امروزه شبکه‌های اجتماعی بخش نسبتا بزرگی از فعالیت‌های روزمره مان را تشکیل می‌دهند. در فضای شبکه‌های اجتماعی با دوستانمان در ارتباط هستیم، اخبار روز را دنبال می‌کنیم و زندگی برخی افراد معروف و سلبریتی را در این فضا دنبال می‌کنیم، حتی ممکن است بسیاری از محصولات مورد نیازمان را از طریق فروشگاه های آنلاینی که در این فضا شکل گرفته اند نیز تهیه کنیم. به همین دلیل به عنوان یک کسب و کار، بسیار مهم است که شما هم در این فضا حضور داشته باشید و بتوانید برند کسب و کارتان را به مخاطبان مورد نظرتان معرفی کنید.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی اینترنتی هم زمان با داشتن محتوای خوب می‌تواند رشد چشمگیری در ارتقای جایگاه شرکت شما داشته باشد و مخاطبان و مشتریان شما را افزایش دهد. رعایت اصول بازاریابی در شبکه‌ اجتماعی، بسیار مهم است. با رعایت قواعد حاکم بر بازاریابی شبکه‌های اجتماعی می توان کیفیت را به حداکثر رسانید و نقاط ورودی کاربران را افزایش داد.

متمرکز شدن و تخصص داشتن در یک حوزه بهتر از سر دراوردن از همه‌ زمینه‌ هاست. طراحی سایت ایده پویا استراتژی تمرکز را برای بازاریابی شبکه‌ اجتماعی خود در پیش گرفته تا یک برند قدرتمند را ایجاد کند. امروزه بیش از هر زمان دیگر حضور فعال و هدفمند در انواع شبکه‌های اجتماعی احساس می‌شود.

در این استراتژی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی  سعی شده تا تعداد مخاطبان فعال و هدف بالا رود تا انها مرتبا مطالب شما را بخوانند و در بحث‌ها شرکت کنند و پست‌ها را به اشتراک بگذارند.

 

چرا شرکت من به شبکه اجتماعی نیازمند است؟

خیلی فرقی نمی‌کند که شما یک کسب و کار کوچک محلی را مدیریت می‌کنید و یا مشغول به اداره یک کسب و کار بسیار بزرگ جهانی هستید، چیزی که طبق آمارها به خوبی مشخص است این است که مشتریان شما مشتریان آنلاین هستند. این کاربران و یا همان مشتریان در شبکه‌های اجتماعی با دوستان دیگر، همکاران و برندهای دیگر برای جستجوی اطلاعات، پیشنهادات و یا حتی به منظور سرگرمی مشغول به فعالیت هستند.

مطمئن باشید در صورتی که شرکت شما پاسخی برای کاربران در قبال جستجوی اطلاعات آنها نداشته باشد رقبای شما این پاسخ را به راحتی به مشتریان ارائه خواهند کرد. ولی در صورتی که بتوانید پاسخ مناسبی برای سوال‌ها و نیازهای مشتری داشته باشید به احتمال زیاد مشتری نیز گوش شنوایی برای پاسخ‌های شما خواهد داشت.

 

بازاریابی شبکه اجتماعی


 

اهمیت بازاریابی در شبکه اجتماعی

به این نکته توجه نمایید که موفقیت در بازاریابی اینترنتی و شبکه اجتماعی یک شبه به ثمر نمی‌نشیند و برای دست ‌یافتن به بهترین و کامل ترین نتایج باید مسیری را طی نمود. ایده پویا با تولید محتوای با کیفیت و اشتراک آنها با کابران واقعی موقعیتی را ایجاد می‌کند تا آن کاربران نیز پستها و مطالب را با مخاطبان خودشان در انواع شبکه‌های اجتماعی همانند گوگل پلاس و لینکدین و توییتر و ... به اشتراک بگذارند.
این مراحل اشتراک ‌گذاری‌ سبب ایجاد نقطه های ورود جدیدی برای موتورهای جستجوگر (گوگل) می شود. موضوع قابل توجه دیگر این است که پس از منتشر نمودن یک مطلب‌ نباید ناپدید شد و باید همواره در دسترس کاربر قرار گرفت یعنی تولید محتوای جدید باید به صورت مستمر انجام پذیرد و ادمین صفحه در مکالمات و بحث‌ها نیز شرکت کند.

در بازاریابی شبکه‌ها و رسانه های اجتماعی باید 5 اصل را رعابت کرد. استراتژی، برنامه ریزی و نشر، گوش دادن و درگیر شدن با مخاطب، تجزیبه و تحلیل و گزارش گیری و تبلیغات، اصول مهم در رسیدن به اهداف ما در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی هستند.

بسیاری از برند های بزرگ جهانی امروزه به این نتیجه رسیده اند که تبلیغات اینترنتی در دنیای دیجیتال، به خصوص شبکه های اجتماعی بسیار بیشتر از تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردی بازخورد دارد، مخصوصا با درنظر گرفتن این نکته که فعالیت در شبکه های اجتماعی بسیار کم هزینه تر از تبلیغات به روش های دیگر است.

 

شرکت ایده پویا بیشتر بر روی تولید محتوای جدید و با کیفیت، نادیده نگرفتن مخاطبان در دنیای آنلاین و گسترش دادن روابط با افراد تاثیرگذار در وب تمرکز می‌کند تا در نهایت نتایج خوبی را برای مشتریان خود به ارمغان آورد. متخصصان ما در ایده پویا با آنالیز کسب و کار شما، رصد و تحلیل بازار، ظرفیت های فروش شما در بستر های متفاوت، بررسی رقبا، بررسی تقاضا و ...  راه کارهای لازم و مفید را برای استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ارائه می دهد.

 

 

سئو سایت