طراحی

طراحی سایت مجله اینترنتی و سایت مجله الکترونیکی

طراحی سایت مجله اینترنتی و سایت مجله الکترونیکی

برچسب ها : طراحی سایت
تاریخ انتشار خبر : 1395 خرداد 26

طراحی سایت مجله اینترنتی و سایت مجله الکترونیکی

 

طراحی سایت مجله اینترنتی امروزه یکی از بهترین راه‌ها برای فعالان دنیای فرهنگی است که به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند ارتباط بهتری با مخاطب برقرار کرده و فروش خود را افزایش دهند. در کنار این‌ها این سایت می‌تواند فرصت بیشتری را برای دریافت تبلیغات در اختیار شما قرار داده و در شناخته شدن مجله شما نقش به سزایی داشته باشد.

 

مزایای طراحی سایت مجله اینترنتی

  • راحتی در دستیابی به اطلاعات

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند که اطلاعات مختلف را از طریق اینترنت دریافت کنند. به عبارت بهتر طراحی سایت مجله اینترنتی به دلیل راحتی و سرعت یالای دریافت اطلاعات از دنیای مجازی  مورد استفاده واقع می شود و همیشه عده کثیری از کاربران برای آگاهی از اخبار و سایر مطالب به جستجو در اینترنت و بازدید از طراحی سایت ها می پردازند چرا که بسیار راحت و البته ارزان تر از خرید روزنامه ها و مجلات از طریق کیوسک های روزنامه و مجله فروشی است.

 

  • صرف هزینه کمتر

دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از مجلات خوش نام به طراحی وبسایت مجله اینترنتی می پردازند تا مخاطبان خود را از دست ندهند. مشتریان نیز از طریق مراجعه به طراحی سایت مجله الکترونیکی می توانند مجله خود را دریافت و در وقت و هزینه های خود صرفه جویی خوبی کنند.

 

  • امکان انتشار عکس‌های باکیفیت

در کنار این‌ها عکس‌های منتشرشده در مجلات اینترنتی، دارای کیفیت بسیار خوبی بوده و مخاطب می‌تواند در صورت لزوم، آن‌ها را از نزدیک بررسی کرده و بر روی آن‌ها زوم کند. همچنین می‌تواند عکس را برای همیشه در کامپیوتر خود ذخیره کرده و به‌این‌ترتیب به‌طور دائمی به آن دسترسی داشته باشد.

 

  • آسان شدن فرایند آرشیو

با استفاده از طراحی سایت مجله اینترنتی شما می‌توانید به‌راحتی بخش‌های مختلف مجله را از هم جدا کرده و در هریک مطالب مربوط به آن بخش را منتشر کنید. به‌این‌ترتیب خواننده شما می‌تواند به‌سادگی به قسمت موردعلاقه خود دسترسی پیدا کرده و مطالب موردنظر خود را مطالعه کند. همچنین شما می‌توانید به‌راحتی و بدون نیاز به اشغال هیچ فضای فیزیکی، آرشیوی از همه نسخه‌های قبلی مجله خود تهیه کرده و دسترسی مخاطب را به آن‌ها ساده‌تر کنید.

 

  • امکان پخش ویدئو یا صوت

یکی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود طراحی سایت برای مجله اینترنتی در دنیای امروز به یکی از واجبات تبدیل شود؛ امکان استفاده از دیگر انواع محتوا در سایت است. شما می‌توانید به‌راحتی یک ویدئو یا صوت مربوط به یک حادثه را در مجله اینترنتی خود بارگذاری کرده و به‌این‌ترتیب محتوا را برای مخاطب جذاب‌تر کنید.

وب سایت مجله اینترنتی

نکات مهم در طراحی سایت برای مجله‌های اینترنتی

بسیاری از شرکت های طراحی وب سایت با طراحی وب سایت مجله اینترنتی کمک بسیار بزرگی در جذب مخاطب برای مجلات و روزنامه ها کرده اند؛ البته سپردن به شرکت کاربلد و خبره نیز بسیار مهم است چرا که اینگونه طراحی سایت ها باید کاملا از هر لحاظی کاربرپسند باشند. آنچه در این گونه سایت ها حرف اول را می زند استفاده از گرافیک قوی و مناسب و البته کاربرپسند است که  در اصول مربوط به طراحی سایت رعایت شده باشد.

در کنار این‌ها باید دقت کنید که وب‌ سایت شما به‌صورت ریسپانسیو طراحی شده باشد؛ یعنی بتواند به‌خوبی در قالب دستگاه‌های الکترونیکی درآمده و امکان دسترسی به همه قسمت‌های سایت را برای مخاطب فراهم کند. زیرا امروزه بیشتر کاربران از طریق گوشی و موبایل اخبار را دنبال کرده و در اینترنت سرچ می‌کنند؛ بنابراین باید وب‌سایت شما برای این موارد بهینه شده باشد.

فعال کردن امکانات فروشگاهی نیز می‌تواند به کسب درآمد از طریق وبسایت‌های مجله الکترونیکی کمک شایانی کند. برای مثال شما می‌توانید نسخه چاپی مجله خود را از این طریق به فروش رسانده و یا محصولات فرهنگی مرتبط را در فروشگاه خود عرضه کنید.

 

طراحی سایت مجله خبری اینترنتی

 

ویژگی مهم طراحی سایت مجله اینترنتی

مهم ترین ویژگی طراحی سایت مجله اینترنتی انتشار اخبار و در دسترس قراردادن این اخبار در میان کاربران است؛ البته همان طور که می دانید اینگونه سایت ها که مخصوصا با نام سایت مجله اینترنتی طراحی می شوند صرفا در زمینه انتشار اخبار فعالیت نمی کنند؛ بلکه دارای بخش های متنوع دیگری چون داستان های واقعی، مقالات آموزشی، یادداشت، کاریکاتور، مصاحبه و... هستند؛ بنابراین همین برخورداری از محتوای متنوع عامل بسیار مهمی در جذب کاربران به استفاده از مطالب سایت مجله اینترنتی می باشد.

البته یادآوری این موضوع نیز خالی از لطف نیست که مجلات زیادی فعالیت می کنند که دارای محتوای سخیف و دست چندم هست که خواهان زیادی در بین مخاطبان ندارد؛ بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع باید محتوایی که در طراحی وب سایت مجله الکترونیکی استفاده می شود هم از نظر جذابیت در سطح خوبی باشد هم از نظر باز علمی حرفی برای گفتن و مفید باشد.

در مورد انتشار اخبار نیز باید کاملا بی طرافانه و صادقانه اصل خبر را برای کاربر نقل کند تا کاربران دچار شبهه نشوند این موارد به سرانجام نخواهد رسید مگر با آگاهی از اصول روزنامه نگاری و خبرنگاری.

طراحی سایت مجله اینترنتی با این هدف راه اندازی می شود که مخاطبان زیادی را جذب کند و در دنیای واقعی منجر به درآمدزایی از طریق فروش مجله شود، البته در قبال این خواسته مدیران مجلات باید محتوای مناسبی نیز تولید شود و از طرفی مجله بتواند انتظارات مخاطب را برآورده کند.

مهم ترین موضوع در طراحی سایت مجله اینترنتی گنجانیدن کلمات کلیدی مناسب و همسو با اهداف مجله اینترنتی است تا مخاطبان با سرچ کلمات موردنظر به سایت مجله اینترنتی هدایت شوند و چنانچه این سایت ها باب میل مخاطب باشد در نتیجه اقدام به خرید نسخه کاغذی نماید که از این طریق برای مدیران به درآمدزایی منجر می شود.

 

امکانات سایت مجله اینترنتی

یک مجله اینترنتی برای جذب بهتر مخاطب باید امکانات متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. همچنین باید این نکته را به خاطر داشت که استفاده بیش‌ازحد از تبلیغات می‌تواند مخاطب را خسته کرده و او را از گشتن در وب‌سایت زده کند. مهم‌ترین امکاناتی که باید در هر محله اینترنتی وجود داشته باشند؛ عبارت‌اند از:

 

  • فرم ثبت حق اشتراک

با استفاده از این فرم شما می‌توانید مخاطبان را در وب‌سایت خود ماندگار کرده و به اطلاعات تماس با آن‌ها مانند ایمیل دست پیدا کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید از طریق ایمیل مارکتینگ دایره مخاطبان خود را گسترده‌تر کرده و به مشتریان وفادار خود درباره انتشار شماره جدید مجله اطلاع داده و یا درباره مطالب موردعلاقه آن‌ها اطلاعات کسب کنید.

 

  • آرشیو مجلات و روزنامه‌ها

برای جذب بیشتر مخاطبان می‌توانید آرشیو کاملی را در سایت خود قرار دهید تا مخاطب بتواند به‌راحتی به مطالب قبلی شما دست پیدا کند. به‌این‌ترتیب برای دنبال کردن یک داستان بلند، نیازی به جستجو نداشته و می‌تواند در هر زمان که خواست آن را به دیگران معرفی کرده و یا حتی قسمت‌های مختلف آن را برای خود نگهداری کند.

 

شرکت طراحی سایت

  • 18
  • 0
نظرات کاربران (0)
ثبت نظر