موتورهای جستجوگر خواهد گذاشت، الگوریتم تمامی موتورهای جستجوگر طوری طراحی و برنامه نویسی شده اند که در زمینه های مختلف از هر یک از صفحات طراحی سایت موردنظر شما استفاده های گوناگونی می کنند.

در بهینه سازی عنوان صفحات سایت ضروری است که متن لینک داخلی را آنالیز کنید. با مرورگر سایت می توانید بیش ترین لینک به طراحی سایت را ببینید؛ چرا که خواهید دید متن لینک های داده شده چه چیزی هستند.

 

تفاوت عنوان سئو با عنوان صفحه سایت

عنوان سئو شامل عنوانی می‌شود که در نوار آدرس صفحه نمایش داده می‌شود. در مقابل عنوان صفحه که با هدینگ H1 ایجاد می‌شود عنوانی است که در صفحه نمایش داده می‌شود و مخاطب اصلی آن کاربران محسوب می‌شوند. این دو عنوان می‌توانند در یک صفحه یکی باشند یا با هم متفاوت باشند. عنوان سئو در بعضی از پلاگین‌های سیستم‌های مدیریت محتوا مانند یوست به‌صورت خودکار با استفاده از عنوان صفحه تولید می‌شود تا با وجود تفاوت، از قابلیت‌های هر دو آنها بهره برده شود.

تفاوت عنوان سئو با عنوان صفحه سایت 

نحوه تولید عنوان سئو بر اساس عنوان صفحه

همان طور که می‌دانید برای ایجاد عنوان‌های بلند که نشان می‌دهند اطلاعات و محتوای یک صفحه شامل چه موضوعاتی از چه جنبه‌هایی است، از فاصله بین کلمات استفاده می‌شود. این در حالی است که در عنوان سئو استفاده از فاصله امکان‌پذیر نیست. برای همین در پلاگین یوست وردپرس راهکارهای متفاوتی برای تولید عنوان سئو در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

یکی از ساده‌ترین روش‌ها که معمولا کارایی مناسبی هم دارد تولید عنوان سئو به قرار گرفتن یک خط فاصله به جای فاصله بین کلمات است. با این روش عنوان صفحه تا حد زیادی در عنوان سئو پوشش داده می‌شود. به این ترتیب کاربرانی که محتوای صفحه را دنبال می‌کنند می‌توانند به راحتی با وارد کردن بخشی از عبارت جستجوی خود دوباره به صفحه برگردند.

جمع‌بندی

در این مطلب از ایده پویا اهمیت بهینه سازی عنوان صفحه سایت مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و راهکارهای مناسب برای استفاده بهینه از آن برای بهبود سئو و ارتقای رتبه در نتایج موتورهای جستجو معرفی شد. انتخاب یک عنوان صفحه مناسب وظیفه ساده‌ای است که در بسیاری از موارد به همین دلیل مورد فراموشی قرار می‌گیرد و باعث می‌شود یک صفحه وب نتواند محتوای هدف خود را درگیر کرده و ترافیک ارگانیک مناسب را از موتورهای جستجو کند. برای پیشگیری از این اتفاق، بهتر است عنوان صفحه سایت با توجه به موضوع و محتوای آن به شکلی مرتبط و البته جذاب و گیرنده طراحی و نوشته بشود.

 

انواع سئو سایت

 

  • 6
  • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر