۳

۳ فرمت ویدئویی اینستاگرام که باید در سال ۲۰۲4 از آن‌ها استفاده کنید

۳ فرمت ویدئویی اینستاگرام که باید در سال ۲۰۲4 از آن‌ها استفاده کنید

تاریخ انتشار خبر : 1402 اسفند 09

۳ فرمت ویدئویی اینستاگرام که باید در سال ۲۰۲4 از آن‌ها استفاده کنید

به عنوان یک بازاریاب، احتمالا تا به حال از خود پرسیده‌اید که کدام فرمت ویدئویی اینستاگرام بهترین عملکرد را برای مخاطبان شما خواهد داشت. برای کمک به یافتن پاسخ این پرسش، از مخاطبان درباره اینکه بیشتر چه نوع فرمت ویدئویی را تماشا می‌کنند، سوال کردیم. به علاوه، ما بازاریاب‌ها را مورد بررسی قرار دادیم تا استراتژی‌های آنها برای بازاریابی در اینستاگرام را کشف کنیم.

بر همین اساس، در این راهنما از آژانس دیجیتال مارکتینگ ایده پویا بیان می‌کنیم که کاربران دوست دارند چه فرمت ویدئویی را در اینستاگرام ببینند و باید از چه اندازه، طول و نسبت ابعادی استفاده کنید.

چگونه بازاریاب‌ها در اینستاگرام ویدئو را لایک می‌کنند؟

در سال ۲۰۲۱، ما بیش از ۱۰۰۰ بازاریاب جهانی را مورد بررسی قرار دادیم تا بفهمیم آن‌ها در حال حاضر از چه روندی استفاده کرده‌اند یا قصد دارند که استفاده کنند؟ اولین چیزی که اهمیت دارد، این است که بازاریابانی که از محتوای ویدئویی در اینستاگرام کمک می‌گیرند، اعلام کرده‌اند که حدود ۱۶ درصد احتمال موفقیت آنها در استراتژی‌های اینستاگرام موثرتر بوده است. همچنین متوجه شدیم که ۸۲ درصد بازاریابان، محتوای ویدئویی را در اینستاگرام پست می‌کنند و فرمت محتوای مورد استفاده آن‌ها بیشتر ویدئو محور است.

بیشتر بخوانید: تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر

ویژگی های ویدیوی محبوب در اینستاگرام

تفاوت اصلی نحوه استفاده بازاریاب‌ها از ویدئو نسبت به سایر فرمت‌های محتوایی در اینستاگرام، این است که آن‌ها از طنز بیشتری در ویدیو استفاده کرده و محصولات و خدمات بازار را کم‌تر به کار می‌گیرند. در مورد ویژگی‌های این پلتفرم، بازاریابان می‌گویند که ارسال ویدیو بیش‌ترین سطح تعامل و بالاترین ROI را نسبت به تصاویر و Live ارائه می‌دهد. ضمن اینکه در حال حاضر ویدیوی کوتاه در دوران اوج محبوبیت خود در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام و تیک تاک قرار دارد و این موضوع می‌تواند در میزان محبوبیت محتوای ویدیویی نیز نقش داشته باشد.


ویدئو در اینستاگرام

بهترین قالب ویدیویی برای اینستاگرام

در حال حاضر، اینستاگرام سه فرمت ویدئویی ارائه می‌دهد:

-         انتشار فیلم در feed

-         ریلز

-         استوری‌ها

در ژوئن سال ۲۰۲۱، ما بیش از ۳۰۰ مخاطب را مورد بررسی قرار دادیم تا متوجه شویم بیشتر کدام فرمت‌های ویدئویی را تماشا می‌کنند. در نهایت، ویدئوهای استوری اینستاگرام محبوب‌ترین فرمت ویدئویی در این شبکه اجتماعی بودند و ۴۳ درصد از افراد مورد بررسی، این نوع محتوای ویدئویی را بیش از همه تماشا می‌کردند.

بالاترین فرمت ویدیویی بعدی برای تماشا، live و سپس فیلم‌هایی بودند که مستقیما در حساب به اشتراک گذاشته می‌شدند. نامحبوب‌ترین فرمت ویدیویی نیز متعلق به IGTV بود که در ماه اکتبر، چند ماه پس از این نظرسنجی متوقف شد.

اکنون که متوجه شدیم مخاطبان و بازاریابان چگونه رفتار می‌کنند، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید بهترین محتوای ویدئویی را در اینستاگرام پست کنید.

بیشتر بخوانید: آنالیز اینستاگرام

اندازه ویدئوی اینستاگرام

برای پست ویدئو در اینستاگرام، فیلم باید حداقل ۱۰۸۰ * ۱۰۸۰ پیکسل باشد. شما می‌توانید از انواع فایل از جمله MP4، MOV یا GIF استفاده کنید. نسبت ابعاد باید ۴: ۵ و حداکثر اندازه فایل هم ۲۵۰ مگابایت باشد.
کیفیت مناسب ویدئو برای
پست در feed اینستاگرام چیزی شبیه به تصویر زیر خواهد بود.

برای یک استوری یا ریلز اینستاگرام، ویدئو باید ۱۰۸۰* ۱۰۸۰ پیکسل با نسبت ابعاد ۹: ۱۶ با حداکثر اندازه فایل ۲۵۰ مگابایت باشد. موارد مورد بررسی، اصلی‌ترین انواع ویدئوهایی هستند که در اینستاگرام آپلود می‌شدند؛ اما شما می‌توانید دیگر مشخصات مورد نیاز را در سایت اینستاگرام بررسی کنید.

نسبت اندازه ویدئو در اینستاگرام

نسبت ابعاد ویدئو در اینستاگرام

شما می‌توانید ویدئوهایی را در اینستاگرام آپلود کنید که نسبت ابعادی بین ۱.۹۱: ۱ تا ۴: ۵ دارند. برای این نسبت ابعاد، اندازه فیلم شما احتمالا چیزی شبیه به ۱۰۸۰ * ۶۰۸ پیکسل یا ۱۰۸۰ * ۱۳۵۰ پیکسل می‌شود.  اگرچه همه این آمار و ارقام مهم هستند، اما یکی از راه‌های پایین نگه داشتن اندازه فایل، کوتاه کردن فیلم است؛ چرا که شما نمی‌توانید ۲۴ ساعت محتوای ویدئویی را در این پلتفرم آپلود کنید.

حالا ممکن است با خود فکر کنید که "ویدئوهای اینستاگرام من چقدر می‌توانند طولانی باشند؟" برای پاسخ این سوال به قسمت زیر مراجعه کنید.

ویدئوهای اینستاگرام راه خوبی برای رسیدن به مخاطبان نسل Z یا هزاره جدید هستند. با این حال، مهم است که به نوع محتوای ویدئویی فکر کنید که در این پلتفرم بهترین عملکرد را دارد. علاوه بر این، دانستن اندازه مناسب و مشخصات ویدئو قبل از فیلم‌برداری هم می‌تواند به شما کمک کند تا سریع‌تر به موفقیت برسید. 

  • 81
  • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر