طراحی سایت درمانگاه و کلینیک

برچسب ها : طراحی سایت
تاریخ انتشار خبر : 1395 مرداد 24

طراحی سایت درمانگاه و کلینیک

 

لزوم طراحی سایت درمانگاه برای کلینیک‌ها و درمانگاه‌های سطح یک شهر امروزه با ورود و گسترش استفاده از اینترنت بسیار احساس می‌شود، چراکه مردم دیگر برای رفع نیازهای خود در زمینه یافتن کلینیک و درمانگاه در خیابان‌ها دنبال کلینیک یا درمانگاه خوب و مناسب نمی‌گردند؛ بلکه معمولا در اینترنت و فضای مجازی و با استفاده از طراحی سایت دنبال این مکان‌ها بیشتر می‌گردند و حال اگر کلینیک یا درمانگاهی هنوز به این ضرورت دست نیافته باشد که بهترین راه برای تبلیغ طراحی سایت کلینیک و درمانگاه و یا مرکز درمانی است مطمئن باشید با شکست مواجه خواهد شد و آن‌طور که بایدوشاید نمی‌تواند مشتریانی برای خود دست‌وپا کند.

بیشتر بخوانید؛ طراحی سایت پزشکان

 

اهمیت طراحی سایت درمانگاه

طراحی سایت برای درمانگاه و کلینیک ضمن کاهش تعداد مراجعات به محل و درنتیجه امکان خدمت‌رسانی بهتر به افراد حاضر در کلینیک، می‌تواند باعث نظم بخشیدن به کارها شود. این دسته از سایت‌ها می‌توانند به مراجعان امکان رزرو آنلاین را داده و به‌این‌ترتیب این فرایند را برای آن‌ها ساده‌تر کنند.

همچنین با استفاده از یک طراحی سایت اصولی و درست، می‌توان به‌خوبی خدمات ارائه‌شده در درمانگاه یا کلینیک را به مشتریان معرفی کرده و درنتیجه آن‌ها را با حوزه کاری آشنا کرد. در این سایت می‌توان ضمن به اشتراک گذاشتن نتایج به‌دست‌آمده از درمان‌ها و تجربه‌های دیگران، بیوگرافی پزشکان را نیز در اختیار مشتریان قرار داد تا بتوانند انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشند.

 

طراحی سایت درمانگاه

 

بخش‌های مختلف در طراحی سایت درمانگاه

معمولا در طراحی سایت کلینیک و درمانگاه صفحه‌ای جداگانه برای معرفی پزشکان و متخصصان کلینیک در نظر گرفته می‌شود این صفحات معمولا به ساعت حضور پزشکان اختصاص دارند و یکی از صفحات مهم طراحی سایت کلینیک و درمانگاه محسوب می‌شود چراکه درواقع مشتریان بیشتر به دنبال این هستند که کدام پزشک با چه تخصصی در چه ساعتی از روز در بیمارستان حضور دارد که در اسرع وقت به کلینیک یا درمانگاه مراجعه کنند.

یکی دیگر از قسمت‌های اصلی که باید در این سایت‌ها وجود داشته باشد؛ معرفی پزشکان است. معرفی تخصص پزشکان، مدارک تحصیلی آن‌ها و سابقه‌های درمانی باعث می‌شود که بیماران بتوانند به‌راحتی به متخصص موردنظر خود دست پیدا کنند. همچنین بهتر است امکانی فراهم شود تا بیماران بتوانند از مشاوره آنلاین نیز بهره گرفته و برخی از سوالات خود را از این طریق پاسخ دهند.

 

گرافیک طراحی سایت درمانگاه

در طراحی سایت کلینیک و مراکز درمانی همواره باید به این موضوع پرداخته شود که ظاهر سایت از گرافیک قوی برخوردار باشد چراکه امروز طراحی چنین سایت‌هایی بسیار معمول شده است؛ بنابراین برای ورود به بازار رقابت در وهله اول لازم است به لحاظ بصری برای مخاطب و مشتری ایجاد جذابیت نمایید. در وهله دوم  بروز رسانی مرتب سایت کمک بیشتری به نگه‌داشتن مخاطب خواهد کرد. اگر مخاطبان بفهمند که مدیر سایت برای وقت مخاطبان ارزش قائل است و مرتبا سایت را به‌روزرسانی می‌کند مطمئنا بیشتر به استفاده از خدمات سایت ترغیب خواهند شد.

 

خدمات موردنیاز سایت درمانگاه

در طراحی سایت درمانگاه باید خدماتی نظیر رزرو آنلاین حتما گنجانیده شود چراکه مخاطب در اصل برای رزرو وقت قبلی به طراحی سایت درمانگاه مراجعه می‌کند و دریافت نوبت اینترنتی برای مراجعه به کلینیک و درمانگاه از بدیهیات طراحی سایت محسوب می‌شود. داشتن یک موتور جستجوی داخلی نیز می‌تواند به بیماران در دسترسی به خدمات موردنظر یا پزشک مدنظر خود کمک کرده و سرعت انجام خدمات را بالا ببرد.

 

طراحی سایت کلینیک درمانی

 

از دیگر ویژگی‌هایی که در طراحی سایت کلینیک‌های درمانی باید رعایت شود گنجانیدن قابلیت و امکان ثبت مجلات و مقالات روز دنیای پزشکی و دسته‌بندی درستی از موضوعات پزشکی است. انتشار مقاله‌های مختلف و به‌روز از آخرین پیشرفت‌های پزشکی، بیماری‌های موجود در جامعه و روش‌های جلوگیری از ابتلا به آن‌ها یا درمان آن‌ها، معرفی مواد غذایی مناسب برای حفظ سلامتی و مواردی از این دست باعث می‌شود که وب‌ سایت شما به‌عنوان یک مرجع معتبر در پزشکی شناخته شود. دقت کنید که انتشار مقاله‌های تکراری یا کپی شده از دیگر سایت‌ها، برای کاربران هیچ ارزشی ندارد؛ بنابراین باید محتوایی ارزشمند و کاملا منحصربه‌فرد را ر وب‌ سایت خود منتشر کنید.

در کنار این‌ها می‌توانید امکانی را فراهم کنید که هر پزشک یک منشی اختصاصی را برای خود ثبت کرده و به‌این‌ترتیب سر و سامان دادن به کارها ساده‌تر شود. به‌علاوه می‌توانید امکان پرداخت هزینه را به‌صورت آنلاین فراهم کرده و به بیماران اجازه دهید تا نتایج آزمایش خود را با یک تفسیر کلی، بر روی سایت مشاهده کنند.

 همچنین نمایش کامل خدمات و رزومه تمامی پزشکان و متخصصان کلینیک در طراحی سایت درمانگاه نیز از دیگر مواردی است که باید در سایت باشد. همچنین می‌توان از متخصصانی مشهور در کشور، برای انتشار مقاله در این وب‌ سایت دعوت به عمل آورد؛ این کار باعث می‌شود که اعتبار سایت شما افزایش پیدا کند.

برای دادن تصور و دید بهتر به مخاطب از سایت باید حتما تصاویری با کیفیت بالا و رزولوشن قوی باشد تا مشتریان بتوانند از نزدیک با فضای درمانگاه یا کلینیک آشنا شوند و البته این تصاویر به ارتباط بهتر مشتری با کلینیک یا درمانگاه نیز کمک خواهد کرد.

 

سئو سایت درمانگاه

نکته‌ای که در مورد طراحی سایت کلینیک باید گفته شود این موضوع  است که این طراحی وب سایت ها باید از رتبه‌خوبی برخوردار باشند تا بتوانند در صفحات اول گوگل نمایش داده شوند و البته این موضوع در قبال بهره‌برداری سایت از اصول سئو و بهینه‌سازی است، تنها در این صورت است که می‌توان با اطمینان به آینده سایت در جذب مخاطب و مشتری بیشتر امیدوار بود.

در سئو سایت درمانگاه و بهینه سازی سایت کلینیک درمانی  باید دقت کنید که این کار را به یک تیم متخصص بسپارید؛ انجام طراحی سایت درمانگاه و سئو آن توسط یک تیم باتجربه می‌تواند شما را در مدت‌زمان کوتاه‌تری در صفحه اول گوگل ظاهر کند. برای بهینه‌سازی بهتر سایت باید محتواهایی در آن منتشر شوند که دغدغه روز بیماران بوده و دوست دارند درباره آن بیشتر بدانند. همچنین این محتواها باید بر اساس قوانین موتورهای جستجو نیز بهینه شوند.

 

ویژگی‌های وب سایت درمانگاه

در زمان طراحی سایت پزشکی، یکی از مهم‌ترین موارد، ساده بودن آن است. افرادی که به این دست از سایت‌ها مراجعه می‌کنند، غالبا مسن بوده و کار با وب‌سایت برایشان چندان راحت نیست. به همین دلیل سایت درمانگاه باید طراحی کاملا ساده‌ای داشته باشد تا همه افراد با هر سطح سوادی بتوانند به‌راحتی قسمت‌های مختلف آن را پیدا کرده و از آن استفاده کنند. برای استفاده راحت‌تر از سایت می‌توانید یک راهنمای تصویری را در سایت بارگذاری کرده و یا از تصاویر و نشانه‌های راهنما استفاده کنید.

در کنار این‌ها این سایت باید از دید بصری نیز به قدر کافی زیبا باشد؛ برای مثال استفاده از رنگ سفید در این دست از سایت‌ها توصیه می‌شود. البته بهتر است که در استفاده از این رنگ زیاده‌روی نکرده و تلاش کنید تا آن را با سایر رنگ‌های آرام‌بخش مانند سبز یا آبی ترکیب نمایید.

دقت کنید که در طراحی سایت درمانگاهی باید تخصص‌ها و خدمات را به‌صورت مجزا معرفی کرده و برای هریک از آن‌ها یک صفحه اختصاصی تعبیه کنید. این کار باعث می‌شود که بیماران با سرعت بیشتری بتوانند به خدمت موردنظر خود دسترسی پیدا کنند. همچنین می‌توانید تعرفه انجام خدمات مختلف را در داخل سایت قرار داده و آن‌ها را به‌محض ایجاد تغییرات، به‌روزرسانی کنید.

 

 

سئو وب سایت

 

  • 31
  • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر