طراحی سایت دانشگاه، وب سایت دانشگاه

برچسب ها : طراحی سایت
تاریخ انتشار خبر : 1395 تیر 05

طراحی سایت دانشگاه، وب سایت دانشگاه

دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی از مهم‌ترین مکان‌هایی هستند که نیاز به وب‌ سایت دارند و باید هرچه سریع‌تر برای طراحی سایت دانشگاهی اقدام کنند. در طراحی سایت دانشگاه بیشتر بر روی موضوع فضایی برای ارتباط مدیر سایت تمرکز می شود؛ یعنی ارتباط مسئولین آموزشی دانشگاه با دانشجویان. البته طراحی سایت دانشگاه در قالب پرتال دانشگاهی نیز انجام می شود.

دانشجویان باید بتوانند در این سایت نمرات و اطلاعات درسی خود را مشاهده کرده و آن‌ها را مدیریت کنند. اساتید نیز لازم است بستری در اختیار داشته باشند که بتوانند در آن نمرات دانشجویان را وارد کرده و از وضعیت کلاس‌ها و امتحانات آگاه شوند.

وجود یک وب‌ سایت کاربردی و مفید برای دانشجویان به‌خصوص در روزهایی که کلاس‌های آنلاین نقش پررنگی پیدا کرده‌اند، از اهمیت بیشتری برخوردار است. در ادامه مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا بیشتر درباره طراحی سایت دانشگاه و طراحی سایت مراکز آموزشی پرداخته‌ایم.

 

چرا طراحی سایت دانشگاه امری لازم است؟

با پیشرفت تکنولوژی و وجود حجم اطلاعاتی که مدیر دانشگاه ها و مراکز آموزشی مورد استفاده قرار می دهند، برای رفع نیازهای آموزشی و اطلاع رسانی در خصوص برنامه های دانشگاهی، ثبت‌نام، انتخاب واحد، و... به نظر می رسد وجود طراحی وب سایت یا پرتال دانشگاهی یکی از ضروریات برای سیستم های آموزشی دانشگاه باشد. بسیاری از دانشجویان در زمان انتخاب رشته و قبل از ورود به دانشگاه از طریق وب‌ سایت آن را می‌شناسند. همچنین دانشجویان شهرهای دیگر که امکان مراجعه حضوری به دانشگاه در ایام تعطیلات را ندارند، می‌توانند از طریق وب‌ سایت کارهای آموزشی خود را پیگیری کرده و با اساتید در ارتباط باشند.

 

ویژگی‌ها و قابلیت‌های مهم در سایت دانشگاه

برای طراحی سایت دانشگاه و طراحی سایت آموزشگاه باید یک سری ویژگی ها و قابلیت هایی را در نظر گرفت، وجود سایتی از نظر ظاهری شسته و رفته که باعث جذب دانشجویان و اساتید شود و خواسته های آنها را برآورده کند در طراحی سایت دانشگاه باید در نظر گرفته شود. راحتی استفاده از سایت نیز از دیگر موارد مهم است؛ افراد باید بتوانند به‌راحتی به همه امکانات سایت دسترسی داشته باشند و در نگاه اول بتوانند بخش موردنیاز خود را پیدا کنند.

در طراحی سایت دانشگاه و طراحی سایت موسسات علمی نهایت امنیت و کیفیت باید در نظر گرفته شود چرا که در طراحی سایت معمولا اطلاعات شخصی و درسی یا رتبه ای دانشجویان، کارمندان، اساتید درج می شود، بنابراین باید از امنیت کافی برخوردار شود تا سایت مورد سوء استفاده خرابکاران قرار نگیرد.

طراحی سایت دانشگاه اغلب برای دانشگاه ها یا موسسات علمی، آموزشی انجام می شود، ضروری است سایت از گرافیک قوی برخوردار باشد همچنین توانایی آپلود کردن فایل ها و تصاویر را داشته باشد، البته لازم است از تصاویر کم حجم و در عین حال با رزولویشن قوی در سایت استفاده شود تا مشکلی در لود شدن صفحات پیش نیاید.

 

امکانات طراحی وب سایت دانشگاهی

 

علاوه بر مواردی که در این بخش به آن‌ها اشاره کردیم ویژگی‌های دیگری نیز باید برای طراحی سایت دانشگاه در نظر گرفته شود که در ادامه بیان می‌کنیم.

 • امکان دسترسی تعداد زیادی از افراد به‌صورت هم‌زمان به بخش‌های مختلف سایت
 • حفظ قابلیت‌ها و سرعت سایت در زمان ترافیک بالا مانند ساعت کلاس‌ها و امتحانات، زمان مشاهده نمرات و انتخاب واحد
 • در نظر گرفتن امکان پرداخت آنلاین هزینه‌های مختلف تحصیل مانند هزینه‌های خوابگاه، تغذیه، کتابخانه و...
 • ریسپانسیو بودن سایت و امکان استفاده از خدمات آن با استفاده از گوشی، تبلت، لپ‌تاپ و سایر وسایل الکترونیکی
 • پشتیبانی آنلاین و بررسی مشکلات سایت به‌محض وقوع
 • تهیه نسخه‌های پشتیبان از سایت به‌منظور حفظ اطلاعات دانشجویان، اساتید و کارمندان
 • وجود پایگاه داده قدرتمند برای آرشیو اطلاعات دانشجویان و اساتید قدیمی و فعلی

 

مزیت طراحی سایت دانشگاه

طراحی سایت دانشگاه مزیت هایی برای اساتید، دانشجویان و دانشگاه ایجاد می کند از جمله اینکه پل ارتباطی بین این سه قشر به وجود می آورد که تمامی اطلاعیه ها و اخبار در آن گنجانیده می شود و اعضا می توانند هر لحظه با آنلاین شدن و مشاهده اطلاعات آن را ببینند.

از مریت های دیگر طراحی سایت دانشگاه داشتن دیتابیس قوی از تمامی فایل های مربوط به دانشگاه و دانشجویان، همچنین بخش مخصوصی برای برگزار کردن امتحانات وجود دارد که به صورت آنلاین انجام می گیرد. معرفی کردن و استفاده از استادهای مربوطه در هر جایی که توسط دانشجویان ببینند. قرار دادن اخبار و مقالات مرتبط با دانشگاه و بروزرسانی اخبار در کمترین زمان ممکن می باشد.

هدف اصلی طراحی سایت دانشگاه اطلاع رسانی آسان برای دانشجویان و اساتید است البته به شرطی که طراحی ساده و جذاب داشته باشد و یافتن صفحات مورد نیاز کاربران سخت نباشد به عنوان مثال سایت چیدمان درستی داشته باشد و هر قسمتی در محل مشخصی تعبیه شده باشد به طوری که کاربران برای پیدا کردن صفحاتی که به آنها نیاز زیادی دارند مجبور به گشتن و یا حتی نیافتن صفحات نشوند.

 

آموزش الکترونیکی

 

امکانات موردنیاز در سایت دانشگاه

سایت‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی امکانات بسیار زیادی لازم داشته و ابعاد گسترده‌ای دارند؛ به همین دلیل لازم است که توسط افرادی باتجربه و حرفه‌ای طراحی شوند. در ادامه این بخش برخی از مهم‌ترین امکانات موردنیاز در این سایت‌ها را بیان می‌کنیم.

 • ایجاد فضای شخصی برای هر دانشجو برای بررسی اطلاعات درسی و آموزشی
 • توجه به فضای شخصی برای اساتید به‌منظور مشاهده اطلاعات کلاس‌ها و دانشجویان
 • در نظر گرفتن بخش‌های جداگانه برای دانشکده‌ها که در آن به معرفی اساتید و کارمندان و سایر ویژگی‌های دانشکده پرداخته می‌شود.
 • ارتباط سریع با سامانه‌های مختلف درسی مانند سامانه انتخاب رشته، تغذیه، خوابگاه‌ها و...
 • ارتباط با بخش‌های مدیریتی و آموزشی دانشگاه و دانشکده‌ها
 • سامانه برگزاری کلاس‌ها به‌صورت آنلاین
 • سامانه‌ای برای بارگذاری تمرین‌ها، ارتباط دانشجویان و اساتید و بررسی مشکلات درسی
 • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کلیه دانشجویان
 • گالری تصاویر مربوط به بخش‌های مختلف دانشگاه و دانشکده‌ها
 • پنل ارسال پیامک برای دانشجویان و اساتید
 • وجود بخش پرسش و پاسخ برای ارتباط بهتر مدیران و اساتید با دانشجویان
 • امکان برگزاری نظرسنجی در خصوص عملکرد اساتید و سایر کارمندان دانشگاه

 

شرکت معتبر طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاه باید از طریق شرکت های معتبر طراحی سایت که نمونه موفقی از اینگونه طراحی ها دارند انجام شود، چرا که از سویی سایت دانشگاه برای دانشگاه اعتبار و شان آن محسوب می شود از طرفی سایت فضایی برای شناخت دانشگاه ارائه می دهد که ضروری است سایتی در خور و شأن دانشگاه طراحی شود.

شرکتی که برای طراحی سایت دانشگاه انتخاب می‌شود باید به‌خوبی از مسائل امنیتی و مدیریتی سایت سر درآورده و بتواند آن‌ها را پیاده کند. به‌خصوص در زمان‌هایی مانند ساعات کلاس‌های آنلاین، زمان اعلام نمرات، انتخاب واحد و... که تعداد زیادی از افراد به سایت وارد می‌شوند، سایت نباید قابلیت‌های خود را از دست بدهد و همواره با کیفیت و سرعت بالایی به همه افراد خدمات ارائه دهد.

نکته مهم برای پیدا کردن چنین شرکتی مشاهده نمونه کارهای آن‌هاست. از این طریق شما مطمئن می‌شوید که آن‌ها می‌توانند از پس انجام چنین کار بزرگی بربیایند. شرکت طراحی سایت ایده پویا همکاری با مراکز بزرگ آموزشی و غیرآموزشی را در کارنامه خود دارد و به همین دلیل می‌تواند به‌خوبی از پس طراحی سایت دانشگاهی با همه قابلیت‌های موردنیاز بربیاید

خدمات پشتیبانی قوی شرکت ایده پویا باعث می‌شود که در صورت بروز هر مشکلی بلافاصله همه‌چیز برطرف شده و سایت با همان کیفیت قبلی در دسترس کاربران قرار بگیرد. نکته مهم این است که تیم این شرکت برای شناخت نیازهای شما جلسات متعددی را برگزار می‌کنند تا ضمن پیاده‌سازی همه امکانات موردنیاز با بهترین کیفیت، دقیقا همان کاری را انجام دهند که شما از آن‌ها می‌خواهید.

 

 

سئو سایت

 

 

 • 8
 • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر