چه

چه چیزهایی باعث ایجاد یک وب سایت خوب برای مدارس می شود

چه چیزهایی باعث ایجاد یک وب سایت خوب برای مدارس می شود

تاریخ انتشار خبر : 1396 مهر 04

چه چیزهایی باعث ایجاد یک وب سایت خوب برای مدارس می شود

تیم طراحی وب سایت ما که از طراحان و توسعه دهندگان متبحر تشکیل یافته، به سوالات بی شماری پیرامون وب سایت و بهترین تمرین ها برای طراحی یک وب سایت خوب برای مدارس پاسخ می دهد. سوالاتی از قبیل: چطور باید صفحات اصلی وب سایتمان را سازماندهی کنیم؟ بهترین جایگزین برای اجرای دقیق فرامین چیست؟ چطور می توانیم بهترین تجارب کاربری ایجاد نماییم؟ کدام دسته از تصاویر برای صفحه نخست وب سایتمان مناسب ترند؟ مدت زمان پخش ویدئوهای وب سایتمان چقدر باشد؟ چطور می توان تصاویر شخصی در وب سایت گذاشت؟

سوالات پیرامون طراحی وب سایت تا حدودی نامحدود هستند اما چیزی که در این بین از همه مسائل مهم تر است، نحوه طراحی یک وب سایت مناسب برای مدرسه می باشد.

 

طراحی سایت مدارس

 

عوامل موثر بر طراحی وب سایت مدارس

البته این سوال تا حدودی به نوع مدارس بستگی دارد. برای نمونه وب سایت مدارس روزانه به کل با مدارس شبانه روزی متفاوت بوده و یا وب سایت های مدارس شبانه روزی و غیر انتفاعی، کاملا با وب سایت مدارس دولتی فرق دارند. مجموعه ای از بهترین تمرین ها و استانداردهای لازم قابل کاربرد برای هر نوع مدرسه وجود دارد و البته هیچ فرقی هم ندارد مدرسه چقدر بزرگ و یا کوچک باشد. ما در این مطلب چند رهنمود کاربردی برای طراحی وب سایت مدارس در حالت کلی ارائه می دهیم. لطفا با ما همراه باشید:

 

وب سایت مناسب مدرسه باید نوعی احساس هیجان انگیز به دنبال داشته باشد

اولین چیز و البته مهم ترین فاکتور در طراحی وب سایت مدارس این است که یک نوع طرح هیجان انگیز و خوب برای آن در نظر بگیریم. یعنی طرح، محتوا ،تصاویر و ویدئوها همگی جالب و مرتبط با اهداف مدرسه باشند. به جای این که به رقابت با سایر وب سایت ها بپردازید، از خودتان این سوال را بپرسید:

  • چرا باید این وب سایت را دوست داشته باشیم؟
  • آیا این وب سایت متناسب با اهداف مدرسه ماست؟
  • آیا این طراحی وب سایت کمکمان می کند تا به اهداف مورد نظرمان برسیم؟

جولیان همیلتون، از نامزدهای دریافت جایزه برتر طرح وب سایت مدارس در بخش فینال اعلام نمود: وقتی مدارس به اهداف مورد نظر خود در طراحی وب سایت آگاه باشند، همه چیز درست در سر جای خود قرار می گیرند. قوانین بسیار زیادی برای طراحی یک وب سایت جدید وجود دارد.

 

وب سایت مدارس همیشه یک مخاطب اصلی در بر دارد

وب سایت های مناسب مدرسه هیچ گاه تمرکز خود را بر روی مخاطبین متعدد از هر سطحی معطوف نمی کنند. بلکه همواره سعی می کنند در همه قسمت های وب سایت خود بر روی عده ای از مخاطبان ثابت همچون اولیای دانش آموزان تاکید کنند. در واقع در بسیاری از موارد، این اولیای دانش آموزان هستند که هدف اصلی برنامه های وب سایت مدرسه قرار می گیرند.

برای نمونه، نگاهی به طراحی وب سایت Grand River Academy بیندازید. محتوای مورد نیاز، مربوط به جذب دانش آموزان در آینده  است. با این حال هنوز هم از دکمه های مخصوص پیمایشی در گوشه سمت راست صفحه برای ارتباط با والدین استفاده شده است.

 

طراحی وب سایت مدارس

 

اجرای محتوای مهم، آسان تر است

از آنجایی که هشتاد و سه درصد از مسیرهای جستجو تقریبا با یک اصطلاح نامشخص آغاز می گردند (مثل جستجوی بهترین مدارس در نزدیک شما)، صفحه اصلی وب سایت مدرسه بایستی به راحتی به پنج سوال کلیدی پاسخ دهد تا کاربران بتوانند به این نتیجه برسند که در جایگاه مناسب خود قرار دارند.

این پنج سوال کلیدی عبارتند از:

  • چکار می کنید؟
  • چه چیزی شما را منحصر بفرد کرده است؟
  • چطور می توان اطلاعات بیشتری کسب نمود؟
  • چطور می توانم شما را پیدا کنم؟
  • آیا باید فرم مخصوصی را پر کنم؟

برای این که درک واضحی از این سوالات داشته باشید، پیشنهاد می کنیم پست زیر را مطالعه بفرمایید.

 

عدم وجود صفحات مُرده (صفحات منسوخ) در وب سایت

صفحاتی که پایان منسوخ و یا به عبارتی مرده دارند، زمانی شکل می گیرند که مطلبی را در انتهای هر صفحه به صورت ناقص رها می کنید. بیشتر مدارس وب سایت های خود را با صفحات مرده به پایان می رسانند. این تا حدودی زمان گیر بوده و اطمینان از این که هر صفحه دارای گام هایی از پیش طراحی شده باشد را کاهش می دهد.

البته باید یادآوری کنیم که وقتی وب سایت مدرسه را با صفحه ای مرده به پایان برسانید، کنترل خود را نسبت به سایر صفحات از دست داده و بازدید کنندگان نمی توانند وارد یک پروسه جستجوی منظم شوند .

وب سایت های خوب مدارس شامل صفحات مرده نیستند بلکه، اطمینان حاصل می کنند که صفحات در نهایت، دارای یک عملکرد برای وارد شدن به صفحه بعدی می باشند. یک مثال معروف در این زمینه، وب سایت Georgetown Visitation Preparatory School می باشد که دکمه های فراخوانی متعددی  در هر یک از صفحات جداگانه وب سایت خود قرار داده است. فرقی نمی کند که وب سایت خود  را چگونه به پایان برسانید. در هر صورت یک پیشنهاد ارزنده در انتهای هر صفحه وجود خواهد داشت.

 

طراحی سایت آموزشگاه

 

وب سایت مدارس بایستی با محتوای واقعا ایده آل تکمیل گردد

با این که طراحی های مناسب بلافاصله  بازدید کنندگان را ترغیب به ماندن در وب سایت می کنند ،اما در واقع این محتوای مناسب است که کاربران را سرگرم و علاقمند به وب سایت ها می کند. محتوای وب سایت مدارس دو عنصر کلیدی را در خود گنجانده است: محتوای بصری که در قالب تصاویر وارد می شوند و محتوای نوشتاری که شامل متونی هستند که شما برای بیان داستان ها و ایده های خود  به کار می گیرید.

با این وجود، از آنجایی که امروزه بازدید کنندگان بیشتر اسکنر هستند تا خوانندگان، بیشتر محتوای خوانهده شده در وب سایت شما بر روی گوشی های همراه آن ها ظاهر می شود. وب سایت های بسیار موفق همواره این عوامل را مد نظر می گیرند و متون نوشتاری خود را متناسب با این دو هدف سازگار می کنند.

 

جستجو در وب سایت مدارس بایستی به صورت بهینه باشد

خیلی ساده است؛ می توانید صاحب بهترین طراحی سایت مدرسه در دنیا باشید! اما چطور؟ بهترین وب سایت های مدارس دارای استراتژی های مناسبی از سئو هستند که می تواند تا حدودی باعث ایجاد ترافیک بیشتر دیداری آن ها شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه بهینه سازی وب سایت مدارس خود با ما در تماس با باشید.

 

وب سایت مدارس دارای معماری بسیار دقیق است

روش که شما برای ساختار وب سایت خود و نحوه پیمایش حتوای آن در نظر می گیرید، می تواند تاثیر فوق العاده ای بر کسب موفقیت آن داشته باشد. بازاریابان مدرسه بایستی مهعماری دقیق وب سایت را مد نظر گیرند و سازماندهی بسیار مناسبی در رابطه با محتوا و ساختار آن برای درک از تجارب کاربری منحصر بفرد ارائه نمایند.

یکی از مهم ترین اطلاعات مرتبط با معماری وب سایت، جستجوی نوار تحقیق است که از هر جایی قابل دسترسی بوده و در واقع به راحتی قابل جستجوست. برای نمونه، وب سایت Hotchkiss از یک نوار نقره ای رنگ در منوی اصلی خود استفاده کرده اند که از طریق پنل وب سیات قابل دسترسی است و به راحتی می توان آن را جستجو کرد.

 

طراحی سایت مدرسه

 

وب سایت مدارس به خوبی با رسانه های اجتماعی ادغام می شود

رسانه های اجتماعی یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی موجود برای مدارس بوده و این همان جایی است که والدین زمان بسیاری را به صورت آنلاین صرف می کنند. با این وجود، هدف نهایی، ترغیب والدین برای بازید از سایت و نه صفحه اینستاگرام شماست. امروزه اشتباه رایج در طراحی بیشتر وب سایت های مدرسه، استفاده از رسانه های اجتماعی برای جذب کاربران بیشتر در صفحات فیس بوک و اینستاگرام می باشد.

تقریبا هر یک از وب سایت های مدارسی که وجود دارند، یک بخش رسانه اجتماعی دارند زیرا می دانیم که رسانه اجتماعی تا چه اندازه برای مخاطبین ما مهم قلمداد می گردد. رسانه اجتماعی محتوایی به روز بدون هرگونه کپی برداری در اختیارتان قرار داده  و با اینکه هم اکنون رسانه های اجتماعی بسیار باب شده اند اما وب سایت های مدارس با استفاده از رسانه های اجتماعی تنها چند سالی ات که اینچنین معروف شده است.

 

وب سایت مدارس با استفاده از برنامه نویسی سفارشی قدرت بالاتری کسب می کند

در قلب هر وب سایت مناسب، یک استراتژی، یک طرح و محتوا نهفته است. اما همه این ها به محلی مناسب یا به اصطلاح یک خانه نیاز دارند. اگر به دنبال وب سایتی مدرن و مناسب هستید، بایستی از یک برنامه نویسی سفارشی و طراحی اختصاصی استفاده کنید که باعث می شود فرآیند ایجاد وب سایت مدرسه، به صورت آسان و دور از تنش انجام گیرد.

 

طراحی سایت حرفه ای 

 

  • 25
  • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر