چگونه

چگونه هزار فالوور اول خود را در اینستاگرام بدست آوریم؟

چگونه هزار فالوور اول خود را در اینستاگرام بدست آوریم؟

تاریخ انتشار خبر : 1403 خرداد 30

چگونه هزار فالوور اول خود را در اینستاگرام بدست آوریم؟

به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام، کلید افزایش موفقیت تلاش‌های بازاریابی شما در این پلتفرم است. اما چگونه می‌توان فالوورهای اینستاگرام را افزایش داد؟ به‌خصوص اگر کمتر از هزار نفر داشته باشید.

بر کسی پوشیده نیست که فرصت‌های تجاری در اینستاگرام، دائما در حال رشد هستند. تقریبا 90 درصد از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه اینستاگرام، یک حساب تجاری را در این پلتفرم دنبال می‌کنند و بیش از 200 میلیون حساب تجاری وجود دارد.

اما مسئله اینجاست: اگر فرد مشهوری نباشید، جمع‌آوری فالوورهای زیاد در اینستاگرام تقریبا کار بسیار دشواری است. به عنوان مثال، برای یک کسب و کار کوچک که از بازاریابی اینستاگرام برای به دست آوردن مشتریان بیشتر استفاده می‌کند، جمع‌آوری فالوور بسیار دشوار است. اما چگونه باید شروع کرد؟

خوشبختانه، چند راهکار ساده وجود دارد تا حداقل بتوانید 1000 فالوور با‌کیفیت برای حساب شخصی یا حرفه‌ای اینستاگرام خود بیابید. همه چیز به این بستگی دارد که بدانید زمان و تلاش خود را کجاها سرمایه‌گذاری کنید. در این مطلب چند استراتژی را مورد بحث قرار خواهیم داد که به شما کمک خواهند کرد فالوورهایتان را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: ترفندهای افزایش فالوور در اینستاگرام

 

گزارش داده‌های تعامل اینستاگرام 2023

داده‌های جدید به شما کمک می‌کند تا استراتژی اینستاگرام خود را شکل دهید.

-         استراتژی ارسال

-         استفاده از هشتگ

-         روندهای جهانی

-         و ... .

 

قدیمی ترین شرکت حوزه دیجیتال مارکتینگ

انواع فالوور اینستاگرام

قبل از اینکه در مورد نحوه جذب فالوورهای IG صحبت کنیم ، اجازه دهید در مورد افرادی که قصد جذب کردن آن‌ها را دارید، بگوییم. فالوروهای اینستاگرام به سه دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند. دو دسته اول، فالوورهایی هستند که باید از آن‌ها دوری کنید.

فالوورهای جعلی

فالوورهای جعلی IG معمولا ربات‌ها یا حساب‌های جعلی هستند که فقط تعداد فالوورهای شما را افزایش می‌دهند. این فالوورها هیچ تعاملی ندارند. در حالیکه می‌دانیم، تعامل باعث می‌شود الگوریتم IG کاربران جدید را به فید شما سوق دهد.

پیروان شبح

اکثر این افراد، غیرفعال هستند و با محتوای شما درگیر نمی‌شوند. چنین دنبال‌کنندگانی، معیارهای شما را تغییر خواهند داد. بنابراین، در صورتی که دنبال رشد هستید، ایده خوبی است که این فالوورها را از لیست خود پاک کنید.

دنبال‌کنندگان ارگانیک

دنبال‌کنندگان IG ارگانیک، همان مخاطبان فعال شما هستند. افرادی که نمایه شما را پیدا کرده‌اند و با شما تعامل دارند. در میان فالوورهای معتبر خود، به چند زیرگروه که در ادامه می‌گوییم، توجه داشته باشید.

مشتریان

این افراد از شما خرید کرده‌اند و اغلب IG شما را برای به‌روز‌رسانی، فروش و تخفیف دنبال می‌کنند. برای جذب مشتریان بیشتر، محصولات خود را در اینستاگرام برجسته کنید و پیشنهادات انحصاری را در این پلتفرم ارائه دهید.

رقبا

برخی از فالوورهای ارگانیک، رقبای شما را نیز دنبال می‌کنند. آن‌ها قبل از خرید یا انجام تحقیقات، ممکن است مقایسه‌ای بین برندها انجام دهند. برای اینکه این فالوورها را به خود جذب کنید، در هنگام تولید محتوا، از محتوای رقیب سرنخ بگیرید. یا اینکه از هشتگ‌ها یا برچسب‌های موقعیت مکانی خاصی، برای بهبود تعامل خود با این گروه استفاده نمایید. 

اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرهای میکرو و نانو، اکانت‌های اینستاگرام با 10 تا 75 هزار دنبال‌کننده هستند. این تأثیرگذاران خاص می‌توانند به مشارکت‌های مفید و افزایش فروش تجاری شما منجر شوند. برای جذب اینفلوئنسرها، باید محتوایی ثابت و باکیفیت را برای یک مخاطب خاص تولید کنید.

تا اینجا در مورد افرادی که می‌خواهید برند شما را دنبال کنند، توضیح دادیم. اکنون زمان آن رسیده که در مورد جلب توجه این افراد نیز صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از طریق ادمینی پیج اینستاگرام

 

چگونه در اینستاگرام فالوور بیشتری داشته باشیم؟

برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام، باید در طول زمان و با استفاده از بهترین شیوه‌ها، به طور مداوم پست بگذارید. در صورتی که در بازاریابی اینستاگرام تازه‌کار هستید، این کار ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد.

پیش از بهینه‌سازی پروفایل اینستاگرام خود، لازم است استراتژی اینستاگرامی را ایجاد کنید که به آن نیاز دارید. در مرحله بعد، راه‌اندازی اکانت اینستاگرام را برای کمک به ارتقاء سطح خود پوشش خواهیم داد. سپس به ارائه نکات کاربردی در خصوص جذب فالوورهای IG، ایجاد محتوای اینستاگرام و ارتقای حساب اینستاگرام خواهیم پرداخت.

حتی اگر تا به حال قدرت خود را در بازاریابی اینستاگرام امتحان نکرده باشید یا اینکه تیمی از تولیدکنندگان محتوا نداشته باشید، می‌توانید حساب اینستاگرام خود را با ابزارهای مناسب رشد دهید.

 

استراتژی اینستاگرام برای کسب هزار فالوور اول

1-    از یک تقویم محتوای رسانه‌های اجتماعی، برای برنامه‌ریزی پست‌های اینستاگرام خود استفاده کنید.

برای افزایش فالوورهای اینستاگرام خود، یک تقویم محتوای رایگان دانلود کنید

بیشترین کاری که هنگام افزایش فالوورهای اینستاگرام انجام می‌دهید، قبل از باز کردن برنامه انجام می‌شود. برای اولین بار، باید برنامه ریزی کنید که پست‌های جدید را به طور مداوم انتشار دهید. حتی اگر پست کردن در زمان الهام‌گرفتن وسوسه‌انگیز به نظر باشد، پیدا کردن ریتمی که به شما کمک می‌کند از روندها استفاده کنید، بسیار ضروری است. ناگفته نماند که به شما کمک خواهد کرد تا جامعه‌ای را پرورش دهید که در یک زمان خاص، از شما پست‌های ویژه‌ای را انتظار دارند.

برنامه‌ریزی، نوشتن و انتشار پست‌های اینستاگرام، مستلزم سطح استثنایی از سازماندهی است. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم حتما از تقویم محتوای رسانه‌های اجتماعی، برای برنامه‌ریزی پست‌های خود از قبل استفاده کنید.

 

2-   از ابزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی، برای برنامه‌ریزی پست‌های خود استفاده کنید.

یک ابزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی، به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به هر بار وارد شدن به اینستاگرام، به طور مداوم پست کنید. اگر قصد دارید فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید و در عین حال کار را به حداقل برسانید، پست‌های خود را با استفاده از یک ابزار زمان‌بندی کرده و سپس به نرم‌افزار اجازه دهید بقیه کارها را انجام دهد.

اینستاگرام پست‌های متنوعی دارد. از عکس‌های مربعی قدیمی گرفته تا استوری‌ها و حلقه‌های جدیدتر. این تنوع گسترده، انتخاب‌های زیادی برای افزایش فالوورها به شما می‌دهد. با این حال، بدون داشتن ابزرارهای کمک‌کننده ممکن است این کار کمی دلهره‌آور یا طاقت‌فرسا باشد. با اینکه همیشه می‌توانید به صورت دستی پست کنید، اما برنامه‌ریزی پست‌هایتان از قبل، به شما کمک خواهد کرد از این قالب‌های محتوا به طور مؤثرتری استفاده نمایید.

3- به برنامه منظم ارسال پست پایبند باشید.

برای جلب اعتماد مخاطبان خود، برنامه ای برای ارسال پست تنظیم کنید. بهینه‌سازی برنامه‌تان برای مخاطبان خاص، ممکن است به زمان و آزمایش نیاز داشته باشد.

زمان‌ها و روزها را آزمایش کنید تا بفهمید چه وقتی برای مخاطبان شما مفید است. زمان‌های خاصی وجود دارند که کاربران هدف شما فعال‌تر و درگیرتر هستند. پس از اینکه بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را پیدا کردید، از یک برنامه ثابت برای تعیین انتظارات مخاطبان خود پیروی کنید.

هنگام برنامه‌ریزی زمان‌بندی پست خود، شخصیت مورد نظرتان را در ذهن داشته باشید. توجه به این موضوع،  به شدت بر زمان و دفعات ارسال شما تاثیرگذار خواهد بود. (بخصوص اگر مخاطبان را در محدوده زمانی متفاوتی هدف قرار دهید).

 

راه‌اندازی اکانت اینستاگرام

4- اینستاگرام برای کسب و کار را، با الگوها و دستورالعمل‌ها دانلود کنید.

مجموعه‌ای از قالب‌ها و راهنماهای نحوه کار، یک افزودنی ضروری برای جعبه ابزار رشد اینستاگرام  شما هستند. کیت HubSpot  به شما امکان می‌دهد تولید محتوا را تسریع کرده و از آخرین روندهای اینستاگرام، از جمله تغییر اخیر آن از عکس‌های ثابت به ویدیوهای کوتاه، مطلع باشید.

در صورتی که در تولید محتوای اینستاگرام تازه‌کار هستید یا نمی‌دانید چگونه و از کجا شروع کنید، داشتن این مورد مفید است. در این مرحله، باید خود را با نکات و ترفندهای اینستاگرام مسلح سازید.

 

5- حساب خود را به یک پروفایل تجاری تبدیل کنید.

در حالی که از نظر فنی، تنها با یک پروفایل شخصی هم می‌توانید رشد کنید، توصیه می‌کنیم حساب خود را به یک نمایه تجاری اینستاگرام تبدیل نمایید یا یک پروفایل جدید را شروع کنید. این به شما امکان دسترسی به Insights اینستاگرام را خواهد داد تا بفهمید دنبال‌کنندگان شما با چه سرعتی رشد می‌کنند و استراتژی شما چقدر خوب کار کرده است.

حتی اگر فقط قصد دارید به یک تولید‌کننده محتوای مستقل تبدیل شوید، باز هم باید حساب خود را طوری در نظر بگیرید که گویی یک تجارت است. برای تغییر از حساب شخصی به حساب تجاری، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در برنامه اینستاگرام، به پروفایل خود بروید.
 • روی دکمه همبرگر Menu در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.
 • روی تنظیمات در پاپ آپ ضربه بزنید.
 • به پایین بروید و روی Account type and tools  کلیک کنید.
 • روی Switch to Professional Account کلیک کنید.

پس از طی کردن مراحل بالا، این گزینه را خواهید داشت که به طور کامل به یک حساب تجاری تغییر دهید یا به عنوان یک حساب حرفه‌ای باقی بمانید.

 

6- پروفایل اینستاگرام خود را برای کسب و کار سفارشی کنید.

در مرحله بعد، پروفایل اینستاگرام خود را سفارشی کنید تا زیباتر به نظر برسد. به فالوورهای بالقوه خود، بودنتان را اطلاع داده و به آن‌ها دلیلی برای دنبال کردن‌تان ارائه دهید.

اما چگونه باید این کار را انجام داد؟ با اطمینان از اینکه نام کاربری شما قابل تشخیص و به راحتی قابل جستجو است، شروع کنید. (مانند نام کسب و کارتان) در مثال زیر،The Journal Shop  از نام کاربری @thejournalshop استفاده می‌کند. 

بیشتر بخوانید: روش های وایرال شدن پست های اینستاگرام

در صورتی که نام کسب و کار شما قبلا انتخاب شده است، سعی کنید نام کسب و کار خود را به عنوان اولین قسمت از نام کاربری‌تان نگه دارید تا افرادی که کسب و کار شما را جستجو می‌کنند، بیشتر با شما برخورد داشته باشند. به عنوان مثال، خط تولید پوشاک فعال استرالیایی Lorna Jane از نام کاربری @lornajaneactive استفاده می‌کند. 

در ادامه نکات بیشتری برای بهینه‌سازی پروفایل اینستاگرام آورده شده است.

مرحله اول: عکس نمایه‌ای را انتخاب کنید که با سایر شبکه‌های اجتماعی شما مطابقت داشته باشد. مانند لوگوی شرکت شما.

مرحله دوم: بیوگرافی خود را با اطلاعات جالب و کاربردی درباره برندتان پر کنید. اطلاعاتی از این دست، به مردم کمک می‌کند تا بدانند شما چه فعالیتی دارید. بنابراین، دلیلی برای دنبال کردن شما خواهند داشت. به طور کامل بنویسید که چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید. حتما یک اشاره به شخصیت نیز اضافه کنید.

مرحله سوم: یک درخت پیوند به بیو خود اضافه کنید تا افراد در صورت تمایل، خیلی راحت از اینستاگرام به پلتفرم‌های دیگر شما بروند. فضای اختصاص داده‌شده برای‌URL ها، املاک و مستغلات گران‌بها است.

فقط چند مکان در اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید لینک‌های قابل‌کلیک را در آن‌ها قرار دهید. بنابراین، از ‌آن‌ها عاقلانه استفاده کنید. توصیه می‌کنیم از یک پیوند Bitly کوتاه‌ و سفارشی‌شده برای کلیک بیشتر بهره ببرید. پس از اینکه تعداد فالوورها به 1000 نفر رسید، اکنون می‌توانید به استوری اینستاگرام خود پیوند (لینک) اضافه کنید.

مرحله چهارم: اعلان‌ها (Notifications) را فعال کنید تا بتوانید زمانی که افراد عکس‌های شما را به اشتراک می‌گذارند یا روی آن‌ها نظر می‌دهند، ببینید. درست مانند بسیاری شرکت‌ها در توییتر، این به شما امکان می‌دهد تا ارتباط سریع‌تری با آن‌ها داشته باشید. برای فعال کردن اعلان‌ها، به "تنظیمات و حریم خصوصی" و سپس بخش "اعلان‌ها" بروید. "از همه" را برای هر دسته انتخاب کنید.

توجه: توصیه نمی‌کنیم حساب اینستاگرام خود را برای پست‌های خودکار، به توییتر یا دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط سازید. دلیل آن هم این است که هر پلتفرم برای مخاطبان متفاوتی پاسخگو است و به انواع مختلفی از پست‌ها نیاز دارد. 

 

تولید محتوای اینستاگرام

7- یک سازنده محتوا با تجربه تعیین کنید.

تنها یک یا نهایتا دو نفر باید حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شما و از جمله اینستاگرام را مدیریت کنند.

در صورت امکان، فردی با‌تجربه در پلتفرم را انتخاب کنید که آن را "دریافت" نماید. همچنین مطمئن شوید تمام ویژگی‌های جدیدی که اینستاگرام از Reels تا خرید اینستاگرام ارائه می‌دهد، به‌روز خواهد ماند.

با این اوصاف، شما می‌توانید با یادگیری نحوه تبدیل شدن به یک سازنده دیجیتال، دانلود قالب‌های تولید محتوا و دنبال کردن گواهینامه بازاریابی اینستاگرام، نحوه تبدیل شدن به یک تولیدکننده محتوا برای اینستاگرام را بیاموزید.

بیشتر بخوانید: رفتن پست اینستاگرام به اکسپلور

در مورد آنچه که به طور خاص پست می‌شود: در صورتی که یک کارآفرین یا حرفه‌ای انفرادی باشید، آزادی عمل زیادی خواهید داشت. اگر برای یک سازمان بزرگ کار می‌کنید، متوجه خواهید شد که افراد زیادی می‌خواهند در مورد چیزی که پست‌شده نظر بدهند. در این زمان است که یک فرم درخواست رسانه اجتماعی سازمان‌یافته یا سند دستورالعمل، به کار می‌آید.

این سند باید به مردم اطلاع دهد که چگونه یک پست را در حساب اینستاگرام خود درخواست نمایند؟ چه زمانی آن را پست کنند، ارزش پست چیست و چرا شرکت شما باید آن را پست کند؟

 

8- بهترین شیوه‌های عکاسی و ویرایش را دنبال کنید.

کیفیت پست در اینستاگرام بسیار مهم است. فالوورهای توییتر شما ممکن است چند توییت بد را ببخشند، اما یک عکس بد در اینستاگرام را هرگز!

خوشبختانه، برای اینکه پوستر خوبی در اینستاگرام شوید، مجبور نیستید یک دوره عکاسی بگذرانید. همچنین لازم نیست هفته‌ها قبل از شروع کار تمرین کنید. اما باید با نکات اولیه عکاسی و برنامه‌های ویرایش عکس آشنایی داشته باشید.

بهترین شیوه‌های عکاسی

از آنجایی که اینستاگرام یک برنامه تلفن همراه است، به احتمال زیاد برخی از محتوایی که در اینستاگرام ارسال می‌کنید، در دستگاه تلفن همراه شما گرفته می‌شود. اگر بودجه شما اجازه می‌دهد، یک سرمایه‌گذاری برای عکاسی حرفه‌ای عکس‌های اینستاگرام خود در نظر بگیرید، زیرا این کار باعث ارتقای پروفایل شما خواهد شد. در غیر این صورت، از یک گوشی هوشمند و چند برنامه ویرایش این کار استفاده کنید. سپس، به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • هر بار روی یک موضوع تمرکز کنید.
 • فضای منفی را در آغوش بگیرید.
 • دیدگاه‌های جالب را پیدا کنید.
 • به دنبال تقارن باشید.
 • جزئیات کوچک را ثبت کنید.
 • فالوورهای خود را بخندانید.

عکس‌ها را پیش از ارسال، ویرایش کنید

اینستاگرام دارای برخی قابلیت‌های ویرایش اولیه است که اغلب برای عالی کردن تصاویر کافی نیستند.

بیشتر عکس‌های شما، باید حداقل از یک یا دو برنامه ویرایش عکس در تلفن همراه‌تان و قبل از باز کردن در اینستاگرام، استفاده کنند. برخی از این گزینه‌ها عبارتند از:

 • کانوا Canva
 • فوتوشاپ اکسپرس Photoshop Express
 • دوربین VSCO

 

یک تم اینستاگرام بسازید

ایجاد یک تم اینستاگرام منسجم را نیز در نظر بگیرید تا برند شما برای هرکسی که اولین بار از حسابتان بازدید می‌کند، قابل درک باشد. مثال زیر از @the.plottery از تایپوگرافی مشابه و رنگ‌های بنفش استفاده می‌کند.

 

همچنین می‌توانید قالب‌های اینستاگرام را برای ایجاد ظاهر و احساسی ثابت، در تصاویر خود مورد استفاده قرار دهید.

9- کپشن‌های جذاب و قابل اشتراک‌گذاری بنویسید.

زیرنویس‌ها بخش مهمی از پست شما هستند. کپشن‌های عالی، به طور مداوم می‌توانند برای انسانی کردن برند شما، جذب فالوورها و قابلیت اشتراک‌گذاری بیشتر محتوای شما شگفت‌انگیز باشند. در نتیجه، در معرض دید بیشتری قرار می‌گیرند. مواردی وجود دارند که ممکن است در کپشن اینستاگرام مشاهده کنید: 

 • نظرات هوشمندانه
 • فراخوان به اقدام
 • ایموجی‌های مربوطه
 • هشتگ‌ها

نظرات هوشمندانه

برخی از برندها و اینفلوئنسرها، از زیرنویس‌های هوشمندانه یا طنزآمیز یا حتی جوک‌های مناسب مخاطبان، برای انسانی‌تر کردن خود در اینستاگرام استفاده می‌کنند.

کلی هندریکسون، رئیس سابق بخش اجتماعی برند HubSpot می‌گوید که عاشق اکانت و حساب‌های فرعی نتفلیکس است. مخصوصا به دلیل زیرنویس‌های پست.

آن‌ها صدای برند واضحی دارند و شما هم همراه با آن‌ها می‌خندید. درست مانند یکی از دوستان‌تان که در حال شوخی کردن است.

صدای نتفلیکس معمولی، مد روز و طنز است و همچنان در برند باقی می‌ماند.

 

فراخوان به اقدام (کال تو اکشن Call To Action)

یک راه دیگر برای افزایش قابلیت اشتراک‌گذاری کپشن و جذب فالوورها، این است که سؤال بپرسید یا نوعی فراخوان برای تعامل در زیرنویس عکس‌های خود داشته باشید.

به عنوان مثال، می‌توانید بنویسید: "اگر این موضوع خنده‌دار است، سریع دوضربه بزنید" یا اینکه "داستان خود را در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید."

در مورد زیر، از فالوورهای حساب اینستاگرام HubSpot خواستیم تا نکاتی را در مورد اندازه‌گیری بازگشت سرمایه در رسانه‌های اجتماعی ارائه دهند:

ایموجی‌های مربوطه

افزودن تنها چند ایموجی مرتبط می‌تواند شخصیت بیشتری را به پست‌های شما اضافه کند. همچنین می‌تواند آن‌ها را در فید اینستاگرام، بیشتر مورد توجه قرار دهد. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا و برندها، متنی طنزآمیز به همراه ایموجی‌های مرتبط، برای پاپ کردن پست ارائه می دهند. به عنوان مثال، @ugarteaurelia از ایموجی‌های تاکو برای برجسته کردن موضوع پست خود (البته تاکوها) استفاده می‌کند.

همراه با سه مورد ذکر‌شده در بالا، هشتگ‌ها را نیز اضافه کنید .

10- از صدای برند منسجم و مخصوص پلتفرم استفاده کنید.

عکس‌ها و ویدئوها مهم‌ترین بخش پست‌های اینستاگرامی شما هستند. بنابراین، تنها روی کپشن‌ها، کامنت‌ها و سایر متن‌ها تمرکز نکنید. وقتی در حال ساختن یک برند در اینستاگرام هستید یا بیش از یک مدیر اینستاگرام دارید، صدایی ثابت بسازید تا برند شما را انسانی کند. این کار به دنبال‌کنندگان بالقوه شما، قابل‌اعتماد بودنتان را نشان می‌دهد.

هنگام توسعه صدا، باید پلتفرم و مخاطبان خود را در نظر داشته باشید.

به عنوان مثال، با اینکه بسیاری از اینفلوئنسرها و اکانت‌های برجسته در اینستاگرام، دارای صدا و استایل فوق‌العاده معمولی هستند، اما حرفه‌ای و با برند عمل می‌کنند. هنگامی که صدای خود را کم می‌کنید، باید مطمئن شوید که در زیرنویس‌ها، نظرات، پیام‌ها و بیوگرافی‌تان ثابت و طبیعی می‌ماند. مانند این مثال از فیلم باربی:

هنگامی که نمایه خود را ایجاد و بهینه کردید، شخصی مدیریت آن را به عهده گرفت. همچنین، دارایی‌های خلاقانه خود را آماده ساختید، وقت آن رسیده است که پست‌گذاری را شروع کنید. با اینکه پیش از این، منابعی را برای شروع به اشتراک معرفی کردیم، اما ارزش آن را دارد که دوباره مرور کنیم. زیرا پست کردن مداوم بیشترین تاثیر را بر تعداد فالوورهای شما خواهد داشت.

11- محتوایی را پست کنید که دنبال‌کنندگان شما می‌خواهند ببینند.

برای به دست آوردن 1000 فالوور اول خود در اینستاگرام، مهم است که بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند. هنگامی که حساب اینستاگرام خود را ایجاد کردید، باید توجه داشته باشید که کدام پست‌ها بهترین عملکرد را دارند. محتوای تعاملی، داستان‌های پشت صحنه، پست‌های خنده‌دار و ... . کدام یک بهتر عمل می‌کنند. وقتی یک ایده کلی از بهترین عملکرد را یافتید، به ایجاد آن نوع محتوا ادامه دهید.

علاوه بر این، اینستاگرام ابزارها و ویژگی‌های زیادی دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. مانند: حلقه‌های IG، استوری اینستاگرام، لایو اینستاگرام، نکات برجسته و ... . با ارسال چندین نوع قالب محتوا شروع کنید و ببینید کدام یک بهتر است. سپس، یک استراتژی ایجاد نمایید و در آن ابزار متخصص شوید. انجام این کار به شما کمک می‌کند محتوایی را ایجاد کنید که دنبال‌کنندگان شما می‌خواهند ببینند. بدین ترتیب، فالوورهای جدیدی به دست خواهید آورد.

12- محتوای تولیدشده توسط کاربر را ارسال کنید.

شما به عنوان یک برند، می‌توانید محتوای تولید‌شده توسط کاربر را انتشار دهید تا از مشتریان فعلی خود قدردانی کرده باشید و در عین حال، ثبات اجتماعی ایجاد کنید.

اگر شخصی معمولی را ببینم که محصولی را در اینستاگرام تایید می‌کند، به احتمال زیاد باور خواهم کرد که او واقعا آن محصول را دوست دارد. همین امر برای اکثر مصرف‌کنندگان نیز صادق است. به همین دلیل سایت‌هایی مانند Yelp بسیار محبوب هستند.

به طور کلی، محتوای تولید‌شده توسط کاربر می‌تواند یک استراتژی عالی برای افزایش آگاهی از برند و اعتماد به محصولات یا خدمات شما باشد. به عنوان مثال، Bevel ویدیویی از ورزشکار پیتون وود را با استفاده از محصولات خود و توصیه آن به 115 هزار دنبال‌کننده‌اش بازنشر کرد.

ارسال وود با استفاده از Bevel یک حرکت هوشمندانه بود.

اول اینکه، این محصول با در نظر گرفتن مردان سیاه‌پوست طراحی شده است. داشتن وود که بخشی از جمعیت هدف برند است، توصیه می‌کند محصول به عنوان مدرک اجتماعی مورد نظر برند باشد.

علاوه بر این، بخشی از مخاطبان Wood احتمالا در بین مخاطبان Bevel قرار می‌گیرند. به بیان ساده‌تر، این دو برند دارای مخاطبان و برندهای مشابهی هستند که به خوبی همسو هستند. به همین دلیل است که فرصت خوبی برای Bevel برای تبلیغ محتوای Wood است.

13- محتوای آموزشی را با کاروسل‌های اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

شما همچنین می‌توانید، محتوای آموزشی را در قالب پست‌های کاروسل اینستاگرام Carousel ایجاد کنید. کاروسل‌های اینستاگرام، به روشی محبوب برای آموزش مخاطبان در مورد یک ایده یا موضوع تبدیل شده است.

به این فکر کنید که توانایی آموزش چه چیزی را به مخاطبان خود دارید. سپس یک پست کاروسل اینستاگرام ساده با عنوانی جذاب ایجاد کنید که کاربران را ترغیب می‌کند تا روی پست کلیک کنند. با این نوع محتوا، می‌توانید پست را در استوری‌های خود نیز به اشتراک بگذارید و امیدواریم که سایر کاربران نیز مجبور شوند محتوا را در استوری خود به اشتراک بگذارند.

جذب دنبال‌کنندگان  IG

ایده خوبی است که قبل از شروع به تعامل با افراد و کار کردن در این بخش از لیست، تعداد قابل توجهی از پست‌های عالی را درج کنید. شاید 15 یا بیشتر. بدین ترتیب، افراد هنگام بازدید از پروفایل شما، یک صفحه تمام از عکس‌ها را می‌بینند و می‌دانند که شما دائما محتوای عالی پست می‌کنید.

در صورتی که قبلا این کار را انجام نداده‌اید، الگویی از تقویم محتوای رسانه‌های اجتماعی را دانلود کنید تا برای پست‌های خود برنامه‌ریزی داشته باشید. بهتر است مجموعه‌ای از محتوا را تهیه کرده که چند روز یا چند هفته قبل از تاریخ انتشار آماده ارسال باشد. این امر تضمین می‌کند که همیشه و حتی در طول تعطیلات، بلوک‌های خلاقانه محتوا داشته باشید.

14- به مشارکت‌کنندگان خارجی اجازه دهید تا محتوای شما را مدیریت کنند.

مطالب گسترده‌ای از محتوا وجود دارند که قرار است در اینستاگرام پست شوند. در بیشتر موارد، یک نفر نمی‌تواند همه این موارد را پیگیری کند. اما راه‌حل چیست؟ سیستمی به‌وجود آورید که در آن بتوانید عکس‌ها و محتوای اعضای تیم خود را مدیریت کنید. چند راه برای انجام این کار وجود دارد. اولین گزینه، ایجاد یک آدرس ایمیل خاص برای کارمندان است تا عکس‌ها، فیلم‌های کوتاه، میم‌ها، هایپرلپس‌ها و ... را ارسال کنند.

نکته: میم (Meme) اینستاگرامی یا میم‌های اینستاگرام به تصاویر یا ویدئوهای کوتاهی گفته می‌شود که هدف از به اشتراک گذاشتن آن‌ها ایجاد خنده یا سرگرمی در اینستاگرام است.

افراد را تشویق کنید تا یک موضوع توصیفی اضافه کنند. بدین ترتیب، به راحتی می‌توانید محتوای ارسالی را مرتب سازید. با اینکه به نظر نمی‌رسد این راه ساده‌ترین روش برای تنظیم عکس‌ها باشد، اما در واقع برای افرادی که عکس‌ها را برای شما ارسال می‌کنند، ساده‌ترین روش است. هر چه بتوانید ارسال محتوا را برای آن‌ها آسان‌تر کنید، محتوای بیشتری دریافت خواهید کرد.

اگر تیم شما یک حساب Box یا Dropbox به اشتراک می‌گذارد، یک پوشه مشترک نیز ایجاد کنید که افراد بتوانند به طور خودکار عکس‌ها و ویدیوهای خود را انتشار دهند.

15- ویژگی‌های تعاملی استوری‌های اینستاگرام را جستجو کنید.

اینستاگرام به برندها این فرصت را داده است تا عکس‌های زیبا و انتخاب‌شده خود را از طریق این پلتفرم و برای نمایندگی شرکت‌هایشان به اشتراک بگذارند. با استوری‌های زودگذر اینستاگرام، برندها می‌توانند به مدت 24 ساعت ظاهری از پشت صحنه را به اشتراک بگذارند که ممکن است به زیبایی یک عکس منتشر‌شده نباشد، اما به برند شما شخصیت بیشتری در پلتفرم می‌دهد.

همراه با اشتراک‌گذاری کلیپ‌های ویدیویی و تصاویر ثابت از طریق استوری اینستاگرام، کاربران می‌توانند از نظرسنجی‌ها، یادآوری رویدادها و ابزار "پرسش" برای جلب مشارکت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبان خود استفاده کنند.

هنگامی که یک کاربر تایید شد یا بیش از 10000 دنبال‌کننده داشت، حتی می‌تواند پیوندی به یک صفحه وب در یک استوری اضافه کند.

چگونه برندها می‌توانند از استوری‌های اینستاگرام استفاده کنند

استوری‌های اینستاگرام بعد از 24 ساعت ناپدید می‌شوند؛ مگر اینکه آن‌ها را به عنوان "استوری هایلات‌شده" علامت‌گذاری کنید. این استوری‌ها، در بالای نمایه شما بین فید عکس و بیوگرافی شما نمایش داده می‌شوند.

در اینجا چند مارک دیگر وجود دارد که توصیه می‌کنیم آن‌ها را دنبال کنید تا ببینید چه چیزی را به اشتراک می‌گذارند.

دانا شولتز، دستور‌العمل‌های ساده را در وبلاگ خود منتشر می‌کند. استوری‌های او، ویدیوهای دقیقی از طرز تهیه صبحانه و آزمایش دستور‌العمل‌های جدید در آشپزخانه‌اش دارد. جنبه پشت صحنه استوری‌های او، زمینه انسانی زیادی را برای برند وبلاگ او فراهم می‌کند و همه عاشق یک ویدیوی خوب هستند.

کاسپر، محتوای عجیب و غریب اینستاگرام را برای تبلیغ تشک‌های خود انتشار می‌دهد. بدون اینکه آشکارا این کار را انجام داده باشد. موضوع اصلی مطالب این محتواها، ماندن در خانه بهتر از بیرون رفتن است. (زیرا به طور طبیعی می‌توانید داخل تشک بمانید و روی یک تشک راحت کسپر دراز بکشید).

این شخص حتی یک گالری برای دنبال‌کنندگان ایجاد کرده است تا از آن‌ها به‌عنوان پس‌زمینه برای استوری‌های اسنپ‌چت و اینستاگرام خود استفاده کند. طوری که اینچنین به نظر برسد که به یک مهمانی و بیرون از خانه رفته‌اند. در حالی که در واقعیت، در رختخواب دراز کشیده‌اند.

در ادامه به ارائه نکاتی برای استفاده از استوری اینستاگرام برای برند شما می‌پردازیم:

چه خنده‌دار، غم‌انگیز یا منحصر به‌فرد باشد، معتبر باشید. گالری عکس شما جایی است که محتوا می‌تواند بی‌نقص باشد. استوری‌های اینستاگرام خام، بدون اسکریپت و روتوش‌نشده هستند. از Stories برای به اشتراک گذاشتن طرف دیگر برند خود استفاده کنید، زیرا ممکن است فالوورها نتوانند آن را در جای دیگری ببینند. آیا دفتری برای سگ دوست دارید؟ آیا تیم شما آخرین چالش را امتحان می‌کند؟ شروع به فیلم‌برداری کنید تا جنبه انسانی برند شما نمایش داده شود.

پشت‌ پرده بروید. اینها انواع محتوای مورد علاقه ما برای اشتراک‌گذاری زودگذر ویدیو هستند. به دنبال‌کنندگان نشان دهید که در برنامه‌ریزی یک رویداد یا راه‌اندازی یک محصول چه می‌شود. سپس آن را سرگرم‌کننده کنید. باید فالوورهای شما  احساس کنند که در آنجا حضور دارند. می‌توانید از Stories برای ایجاد یک برنامه وفاداری به برند نیز استفاده کنید که فقط به افرادی که محتوای شما را بررسی می‌کنند پاداش می‌دهد.

16- از قابلیت لایو اینستاگرام بهره ببرید

اینستاگرام همچنین به کاربران امکان ضبط و اشتراک‌گذاری ویدیوهای زنده را می‌دهد. فرمت محتوای دیگری که ثابت شده است در سایر شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوبیت دارد. ویدیوهای لایو در اینستاگرام، این ویژگی منحصر به‌فرد را دارند که پس از قطع فیلم‌برداری ناپدید می‌شوند.

این تجربه معتبر و دوسویه، به برندها اجازه می‌دهد تا لحظات خام و بدون اسکریپت را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند و عناصر انسانی را در یک پلتفرم رسانه اجتماعی که در استفاده سنتی آن، به شدت ویرایش و جلا داده شده است، ترکیب کنند. از زمانی که قابلیت لایو راه‌اندازی شد، اینستاگرام ویژگی‌های بیشتری را برای الهام بخشیدن به تعامل اضافه کرده کرده است. مانند:

 • درخواست ویژگی برای پخش زنده با حساب کاربری زنده
 • نظر پین‌شده
 • جعبه پرسش و پاسخ
 • حداکثر چهار حساب در Live در یک زمان
 • فیلترها

ویدیوی زنده، روند رو به رشدی در انواع پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است. بنابراین، اگر اتفاق جالبی در حال رخ دادن است، آن را پخش کنید. فرقی نمی‌کند یک رویداد، جشن تولد تیمی یا فیلم‌های پشت صحنه باشد، فالوورهای فداکار شما می‌خواهند ببینند شما در حال انجام چه کاری هستید.

و اگر می‌خواهید آن را حتی جالب‌تر هم کنید، می‌توانید با یک اینفلوئنسر یا یک برند دیگر، برای میزبانی یک Live همکاری داشته باشید. با افرادی که مخاطبان شما به آن‌ها علاقه دارند، یک رویداد زنده را تبلیغ کرده و سپس آن را در نمایه خود میزبانی کنید.

تبلیغ این نوع رویدادها به شما کمک می‌کند تا در حین تعامل با فالوورهای خود، از طریق پاسخ دادن به سؤالات آن‌ها و صحبت کردن با آن‌ها در طول لایو، به مخاطبان دیگران ضربه بزنید.

17- مخاطبان خود را متنوع کنید تا با انواع مختلف کاربران طنین‌انداز شوند.

زمانی که فالوورهای شما رشد می‌کنند، ممکن است تشخیص اینکه چه نوع محتوایی با آن‌ها طنین‌انداز می‌شود، دشوار باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، مخاطبان خود را به گروه‌های فرعی تقسیم کنید و محتوای خود را برای جمعیت‌های مختلف هدف قرار دهید.

به عنوان مثال، فرض کنید 200 هزار فالوور دارید. این فالوورها احتمالا از مناطق مختلف جهان می‌آیند، علایق و سرگرمی‌های متفاوتی دارند. شغل آن‌ها نیز به احتمال زیاد با هم فرق دارد. به جای ارسال محتوای فراگیر که همه فالوورهای شما را به یکباره راضی می‌کند، تحقیقات تحلیلی انجام دهید و آن‌ها را به زیرگروه‌های کوچکتر تقسیم کنید.

استارباکس مثال خوبی در این زمینه است. استارباکس میلیونها دنبال کننده دارد. هیچ راهی نیست که برند جهانی قهوه بتواند محتوایی را برای رضایت میلیون‌ها نفر به طور همزمان ارسال کند. به جای آن، دائما محتوای انحصاری بیشتری را برای گروه‌های خاص می‌فرستد. مانند این پست که منتشر شده و یک روز کاری معمولی را در یک مکان استارباکس نشان می‌دهد:

این پست برای دنبال‌کنندگان استارباکس که در خانه کار نمی‌کنند، جذاب نخواهد بود؛ اما اشکالی ندارد.

شما همیشه نیازی به ارسال محتوا برای راضی نگه داشتن همه ندارید. به جای آن می‌توانید شرکت خود را برای ارتباط و تعامل با گروه‌های فرعی، در معرض دید قرار دهید و مواردی را که با ارزش‌های برند شما سازگار هستند، پست کنید.

ایجاد یک فضای کار دوستانه چیزی است که برای استارباکس اهمیت دارد. بنابراین با ارسال پست در مورد روزهای کاری کافی‌شاپ، آن‌ها بیشتر از اینکه برای همه جذاب باشند، به دنبال نشان دادن ارزش‌های خود هستند.

18- کاربران مرتبط را تگ کنید.

راه دیگر برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام این است که کاربران مرتبط را در پست های خود تگ کنید. سپس پست‌های شما در پست‌های برچسب‌گذاری‌شده آن شخص نشان داده می‌شود و هرکسی که آنجا را بررسی کند، صفحه شما را پیدا خواهد کرد. این روش راهی عالی برای برجسته کردن سازندگان یا فروشندگانی است که کسب و کار شما با آن‌ها همکاری می‌کند. مانند مثالی از فروشگاه‌های Therapy در زیر:

مهم این است که فقط افرادی را تگ کنید که در عکس هستند یا با عکس ارتباط دارند. به عنوان مثال، بارها اینفلوئنسرها و برندهای لباس یا آرایشی را در یک عکس برچسب‌گذاری می‌کنند.

19- میزبانی برای تصاحب حساب اینستاگرام

وقتی با اینفلوئنسرها و سایر برندها همکاری دارید، به میزبانی یک حساب کاربری اینستاگرام فکر کنید. می‌توانید از یک اینفلوئنسر بخواهید استوری‌های شما را در آن روز مدیریت کند و به تبلیغ آن در استوری خودش بپردازد. بدین ترتیب، فالوورهای آن‌ها را وادار می‌کنید تا استوری‌های شما را ببینند و امیدواریم اکانت شما را نیز دنبال کنند.

علاوه بر این، می‌توانید از یک اینفلوئنسر یا برند بپرسید که آیا این امکان وجود دارد تا استوری‌های آن‌ها را به دست بگیرید و با مخاطبان آن‌ها به عنوان راهی برای تبلیغ حساب خود تعامل کنید؟

20- وارد صفحه کاوش اینستاگرام Instagram Explore شوید.

ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام، بسیار ساده است. ایجاد پست‌هایی با هدف قرار گرفتن در صفحه کاوش، به این معنی است که محتوایی با قابلیت اشتراک‌گذاری راحت و به‌روز ایجاد خواهید کرد.

به روندهای ویروسی فکر کنید و ویدیویی بسازید که این احتمال را می‌دهید مخاطبان شما با آن درگیر خواهند شد. علاوه بر این، از هشتگ‌ها استفاده کرده و سایر کاربران و برندها را در آن پست‌ها تگ کنید.

به نظر می‌رسد الگوریتم صفحه اکسپلور اینستاگرام نیز محتوایی را جذب می‌کند که تعامل بیشتری داشته باشد. بخصوص اگر این تعامل در ساعات اولیه ارسال اتفاق بیفتد. در مورد اینستاگرام، کیفیت بهتر از کمیت است و دریافت تعامل از سوی کاربران تاثیرگذار، یکی از بهترین راه‌ها برای انجام آن است.

تبلیغ اکانت اینستاگرام شما

21- پست‌ها را با هشتگ‌های مرتبط بهینه کنید.

در اینستاگرام یک هشتگ #، مکالمات کاربران مختلف را که پیش از این به یک جریان متصل نبوده‌اند، مرتبط می‌کند. اگر از هشتگ‌های مرتبط اینستاگرام استفاده می‌کنید، پست‌های شما در معرض مخاطبان وسیع‌تری قرار می‌گیرد و به شما کمک می‌کند تا برای مشتریان بالقوه قابل‌کشف باشید.

کلید استفاده موثر از هشتگ‌ها، انتخابی بودن و استفاده کم از آن‌هاست. سعی کنید تعداد هشتگ‌های هر عنوان را به حدود سه تا محدود کنید. به طور مشابه، از هشتگ‌های "لایک برای لایک" مانند #like4like استفاده نکنید. این یک تاکتیک میانبری است و فقط فالوورهایی با کیفیت پایین برای شما به همراه خواهد داشت.

برای یافتن هشتگ‌هایی که ممکن است مخاطبان شما استفاده کنند، کمی درباره هشتگ‌های مرتبط در حوزه یا صنعت خود تحقیق کنید. ساده‌ترین راه برای انجام این تحقیق، در خود برنامه اینستاگرام و در تب Explore قرار دارد.

هنگامی که یک هشتگ را جستجو می‌کنید، لیستی از هشتگ‌های مرتبط در بالای صفحه به شما نشان داده خواهد شد. به عنوان مثال، وقتی که من برای #استراتژی دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام جستجو می‌کنم، هشتگ‌های مرتبطی مانند #Digitalmarketingexpert، #Digitalmarketing  و ... را به من نشان می‌دهد.

برای کمک به ارتباط با فالوورهای خود در سطح شخصی، ممکن است به دنبال ترندهای هشتگ مانند #tbt #MotivationMonday، #TransformationTuesday  یا سایر هشتگ‌های پرطرفدار باشید.

هنگامی که دنبال‌کننده‌ای ایجاد کردید، می‌توانید هشتگ‌های خود را ایجاد کنید. مانند نام شرکت یا شعاری که برای محتوای شما اعمال می‌شود. این یک راه عالی برای ایجاد نام تجاری خود در پلتفرم و ایجاد یک حضور منسجم‌تر است.

22- تبلیغات اینستاگرام را امتحان کنید.

برای تبلیغ اینستاگرام خود، مهم است که با تبلیغات اینستاگرامی شروع کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید. ممکن است اینطور به نظر برسد که تبلیغات فقط برای فروش محصولات خاص موثر هستند. اما من چندین حساب تجاری را به دلیل یک پست حمایت‌شده که دیدم، دنبال کردم.

23- لینک پروفایل خود را در وب‌سایت و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

آیا وب‌سایت دارید؟ خبرنامه و کانال یوتیوب چطور؟ اطمینان حاصل کنید که پیوندی به اینستاگرام خود در هر پلتفرم قرار داده‌اید. پست‌ها را در وبلاگ خود جاسازی کنید و در دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود انتشار دهید. همچنین، پیوندهای اجتماعی را در خبرنامه‌های ایمیل خود به اشتراک بگذارید. یک راه عالی برای به دست آوردن فالوور در یک پلتفرم این است که از فالوورهای فعلی در پلتفرم‌های دیگر بپرسید که آیا می‌خواهند شما را در جای دیگری نیز دنبال کنند.

اولین جایی که می‌خواهید از اضافه کردن نشان اینستاگرام مطمئن شوید، وب‌سایتتان است. به‌ویژه فوتر و صفحه "درباره ما"در اینجا نشان می‌تواند شبیه باشد:

اگر برند شما دارای مکان‌هایی است، با یک فراخوان چاپی خوب به مردم اطلاع دهید که شما یک حساب اینستاگرام دارید. سپس آن‌ها را تشویق کنید تا شما را دنبال کنند. همچنین می‌توانید آن‌ها را روی کارت ویزیت خود قرار دهید. حتی ممکن است برای انجام این کار، یک کد تخفیف بگذارید.

مطمئن شوید که حساب اینستاگرام خود را در سایر سیستم عامل‌های دیجیتال خود تبلیغ می‌کنید. به احتمال زیاد، افرادی که قبلا شما را در فیسبوک و توییتر دنبال کرده‌اند، بدون هیچ انگیزه‌ای در اینستاگرام نیز دنبال خواهند کرد. به آن فالوورها اطلاع دهید که در اینستاگرام هستید و آن‌ها را تشویق کنید تا به شما در آنجا نیز بپیوندند.

24- با اینفلوئنسرها و برندهایی با مخاطبان مشابه، تبلیغ متقابل انجام دهید.

هنگامی که با افرادی که در پشت اکانت‌هایی با مخاطبان مشابه خودتان هستند، رابطه برقرار کردید، همکاری خود را با آن‌ها ادامه دهید.

مشارکت با اینفلوئنسرها و برندهای اینستاگرام، به قابلیت کشف، دسترسی و اثبات اجتماعی کمک می‌کند. به عنوان مثال، اینفلوئنسر @Lavishlyjackie  یک ویدیوی حمایت‌شده با آتلیه زیتون منتشر کرد. سپس برند خرید قدیمی، از این ویدئو در وثیقه خود استفاده نمود.

با این مشارکت، هر دو اکانت می‌توانند دامنه خود را افزایش دهند و فالوورهای جدیدی به دست آورند. این یک ارتباط برد - برد است. با این حال، مطمئن شوید که محتوای ایجادشده کاملا طبیعی به نظر برسد و برای برندها و مخاطبان جمعی شما منطقی باشد.

25- برای نشان تایید اقدام کنید.

هنگامی که یک حساب کاربری در اینستاگرام تایید می‌شود، یک نقطه آبی به نام نشان در کنار نام کاربری نمایان خواهد شد. وقتی کاربر دیگری با این نمایه روبرو می‌شود یا نام کاربری تاییدشده را در جستجو پیدا می‌کند، نقطه آبی این تایید را به او می‌دهد که این حساب کسب‌وکار، فرد یا برندی است که ادعا دارد.

در حالی که اینستاگرام لیستی از الزامات واجد شرایط نشان بودن را ارائه داده است، این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد برای آن درخواست دهند.

 26- فیلترها و نشان‌های خود را ایجاد کنید.

وقتی زمان تبلیغ یک محصول یا ویژگی جدید فرا می‌رسد، ایجاد فیلترها، برچسب‌ها یا نشان‌های خود به شما کمک می‌کند تا به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید. یاد بگیرید چگونه فیلتر خود را ایجاد کنید تا استوری‌های اینستاگرامی جذاب‌تر و زیباتری بسازید.

بهترین راه برای انجام این کار، استفاده از این پست‌ها در پست‌های با قابلیت اشتراک‌گذاری بالا است که دنبال‌کنندگان می‌خواهند به استوری‌های خود اضافه کنند. بدین ترتیب، شما به مخاطبان آن‌ها دسترسی خواهید داشت و کاربران شما صفحه شما را برایتان تبلیغ می‌کنند.

چگونه از فالوورهای فعلی اینستاگرام خود بهره بیشتری ببرید؟

هنگامی که پایه محکمی از دنبال‌کنندگان دارید، از آن‌ها به نفع خود استفاده کنید. در اینجا چند راهکار وجود دارد که می‌توانید فالوورهای خود را برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردانید.

1- از طریق فالو، لایک و کامنت با کاربران در ارتباط باشید.

اینستاگرام یک اجتماع است و یک راه عالی برای تعامل بیشتر در این اجتماع، فالو کردن افرادی است که شما را دنبال می‌کنند. این طبیعی‌ترین روش برای جلب توجه افراد به حساب اینستاگرام شماست.

این روش دو کار انجام می‌دهد. اول اینکه وقتی آن‌ها اعلان دریافت می‌کنند که شما آن‌ها را فالو کرده‌اید، به احتمال خیلی زیاد، بیشتر با پروفایل شما درگیر شوند. این به اهمیت داشتن محتوای عالی در حساب خود، قبل از شروع اتصال برمی‌گردد.

ثانیا، به این معنی است که پست‌های اخیر آن‌ها را در فید خود خواهید دید. بنابراین، می‌توانید آن‌ها را لایک کنید و در صورت تمایل با آن‌ها ارتباط برقرار سازید. همان‌طور که فالوورهای خود را افزایش می‌دهید، از دنبال‌کنندگان فعلی خود با پاسخ دادن و پین کردن نظرات آن‌ها و حتی ارسال مجدد پست‌های آن‌ها برای محتوای تولید‌شده توسط کاربر، قدردانی کنید.

2- برای تشویق مشارکت، مسابقات اینستاگرامی برگزار کنید.

یکی دیگر از راه‌های عالی برای افزایش دسترسی خود و در عین حال افزایش تعامل با عکس‌هایتان، برگزاری یک مسابقه یا هدایا در اینستاگرام است. به عنوان بخشی از مسابقه خود، می‌توانید از کاربران بخواهید که حساب شما را دنبال کنند، پست را لایک کنند و یا کامنت بگذارند تا واجد شرایط برنده‌شدن باشند. همچنین می‌توانید یک عنصر محتوای تولیدشده توسط کاربر (UGC) را نیز به مسابقه اضافه کنید، جایی که افراد عکسی از خود ارسال می‌کنند و یک هشتگ خاص را مورد استفاده قرار می‌دهند.

3- محتوایی را پست کنید که قرار است دوباره به اشتراک گذاشته شود.

هر پست در اینستاگرام شما باید با هدف لایک، نظر، تعامل یا اشتراک‌گذاری منتشر شود. با این حال نمی‌توانید از فالوورها انتظار داشته باشید که محتوا را دوباره به اشتراک بگذارند. مگر اینکه دلیلی وجود داشته باشد.

به همین دلیل، پست‌های اینستاگرام خود را مهندسی معکوس کنید. به این فکر کنید که "مخاطبان من چه نوع محتوایی را دوباره به اشتراک خواهند گذاشت؟" سپس، آن محتوا را بسازید. این می‌تواند یک نقل قول، یک الگوی رفتاری، یک اینفوگرافیک، آمار و ... باشد.

برای به دست آوردن فالوورهای جدید، باید محتوایی را ارسال کنید که قرار است مجددا به اشتراک گذاشته شود. طوری که وقتی دیگران آن را دوباره در استوری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشتند و شما را تگ کردند، مخاطبان شما را پیدا و فالو کنند.

4-  به فرمت‌های محتوای پرطرفدار متمایل شوید.

با ورود TikTok به صحنه رسانه‌های اجتماعی، ویدئوهای کوتاه به یکی از موثرترین قالب‌های محتوایی در رسانه‌های اجتماعی تبدیل شدند. در واقع و طبق نظرسنجی HubSpot Blog،85  درصد از بازاریابان که از ویدیوهای کوتاه استفاده می‌کنند، آن‌ها را موثرترین قالب محتوا می‌دانند. 95 درصد از این بازاریابان نیز، قصد دارند سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند یا در سال بعد به همان میزان سرمایه‌گذاری کنند.

به همین دلیل، مهم است که به فرمت‌های محتوای پرطرفدار متمایل شوید. پس از  TikTok، اینستاگرام با حلقه‌های IG عرضه شد و این ویژگی راهی عالی برای ارسال محتوای خنده‌دار و مرتبط بود. وقتی اینستاگرام با ابزارهای جدیدی مانند IG Reels عرضه می‌شود، در استفاده از این ویژگی‌ها ترسی نداشته باشید، زیرا می‌توانند به شما در جذب فالوور اینستاگرام کمک کنند.

از چه روش‌هایی برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده نکنیم؟

تا اینجا نکاتی را در مورد افزایش فالوور اینستاگرام بیان کردیم. توجه داشته باشید مواردی وجود دارند که هرگز نباید از آن‌ها استفاده کنید. این تاکتیک‌ها بیشتر از اینکه فایده داشته باشند، آسیب‌زننده هستند و می‌توانند منجر به از دست دادن فالوور، کاهش تعامل، جریمه یا حتی ممنوعیت از اینستاگرام شوند.

✖️خرید فالوور فیک اینستاگرام

اگر می‌خواهید مخاطبان خود را در اینستاگرام افزایش دهید، اصالت و صداقت رمز کار شماست. متاسفانه برخی افراد برای رشد سریع حساب‌های IG خود، به خرید فالوور متوسل می‌شوند. اگر پیروی از چنین روشی را در ذهن دارید، بهتر است ابتدا به فلسفه این تصمیم فکر کنید. در اصل، خرید فالوور غیراخلاقی و مغایر با دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام است. این حرکت می‌تواند اعتماد به شما را از بین برده و به اعتبار برند شما آسیب برساند. از تاثیرات تاکتیکی این رویکرد نیز نباید غافل شوید.

فالوورهای جعلی نمی‌توانند تعامل داشته باشند. آن‌ها محتوای شما را لایک نمی‌کنند، نظر نمی‌دهند، پست‌های شما را به اشتراک نمی‌گذارند یا بازنشر نمی‌کنند. این عدم مشارکت، سیگنالی به پلتفرم می‌فرستد که محتوای شما برای فالوورهای‌تان جالب یا مفید نیست.

افزایش تعداد فالوورها نیز، اندازه‌گیری تاثیرات واقعی کمپین‌ها و استراتژی‌های اجتماعی را برای شما دشوارتر می‌کند. به جای این کار، بهتر است روی افزایش دنبال‌کنندگان ارگانیک که در مورد برند و محتوای شما هیجان‌زده هستند، تمرکز کنید.

✖️استفاده بیش از حد از هشتگ‌ها

استفاده از هشتگ‌های زیاد در کپشن‌های اینستاگرام، به چند دلیل تاثیر منفی بر تعداد فالوورهای شما خواهد داشت:

 • هشتگ بیش از حد می‌تواند پیام یا داستان پشت پست شما را کمرنگ کند. توجه بینندگان را از محتوای اصلی منحرف کرده و زیرنویس‌های شما را با وضوح و انسجام کمتری نشان دهد.
 • هشتگ بیش از حد، مخاطبانی را جذب می‌کند که واقعا علاقه ای به پست‌های شما ندارند. این کار به تعامل کم و نرخ پرش بالا منجر می‌شود، زیرا بعید است که آن فالوورها با محتوای شما تعامل داشته باشند یا به فالوورهای وفادار تبدیل شوند.
 • هشتگ بیش از حد باعث می‌شود که پست‌های شما هرزنامه یا ناامید به نظر برسند. این امر کاربران را از مشاهده یا دنبال کردن حساب شما باز می‌دارد. چرا که کمتر معتبر یا حرفه‌ای به نظر می‌رسید.

به جای ایجاد یک شبکه گسترده با هشتگ‌های متعدد، روی استفاده از هشتگ‌های مرتبط و هدفمند که با محتوای پست شما همسو هستند، تمرکز کنید. بدین ترتیب، احتمال جذب کاربرانی که واقعا به جایگاه شما علاقه‌مند هستند، بیشتر می‌شود و شانس تعامل و رشد فالوور را افزایش می‌دهید.

✖️ارسال محتوای بی‌کیفیت یا غیر‌اصلی

اگر به طور مداوم محتوای با کیفیت پایین را به اشتراک می‌گذارید، بعید است که حساب شما فالوورهای جدیدی جذب کند. فیدهای کاربران با محتوا، به همان شکلی که هست بیش از حد اشباع شده است. پست‌های غیراصلی احتمالا اسکرول می‌شوند، زیرا نویز را کاهش نمی‌دهند.

محتوای شما بازتابی از برند یا تصویر شخصی شما در اینستاگرام است. ارسال محتوای بی‌کیفیت می‌تواند شما را غیرحرفه‌ای، غیر‌معتبر یا بی‌علاقه به ارزشمند نشان داده شدن نزد مخاطبان کند. این امر به اعتبار برند شما آسیب می‌رساند و باعث می‌شود کاربران، کمتر با پست‌های شما تعامل داشته باشند یا حساب شما را دنبال کنند. به طور کلی، محتوای باکیفیت و اصلی، برای جلب توجه کاربران، ایجاد تصویر مثبت برند و جذب و حفظ فالوور ضروری است.

با تمرکز بر تولید محتوای بصری جذاب و منحصربه‌فرد که نشان‌دهنده ارزش قائل شدن برای مخاطبان شما نیز هست، می‌توانید تعامل را افزایش دهید، دسترسی را زیاد کنید و درک مثبتی از برند خود در اینستاگرام ارائه دهید.

✖️کیفیت بر کمیت هنوز ارجحیت دارد.

در نهایت، بسیار مهم است که کمتر روی تعداد فالوورهایی که دارید تمرکز کنید و بیشتر روی کیفیت محتوای ایجادشده متمرکز شوید. اگر برای ایجاد محتوای جذاب، آموزنده یا الهام‌بخش بدون نگرانی در مورد "راه‌حل‌های سریع برای افزایش فالوور" تلاش و زمان صرف کنید، مطمئنا موفق می‌شوید و صفحه شما به ‌طور طبیعی رشد می‌کند.

شما می‌خواهید یک بازی طولانی در اینستاگرام انجام دهید و این قطعا با تمرکز بر چیزی که توانایی کنترل آن را دارید، شروع می‌شود. کیفیت محتوایی که تولید می‌کنید، پیام‌هایی که تبلیغ می‌کنید و برندی که می‌سازید.

شرکت طراحی وب

 • 38
 • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر