طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

چرا فروشگاه اینترنتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

یکی از مسائلی که همیشه در کسب و کارهای مختلف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است را می‌توان گسترش کسب و کار و گسترش درآمد کسب و کاری دانست. امروزه فروشگاه های اینترنتی در زمینه رشد و توسعه کسب و کارها کمک های شایانی نموده اند. فروشگاه های اینترنتی و به طور کلی بستر اینترنت محیط بسیار مناسبی را فراهم نموده است تا محدودیت هایی که در فروشگاه های فیزیکی وجود دارند تا حد زیادی کاهش یافته و یا حذف شوند. فروشگاه های اینترنتی مزیت های بسیار زیادی را برای کسب و کارهای مختلف ایجاد کرده است که از آن جمله می توان به رشد و توسعه برندینگ فروشگاه، دسترسی آسان تر مخاطبان، ارائه امکانات مختلف بازاریابی به فروشگاه و همچنین امکان گسترش کسب و کار در مقیاس بزرگ اشاره نمود.

در گذشته و کسب و کارهای سنتی در صورتی که می خواستید برند خود را توسعه داده و یا فعالیت های بازاریابی انجام دهید بایستی هزینه های بسیار زیادی را متحمل می شدید تا بتوانید گستره وسیعی از مخاطبین خود را مورد هدف قرار دهید همچنین رشد و توسعه فروشگاه ها نیاز به رشد و توسعه فضای فیزیکی به صورت خرید و یا اجاره ای داشت که هزینه‌های بسیار زیادی را شامل می‌شد اما امروزه همه این مسائل را می‌توان در یک فروشگاه اینترنتی و نهایتاً یک انبار فیزیکی به همراه پشتیبانی جهت ارسال کالا خلاصه نمود.

همچنین در این مدل از کسب و کارها گستره جغرافیایی بسیار وسیعی می تواند مشتری هدف شما قرار گیرد چرا که نیاز نیست مخاطبان و مشتریان به صورت حضوری به فروشگاه شما مراجعه نمایند و ارسال کالا ها می تواند از طریق پست و یا پیک انجام گردد. طراحی سایت اختصاصی

راه اندازی سایت فروشگاهی

سایت فروشگاه اینترنتی چیست؟

طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی را می توان یکی از انواع کسب و کارهای اینترنتی دانست که از طریق بستر اینترنتی، فروش کالا و یا خدمات را انجام می دهد. فروشگاه های اینترنتی بسته به کسب و کار شما می تواند انواع مختلفی داشته باشد و مخاطبان آن را کسب و کارهای خرده فروشی شرکت ها و یا مصرف کنندگان تشکیل می دهند. همچنین بنا به نوع پرداخت و یا مشتری هدف می‌تواند پرداخت بابت کالا و خدمات خریداری شده از طریق درگاه های اینترنتی صورت گیرد و یا پرداخت به صورت حضوری در محل توافق گردد.

وب سایت فروشگاهی

برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق چه کارهایی لازم است؟

داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق نیز مانند داشتن یک فروشگاهی فیزیکی موفق دارای نکات خاصی است، بهتر است به برخی از نکاتی که می تواند در موفقیت شما اهمیت زیادی داشته باشد و اثر مناسبی بگذارد با دقت توجه داشته باشید. برای مثال برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق بایستی تمام توجه خود را به کاربر فروشگاه تان متمایل نمایید. همچنین دقت داشته باشید که فرایند هایی مثل تبلیغات و بهینه سازی رتبه در نتایج موتورهای جستجو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهند بود. سعی کنید در داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق فراموش نکنید که شبکه های اجتماعی متفاوت و همچنین روابط گسترده با مشتریان می تواند در موفقیت شما بسیار حائز اهمیت باشد.

از آنجایی که اکثر مشتریان این روزها با گوشی تلفن همراه خود از خدمات اینترنتی استفاده می‌کنند بهتر است با انجام تحقیقات کافی مدل های مختلف گوشی که به وبسایت شما مراجعه می کنند را بررسی کرده و وب سایت خود را از نظر بهینه بودن کارکرد در سایز های مختلف صفحه تلفن همراه بررسی نمایید. این اطلاعات را می توانید به راحتی در گوگل آنالیتیکس به دست آورید. دقت داشته باشید در گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول اطلاعات دیگری به رایگان در اختیار شما قرار خواهند گرفت که می‌تواند در موفقیت کسب و کار اینترنتی شما بسیار راهگشا باشد.

ایده پویا برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق به شما چه کمکی خواهد کرد ؟

سایت فروشگاهی

تعیین و تعریف هویت برند

هویت برند برای کاربران و مخاطبان شما مشخص خواهد کرد که شما دقیقا که هستید و در فروشگاه اینترنتی شما چه ارزش هایی ارائه خواهد شد.

هویت برند در وب سایت

طراحی جلوه های بصری UI

یک فروشگاه اینترنتی در وهله اول باید از جذابیت های بصری و گرافیکی مناسب برخوردار باشد تا مشتری به ادامه فعالیت در فروشگاه اینترنتی شما علاقه مند گردد.

طراحی گرافیک UI

طراحی تجربه کاربری UX

تجربه کاربری را می توان یکی از با اهمیت ترین مسائل در یک وب سایت و فروشگاه اینترنتی دانست که باعث می شود کاربر بتواند به راحتی نیازهای خود را بدون کمترین درگیری و دغدغه برطرف نماید.

طراحی سایت برای موتور جستجو سئو

بهینه سازی وبسایت در نتایج موتورهای جستجو SEO

بهبود رتبه وبسایت در نتایج موتورهای جستجو یعنی قرار گرفتن در معرض دید بیشتر و برای یک فروشگاه اینترنتی عملاً به معنی داشتن ویترینی بزرگ تر و جذاب تر خواهد بود.

امنیت سایت فروشگاهی

تامین امنیت فروشگاه اینترنتی

توجه به انجام تراکنش های مالی و همچنین اطلاعات کاربران، امنیت فروشگاه اینترنتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بهبود سرعت سایت

بهبود سرعت وب سایت

با توجه به اهمیت یافتن روز افزون زمان برای افراد مختلف، سرعت وب سایت از اهمیت ویژه‌ای در جذب و یا دفع کاربران برخوردار خواهد بود.